Publikované: 12.10.2020

Žiadam predčasné voľby

Môžete mať proti Ficovi čo len chcete, ale to je asi tak všetko, čo môžete. Jeho ľudsko-právnu, právnu a ústavno-právnu aj erudíciu zástupcu SR na ESĽP a desaťročnú prax a skúsenosť manažéra jeho vlád, mu nevezmete. Prekonal Mečiara, Dzurindu i Radičovú so Sulíkom (…)

Vezmite na vedomie túto tlačovku (Fico) a zariaďte sa (máte rozum a slobodnú vôľu):
https://www.ta3.com/clanok/1194458/tb-r-fica-e-kalinaka-a-i-melichera-o-navrhu-zrusenia-nudzoveho-stavu.html
Aj túto (Pellegrini):
https://www.ta3.com/clanok/1194427/tb-p-pellegriniho-o-sprisneni-opatreni-aj-o-hadke-v-koalicii.html
Za jedného Ficovho (Pellegriniho) nevoličov nastúpia ich traja voliči. Aj tí, ktorí premýšľajú „len z rýchlika“ alebo ako im diktujú anti smerácke médiá či rovnaké prieskumy…
Zapíšte si: Najsilnejí politický výtlak majú Sicov Smer a Pellegriniho Hlas. Nič iné neexistuje.
Ostatok je zbytočná strata času. Nechcite, aby bolo horšie, než je. Skráťte to.
Pozor! Fico nie je v „lacnej“ roli mladého a nezodpovedného opozičného politika, akým bol Matovič pred voľbami; spôsobil „Matovičov“ volebný efekt („naskočili“  ste mu…). Áno, Ficovi je v dočasnej opozícii dobre (rehabilituje a pri tom trocha pracuje).
Nič lepšie sa nemohlo na Slovensku prihodiť ako rozdelenie Smeru pod „velením“ Pellegriniho. Vznikli dva komplementárne politické subjekty so spoločným menovateľom sociálna demokracia (Pellegrini bude liberálnejší, Fico „konzervatívnejší“. Už sa teším na ich spoluprácu (konflikt aj konsenzus).
Pácham dobrý skutok pre túto spoločnosť že ako občan (som štát!) žiadam o urýchlené predčasné voľby.
Dôvod 1:Táto vláda nie je normálna. Normálna vláda má v parlamente nadpolovičnú, nanajvýš dvojtretinovú (Orbán) nie ústavnú (95 zo 150 hlasov) väčšinu!  Pomery v parlamente sú mimo a nad rámec bežnej  štandardnej parlamentnej demokraciu!
Dôvod 2 (súčasť bodu 1): Nutnosť nového zamiešania a rozdania kariet v parlamente.
Máme stále viac nefunkčnú zväčša nekompetentnú samo účelovú (pre seba) štvorkoalíciu, koketujúcu s démonom moci a vládnutia, ktorá popri pochybnej logike covid opatrení siahla dokonca až na zákaz zhromažďovania.
Na ústavnom súde sú minimálne dva podnety (Smer, Kováčiková)… (vo štvrtok by sme sa mali dozvedieť nálezy: miera, proporcionalita ochranných covid opatrení; ústavnosť opatrení a súlad so zákonom (kompetencie) v jednej i druhej veci.
Písal som (a mám pravdu): http://www.blogovisko.sk/nudzovy-stav-a-ustava-sr.html
Mimochodom, Sulík ostal Sulíkom. Nedrží balónik. Časť pravdy má, najmä dobré otázky, ale… (Fico to vysvetlil aj Matovičovi).
Núdzový stav s konzekvenciami nemá opodstatnenie. Poslednou možnosťou je už len stanné právo.
(Namiesto pokút za nenosenie rúšok alebo nepovolené stretnutie sa viac ako 6 osôb mimo spoločnú domácnosť môže nasledovať už len zatýkanie alebo streľba do davu).
Úloha pre vás: Vy si povyberajte ako čerešničky z torty persóny, ktoré majú podľa vás vo vláde váhu, a v budúcich voľbách im dajte svoje hlasy prekrúžkovaním (panašovanie).
Za seba: Zvažujem pokračovanie ministerky Kolíkovej (dobrý program reformy justičného systému a kreovanie správneho súdu). Odporúčam jej zmenu statusu na nezávislú (môže byť nominantkou všetkých).
Požiadavkou na predčasné voľby už končím takmer každý zo svojich ostatných článkov…
Tento ňou začínam aj končím.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+5 skóre, 5 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?