Publikované: 25.07.2020

Zelenský žiada „kľúč“ k Minským dohodám

Hovorkyňa  ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie Mária Zacharová sľúbila pomôcť Vladimírovi Zelenskému rozlúštiť klauzuly z Minských dohôd.

Podľa nej je dokonca dobré, že hlava ukrajinského štátu konečne uznala, že nerozumie podstate dokumentu, ktorý sa snaží implementovať už rok, a ďakuje mu za sympatickú úprimnosť…
https://nahnews.org/1019561-zakharova-poobeshala-pomoch-zelenskomu-rasshifrovat-minsk-2-po-donbassu
Hlava Ukrajiny Volodymyr Zelenský po návšteve Donbasu žiada krajiny „normandského formátu“ aby mu bol každý z 13-tich bodov Minských dohôd 2 podrobne vysvetlený, vraj, aby najmä on vedel, kto a čo má vykonať…
Po nástupe k moci Volodymyra Zelenského sa Ukrajina vydala cestou k odstúpeniu od Minských dohôd, napriek tomu, že ich ratifikovala Rada bezpečnosti OSN a sú pre strany konfliktu záväzné.
Ostatné vyhlásenia predstaviteľov Kyjeva na najvyššej úrovni však naznačujú, že Kyjev má v úmysle zmrazenie vojny s Donbasom.
Napríklad, strany sa dohodli na prímerí a kontaktnej linke s účinnosťou od 27. júla. Kyjev údajne ale môže začať beztrestne strieľať.
Zacharová vyhlásila: „Ruské ministerstvo zahraničia sa môže stretnúť so Zelenským na polceste a pomôcť mu s dekódovaním kľúča k Minsk-2.“
Minské dohody sú dôležité, pretože zahŕňajú otázku života ľudí, ktorí už čakajú, aby orgány Kyjeva začali plniť svoje povinnosti.
Zacharová tiež nazvala ukrajinské orgány „deťmi“, ktoré nerozumejú 13 bodom „Minsk-2“.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?