Publikované: 15.03.2020

Zelenský v stopách Porošenka

Hlavnými dôvodmi postupnej separácie súčastí Ukrajiny je jej totalitná „ukrajinizácia a opatrenia na zachovanie územnej celistvosti, suverenity a zvrchovanosti Ukrajiny“ prostredníctvom reštriktívneho Porošenkovho zákona, vedeného prednostne proti najväčšej ruskej menšine na Ukrajine a ostatným menšinám.

Ukrajina ako bývalá súčasť ZSSR sa politicky začala rozpadávať v roku 2014 po Kyjevskom Majdane, za vlády lavírujúceho a ako Lukašenko špekulujúceho Viktora Janukovyča, ktorý ukrajinskú spoločnosť rozdelil nacionalizmom a fašizmom a protichodnými otázkami o smerovaní Ukrajiny:
Alebo na Západ alebo k Rusku. Na stave Ukrajiny sa obzvlášť významne podpísali záujmy ukrajinskej oligarchie.
Negociácia práva s európskym právom vo veciach opatrení proti korupcii, hospodárske a ostatné reformy, práva, financií a vyrovnaného štátneho rozpočtu (Maastricht), sú všade základom prístupových rokovaní do západných štruktúr EÚ, a vnútorná bezpečnostná stabilita je zasa podmienkou vo vzťahu k prístupovým rokovaniam do NATO.
Nič z toho pre Ukrajinu neplatí.
Bez odozvy ostalo, že ukrajinským parlamentom bol schválený ďalší reštriktívny zákon, ktorý fakticky likviduje všetky školy národnostných menšín a všetky jazyky, okrem ukrajinčiny, vymiznú z domácich škôl.
Zelenský daný zákon schválil, aj keď pred voľbami sľuboval, že žiaden podobný zákon nepodpíše a nedovolí obmedzovať ľudské práva predstaviteľov národnostných menšín. Podpísal.
Pred svojimi voľbami sľuboval, že nič podobné neurobí…
Samozrejme, právom protestuje Orbán a Maďarsko, ktoré má na území žijúcu svoju významnú maďarskú menšinu. Ako členský štát Aliancie bude prijatie Ukrajiny do NATO vetovať.
Šašo Volodymir Zelenský je, ako sa predpokladalo, vo vleku domácich ukrajinských nacionalistov a fašistov. A Westernu.
Na stave Ukrajiny sa podpísali jej pohnuté dejiny, ktoré sa s ňou vlečú dodnes.
Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenský podpísal zákon „O úplnom všeobecnom stredoškolskom vzdelávaní“, ktorý schválila Najvyššia rada Ukrajiny 16. januára 2020.
Platforma opozície pro-life napadne diskrimináciu menšinových jazykových práv občanov podnetom na ústavný súd:
http://zagittya.com.ua/news/zajavlenija/oppozicionnaja_platforma_l_za_zhizn_dobetsja_prekraschenija_diskriminacii_jazykovyh_prav_grazhdan_v_konstitucionnom_sude.html
Odporúčam prednostne prejsť si debatu pod článkom a reakcie ľudsko-právne negramotných a reálnych slovenských aj proti maďarských nacistov, tupých a dutých plastových trubiek (rómsky výraz pre ich degešov):
https://www.hlavnespravy.sk/porosenko-2-volodymyr-zelensky-napreduje-slapajach-svojho-predchodcu-podpisal-zakon-zakaze-vyucovania-jazykoch-narodnostnych-mensin/2085623
Mimochodom, všetky zákony Ukrajiny sa vzťahujú na všetky jej „súčasti“ teda aj Krymu a Donbasu. Lebo „jednotná územne celistvá Ukrajina“.

Ukrajina chce do NATO
(Unian.info/politics)
Ukrajinský podpredseda vlády pre európsku a euroatlantickú integráciu Vadym Prystaiko vyhlásil, že neexistujú právne prekážky vstupu Ukrajiny do NATO:
“V zakladajúcich dokumentoch NATO nie je žiadne ustanovenie zakazujúce krajine vo vojenskom konflikte vstup do NATO. Ukrajina má preto z právneho hľadiska rovnaké príležitosti ako iné krajiny, ktoré nemajú vojnu.” Mieni konflikt s Ruskom. Zároveň pripustil, že vstup do Aliancie komplikuje vojna v Donbase.
Diplomat zdôrazňuje, že „úlohou Ukrajiny je „vyjsť“ z konfliktu pomocou všetkých možných diplomatických a iných prostriedkov“. Hmm…
Prioritami bezpečnostnej stratégie Ukrajiny sú Rusko a NATO. Vo veci približovania sa UA spojeneckej Aliancii prebieha urýchlená transformácia ukrajinskej armády na štruktúry a systémy NATO.

Pozoruhodné na prístupe Aliancie, Westernu a EÚ je, že vôbec neprotestujú proti porušovaniu základných ľudských práv vo veci práv národnostných a etnických menšín a skupín (prevažne ruská a maďarská menšina) na Ukrajine.
Inak majú plné huby o základných ľudských právach národnostných, etnických menšín, náboženských skupín, osôb a skupín LGBTI dúhy, rovnosti mužov a žien, Istanbulského dohovoru a všetkých tých sračiek všade vo svete…
S týmto “beľmom” na očiach im ide o urýchlené začlenenie sa Ukrajiny do euro a transatlantických politických a vojenských štruktúr Západu proti Rusku.
Nové Minské dohody
Separatistické sily 11. marca v Donbase viedli dva útoky na pozície ukrajinskej armády, pričom jeden ukrajinský vojak bol v akcii označený za zraneného: “Ozbrojené sily Ruskej federácie 11. marca porušili prímerie päťkrát. Jeden ukrajinský vojak bol zranený následkom ostreľovania nepriateľov,” 12. marca uviedlo tlačové stredisko ukrajinského Veliteľstva operácií spoločných síl.
11. marca sa v Minsku súčasne konalo pravidelné stretnutie trojstrannej kontaktnej skupiny (TCG) o mierovom urovnaní situácie v Donbase.
Formát trojstrannej kontaktnej skupiny tvorí trojuholník Ukrajina-OBSE-Rusko. Zachovaný je formát Ukrajiny Francúzska a okupantov (Donbas).
Rusko sa už skôr vymedzilo tak, že v režime rokovaní nie je stranou konfliktu.
Nové protokoly z Minska
13. marca zverejnený dokument zabezpečuje subjektivitu určitých oblastí Doneckej a Luhanskej oblasti a Rusko získava štatút ručiteľa, spolu s Nemeckom, Francúzskom a OBSE.
https://zn.ua/politics/novye-minskie-protokoly-dokument-347861_.html
EÚ predlžuje sankcie proti Rusku o ďalších 6 mesiacov
13. marca Rada EÚ rozhodla, že súčasné sankcie v súvislosti s krokmi, ktoré narúšajú alebo ohrozujú územnú celistvosť, suverenitu a nezávislosť Ukrajiny potrvajú do 15. septembra 2020.
https://www.unian.info/world/10914302-ukraine-territorial-integrity-eu-renews-russia-sanctions-for-another-six-months.html
Nik zdravo uvažujúci nemohol očakávať, že ten televízny a kabaretný šašo „sluha národa“ bude ako „prezident všetkého ukrajinského ľudu“ konať v záujme všetkých občanov Ukrajiny.
Nik nemohol predpokladať, že Zelenský vyvedie Ukrajinu z jej prehlbujúceho sa marazmu a prispeje k svetovému mieru.
Každý normálny a zdravo premýšľajúci ale vie, že kroky Ruska a Putina sú vždy jasné, predvídateľné, čitateľné a zrozumiteľné. Len nie Westernu.
A žiaľ, ani persónam typu Klus a liberáli, Naď a OĽaNO a celý ten ich paranoidno-rusofóbny spolok, motajúci sa nebezpečne okolo rezortov obrany a zahraničných vecí…
Sú vnútornou bezpečnostnou hrozbou pre Slovensko.
Putin je natoľko korektný, že oznamuje svoje kroky a „šachové“ ťahy Ruska verejne, a na rokovaniach, dopredu.
Sčasti mi odľahlo, keď médiá vydali opravu:
Ministrom zahraničia nebude „docentík“ politológie, pre kariérnu diplomaciu nekvalifikovaný a nespôsobilý Martin Klus za SaS, ale skúsený kariérny diplomat, veľvyslanec v USA, Ivan Korčok.
Čím sa prezentuje, a akú má „krvnú skupinu“ uvidíme pri artikulácii Bezpečnostnej stratégie Slovenska.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

 

 

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?