Publikované: 26.10.2012

Zimná starostlivosť pre zmiešanú pleť

Rozšírené póry a maz v t-zóne čo je čelo, nos a brada v kombinácií so suchými líčkami je typickým znakom zmiešanej pleti. Ako sa však starať o kombinovanú pleť v zimnom období a aké prípravky treba používať ak je pleť suchá aj mastná zároveň?

 

Čistenie pleti

Nepoužívajte gélové čistenia na zmiešanú až mastnú pleť, ktoré by mohli suché líca hlavne v zimnom období príliš vysušiť. Skúste použiť krémové čistenie na zmiešanú pleť, ktorým odlíčite make-up a nečistoty za pomoci vatového tampóna. Tonizačnú vodu na suchú pleť môžete použiť aj v oblasti t-zony.

Masky pre zjednotenie pleti

Na premastené časti použite len lokálne masku na zmiešanú pleť s obsahom jemného peelingu. Na líčka môžete naniesť masku na suchú pleť. Aplikujte ich na tvár každý tretí deň, čo je doba potrebná na obnovu buniek. Naneste ich výhradne na večer, aby mala pleť čas na zregenerovanie. V zime nám totiž môže mráz vyštípať líčka a peeling môže pokožku zbytočne podráždiť.

Hydratačný krém

Hydratačný krém pre zmiešanú pleť by mal byť v zimnom období zamenený za krém určený pre suchú pleť. Klasický, ľahký a koncentrovaný, ktorý sa ľahko vpije.

Make-up

Kúpte si dva rôzne odtiene make-upu. jeden matný a tmavší, ktorý využijete v letnom období a jeden svetlejší a hydratačný na zimu. Tieto makeupy by však mali byť rovnakej značky, aby ste ich mohli kombinovať a miešať podľa potreby. Hydratačný makeup v kombinácií s matným vytvorí dokonalú konzistenciu. V oblasti t-zony poprášte pleť sypkým púdrom.

 

Zdroje fotografií

www.beautiesfactory.co.uk

  • SlabéVýborné (+7 skóre, 7 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?