Publikované: 28.09.2020

Žiadam predčasné voľby!

Na podnet ministra životného prostredia má niekoľkonásobne vzrásť poplatok za plastové obaly pre nápoje, čo môže významne zdvihnúť ceny tekutých tovarov…


https://www.ta3.com/clanok/1193384/zdrazeju-potraviny-dovodom-je-novela-zakona-o-recyklovani.html

Otázka: Čo im a výrobcom bráni opustiť systém plastových obalov a fliaš s ich zálohovaním „na hlavu“ a nahradiť ich ekologickejšími papierovými tetra pakmi alebo sklom?
Jednoduché riešenie je zdraženie nákladov na tekuté potraviny ako jediné a preto najlepšie riešenie a zodpovedá aj „plánu obnovy“ v časti životné prostredie??!
Ako uviedol Budaj, lebo: „Tak to majú aj v Rakúsku a inom zahraničí…“ A vraj, niektoré potraviny sú tam lacnejšie…
Ak štát mkusí investovať do IT technológií, lebob tak káže fond obnovy a prechod na PR.40, tak spracovatelia tekutých potravín a ich baliarne by mali investovať do ekologických obalov a nosičov… (nechce sa im?). Lebo…
Nech si recykláciu zaplatí občan, konečný spotrebiteľ..! Preč s takou vládou!
Myslíte si, že obchodníkom stačí, ak im Budaj obchodníkom povie: No, nemusíte zdražovať, stačí, ak si znížite svoje zisky a príjmy!“ (…výzva k solidarite).
Znova konflikt s obchodníkmi. Budaj je plagiátor!
Ukončil stredoškolské vzdelanie. Aj Nicholson-Ďurišová má len maturitu (sa jej to podarilo preukázať)..
Vysokoškolské štúdium matematiky a fyziky Budaj začal na Pedagogickej fakulte v Trnave, no vo štvrtom ročníku ho zo štúdia vylúčili. Od roku 1976 pracoval ako kurič („kvalifikácia“). Hmm…
Pripúšťam, že oblasti environmentalistiky možno dosiahnuť prehľad aj cestou hobby.
Na Budajovi ale veľmi vidno, že nemá systematické vzdelanie, napriek tomu, že viem, že ako kurič mal úžasné podmienky na samoštúdium „bez paopierov“. Vládne nám ne-dovzdelaná kade-kto. A ctené voličstvo to dovolilo.
Teraz sa pre zmenu „obzerá“ po Progresívnom Slovensku…
Za jeho členstvo vo VPN ho nemám dôvod oslavovať. Čekoslovensko po prejave Chruščova v roku 1963 ukončilo stalinistický režim a stalo sa socialistickým štátom s vládou „komunistickej strany“ (vlastne predvoj sociálnej demokracie). Postupne prechádzal reformami a prinášal úľavy.
Tvrdenie, že šlo o komunizmus je LOŽ! Všetci priemerne všeobecne vzdaní/é sme vedeli a vieme, že komunizmus je utopistická ideológia, nemajúca šancu na realizáciu, lebo je v priamom konflikte s prirodzenou ľudskou antropológiou:
Všetci ľudia sa rodia v dôstojnosti a právach, za štandardných okolností aj s relatívne rovnakými štartovacími možnosťami a príležitosťami, ale rovní sú a sme si len pred zákonom! Nie ako tvrdili zločineckí „revolucionári (VFR). Vlastne položili základy komunizmu! Táto ľudsko-právna hypotéza je lož a blud!
Husákova vláda by sa k nohám ľudu položila aj bez Budaja. To, čo vyvádzal proti režimový disent neakceptujem. To je ich vec. Pamätníci 60-te a ostatné roky až do pádu Berlínskeho múra a rozpadu ZSSR a VZ, vidia inak…
Navyše je tu otázka Budajovej spolupráce s ŠTB. Tam bolo „niečo za niečo“.
A dnes postavenia komunistickej strany v pluralitnom politickom systéme.
Odporúčam túto parketu označovania opustiť. Takzvaní „komunisti“ dnes sú ľavičiari. A to je asi tak „fšetko“. Nie sú nebezpeční podozrením z prípravy komunistickej totality.
Úmysel ministerstva životného prostredie je „hodiť ľudu na hlavu“ náklady na plán obnovy v časti životné prostredie a ekológia obalov.
A to nerobili ani „komunisti“! Títo sú ešte horší.
Tých, čo boli pápežskejší nežž pápež bolo treba potrestať.
Post komunistom: Nepotrestali ste? Tak vám treba. Tak teraz netárajte o novom zákone odsudzujúcom komunizmus a o legalizácii ikonoklastie. Smradi!
Späť dozadu a výsledok: Veľký November by som neoslavoval.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?