Publikované: 11.02.2021

Zero Covid výzva a petícia

Každá jedinečná komunita čelí výzvam, ktoré predstavuje pandémia COVID-19 a súvisiace ekonomické dopady. Aliancia Zero Covid vie, že napriek týmto výzvam je dosiahnuteľnou stratégiou cieľ dostať sa k nulovým prevodom prostredníctvom zamerania na niekoľko systémových kľúčových priorít.
Zero Covid Aliance: https://zerocovidalliance.org/about
Text petície Zero Covid:
„Žiadame všetky vlády sveta, aby spolupracovali na rýchlom odstránení koronavírusu už skôr, ako bude k dispozícii vakcína, aby sa zabránilo chorobe čo najväčšieho počtu ľudí, zachránilo sa čo najviac životov a aby sa umožnila hospodárstvu čo najskôr vrátiť k normálu.
Žiadame všetky vlády, aby nasledovali príklad iných krajín, ktorým sa podarilo prejsť do Zero Covid, a deklarovali cieľ: elimináciu vírusu.
Na dosiahnutie tohto cieľa požiadame vlády, aby prijali vhodné opatrenia, ako sú napr. Sociálne dištancovanie, pleťové masky, umývanie rúk, testovanie, sledovanie kontaktov, izolácia infikovaných osôb a karanténa u osôb, ktoré môžu byť infikované, pokým sa počet denných nových infekcií nezníži na nulu a vírus sa nevylúči.“
https://zerocovidalliance.org/petition
Táto petícia bola 18. 1. 2021 zamietnutá z dôvodu, že neobsahovala petit s návrhom konkrétnych opatrení.
https://petition.parliament.uk/petitions/569417
Petičný výbor uviedol: „V petíciách je potrebné vyzvať vládu alebo parlament, aby prijali konkrétne opatrenia. Nie sme si istí, čo presne chcete, aby vláda alebo parlament urobili. Ak chcete, aby vláda pristúpila k istej stratégii, budete musieť určiť, aké kroky by podľa nich mala prijať. Môžete začať novú petíciu, v ktorej jasne uvediete, čo by ste chceli, aby vláda alebo parlament urobila.“
Normy petície:
https://petition.parliament.uk/help#standards
Nemecká kancelárka a 16 spolkových premiérov sa rozhodli predĺžiť ochranné opatrenia predbežne do 7. marca, dôvod: Obavy z nových druhov koronavírusov. Opatrenia sa snažia maximálne vybalansovať ich nutnosť verzus zachovanie maxima ľudských práv a slobôd.
https://www.euronews.com/2021/02/10/germany-extends-covid-19-lockdown-until-march-7
Demonštrant v Berlíne v stredu 10. februára:

Angela Merkel je pod tlakom novej ľavice a „zelených“ s iniciatívou Zero Covid (nulová tolerancia covidu) za maximálne drastické opatrenia prostredníctvom totálneho ekonomického a spoločenského lockdownu.
Ľavicová iniciatíva sa domnieva, že Zero Covid, ak sa ním takmer úplne zastaví ekonomika a spoločenský život, zastaví covid.
Návrh je založený na článku v Lancet, v ktorom aj Christian Drosten chce  radikálne obmedzenia v nádeji, že sa počet nových prípadov zníži a padne na nulu.Článok obsahuje šesť návrhov a záver: „Žiadame vlády v celej Európe, aby sa dohodli na jasne formulovaných spoločných cieľoch, koordinovali svoje úsilie, vyvinuli regionálne prispôsobené stratégie na dosiahnutie cieľov, a tým odhodlane pracovali na znižovaní počtu prípadov nákazy.“
https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(20)32625-8/fulltext#sec1
Iniciatíva Nulový Covid sa stretla so silnou kritikou zo všetkých strán politického spektra, aj odborníkov na verejné zdravie a ľudské práva.
„Ekonomické a spoločenské následky by boli katastrofické; mohli by byť prijaté iba s totalitnými politikami.“
https://www.theguardian.com/commentisfree/2021/jan/26/germany-50000-covid-dead-relative-success-vaccine
Celkovo sa však zdá, že väčšina Nemcov cíti, že Merkelovej vláda reaguje na pandémiu prijateľne dobre, hoc výsledky stále nie sú uspokojivé ale znepokojujúce…
Nové kmene, varianty a mutácie coronavírusu, aj so SARS-CoV-2 nemajúce nič spoločné, záhadným spôsobom pribúdajú…
Prognóza je otvorená…

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?