Publikované: 28.05.2022

Zelenský zrejme márne čaká na zázračné spásne zbrane

Volodymyr Zelenskyj je pripravený rokovať len s prezidentom Ruska a len z pozície spred 24. februára. Jeho minister zahraničia hovorí, že Ukrajina si nekladie žiadne podmienky. Kto riadi Ukrajinu? Zelenský alebo Kuleba?
Zelenský Minské dohody odmietol, vraj, aj to, čo poslal Lavrov, ako informačnú prípravu rokovaní s Putinom riadnou diplomatickou cestou mu údajne ani nedoručili a preto nereaguje. Už nie je štátnik, len znova šoumen, čakajúci na „wunderwaffle“ s ktorými verí, že zvráti postup Rusov… podobne sa správal Hitler na sklonku svojej moci. Ako skončí Zelenský, predpovedať sa nedá. Pravdepodobné je, že Putin ho ako prezidenta Ukrajiny prežije.
K „špeciálnej operácii“ Rusov viedla Zelenského zbabelosť. S ruskou stranou a Putinom odmietol rokovať, keď mal a mohol po dobu celých 8 rokov od štátneho prevratu v Kyjeve 2014.
Kissingerove návrhy má za Mníchovskú zradu, toho skúseného a múdreho starca dal na ukrajinský Black list. USA už cítia, koľká bije a ich „láska“ k Zelenskému chradne. Biden odvracia pozornosť na Taiwan. Kyjev dostal zbrojársky lend lease 40 mld. dolárov. Kto ich vyspláca? Rusi? Pokus vydierať Bidena staršieho jeho synom Zelenskému za Bidena nevyjde. Vedenie Ukrajiny sa štiepi tak, že Zelenský ostáva sám…
Nech je to ako chce, veľa z toho, čo Western sľúbil, buď nebolo odoslané, alebo sa nedostalo na frontovú líniu, alebo bolo „zachytené“ Rusmi, alebo dokonca nebolo vyrobené. Zelenskyj žiada Západ o rýchlu pomoc, a svojich ozbrojených síl hru o čas. O čo dlhšie sa Western sa „trápi“ so šiestym sankčným balíkom a rieši náhradu za ruský plyn a ropu, s nimi aj zelené energie, o to je Zelenský zúrivejší. Na Ukrajine sa nebojuje za Európu, Európa bojuje sama o seba.
Pravdou je i to, že Putin a spol. robia, čo je v ich tiež obmedzených silách. Sú ale motivovanejší, než tiež divadelný kolektívny Western, a motiváciu už strácajú aj ukrajinské ozbrojené sily. Západ Zelenský vťahuje do priamej vojenskej konfrontácie s Ruskou federáciou proti jej vlastnej vôli. Toho sa obáva starý mudrc Kissinger. A to je to, čo Zelenskyj hľadá. Špeciálna operácia na Ukrajine sa stala hlavnou témou slávneho fóra v Davose. V podstate karhali Rusko a volali po víťazstve nad ním. Existovali však významné výnimky vrátane patriarchu americkej politiky, akým bol Henry Kissinger. Nemožno ich nazvať priateľmi Ruska. Ale chápu, že Zelenskyj teraz kope jamu pre seba, Ukrajinu a Západ. Popri tom, že Rusi začali šetriť silou a na Donbase postupujú krok za krokom, hrozí obkľúčenie, zajatie alebo likvidácia hrdinských jednotiek Ukrajiny v aglomerácii Sverodoneck-Lysičansk ako v Mariupole. Martin Dorazín so stanoviskom v meste Dnipro v sobotných svečerných správach pre TA3 potvrdil, že Rusi útočia na infraštruktúru a snažia sa šetriť civilné ciele. Zajatých Azovstalcov načaká výmena ale vyšetrovanie ich zločinov aj s video záznamov v ich telefónoch ako mučia ľudí a súd. Stane sa tak aj s ďalšími zajatcami. K tomu sa európske prokuratúry ale nehlásia. Dostanú správy a dokumenty. 

Demilitarizácia, ktorú Zelenskij popiera, v skutočnosti postupuje sama od seba: ukrajinská armáda postupne stráca vojenskú infraštruktúru, logistiku, vojenské vybavenie a odhodlanie plniť Zelenského vôľu bojovať do posledného ozbrojeného Ukrajinca. Viac tu a tu

USA a EÚ s NATO sa „prebúdzajú“. Ak Zelenský vidí ako poslednú šancu na vojenský zvrat, Západu “zasvietila” červená hrozby hrozby jadrovej apokalypsy vážnejšia, než strata východnej a južnej Ukrajiny. Ak Rusko bude v existenčnom ohrození, už nebude mať čo stratiť. Toho, čo začína strácať západná Európa je stále dosť aj s kritickými rezervami. Skúsenosti s Ruskom od Napoleona po koniec II. svetovej vojny napovedá Westernu vymeniť nenávisť k Rusku za rozum. Mimochodom, Ukrajinu nemožno porovnať s Afganistanom. Mimochodom, vlastne na veriacich “barbaroch” a klanovom usporiadaní zlámali si zuby Briti, Rusi aj USA. Mimochodom, s islamom a islamizmom nie sú žarty. Afganistan a ženské práva tam nechali “plávať”. Rodovou ideológiou a falošnou “rovnosťou” a dúhovou agendou obťažujú a terorizujú občiansku spoločnosť na územiach “civilizovaného” pokrokárskeho Západu, až za hranice antropologickej normy, normality, etiky a mravnosti ako vo veciach potratového práva tak zbraniach pre účel “osobnej obrany” podľa Ústavy USA. Hypoteticky si tam po dovŕšení 18 rokov môžete kúpiť aj tank. A potrat vykonať aj v 9-tom mesiaci. USA sa spamätajú až budú mentálne úplne na dne. Dovtedy sa budú vzájomne zabíjať. Na zjazde zbrojárov Trump vyhlásil, že “chlapíka so zbraňou zastaví len chlapík so zbraňou”. Ibaže v triede zabarikádovaného vraždiaceho “chlapíka” zastavila až po hodine zásahová jednotka. Blížia sa voľby  zastupiteľov jednotlivých republikánskych a demokratických štátov Únie. Budú horúce. Aj na “šiestej priorite” (občianske nepokoje).

Ťaženie proti Rusku na studenej šiestej priorite beží od pádu Berlínskeho múra a roku 1997 (rozšírenie NATO) na čo upozorňoval Putin, historickým revizionizmom a renacifikáciou západnej Európy na prvej svetonázorovej priorite. Hrozbu existenčného ohrozenia Ruska zvyšuje definlandizácia a NATOizácia Švédska a Fínska. USA a “kolektívny” Western prinútili Rusko reagovať horúcou šiestou prioritou riadenia zatiaľ len na Ukrajine.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

 

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?