Publikované: 16.04.2016

Život konšpirácií je večný. Sú potrebné. Ako voda.

Konšpiračné teórie boli, sú a budú. Pokojne môžeme proti nim protestovať, vyvracať ich, odmietať ale to je asi tak všetko, čo sa nimi dá urobiť…
V súčasnosti sú živené a obohacované ako toxické plutónium najmä ideologickou a politickou propagandou dvoch znepriatelených aktérov novej studenej vojny západu verzus Rusko.

V roku 2013 prebehla webom diskusia na tému: „Voda nie je ľudským právom, mala by sa privatizovať.“ Prvá správa prišla aj na Slovensko z českých médií:
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2122-sef-nestle-voda-neni-lidskym-pravem-mela-by-se-
Bývalý riaditeľ a predseda správnej rady Nestlé Peter Brabeck-Letmante patrí k skupine stredne bohatých ľudí planéty a firma Nestlé k stredne veľkým nadnárodným korporáciám.

Nerastné suroviny, bohatstvo národných štátov, ropa, plyn, energie i voda, sú trvalým záujmom Globálneho Prediktora, ktorý ich chce prerozdeľovať z jedného centralizovaného miesta moci a vládnutia nad svetom v časoch skvelej budúcnosti Nového svetového poriadku…
Spravodajskú informáciu, ktorá v češtine vyšla v AC24.cz iniciatívne, tvorivo a kreatívne prevzalo množstvo webov ako ich sezónnu výživnú stravu s typickými charakteristikami bulvárnej správy (bulvárny senzacionizmus, atrakcionizmus) samozrejme, čo je pre bulvár typické, bez zodpovednosti za dôsledky…
Vyvolali cunami nesúhlasu a odporu verejnosti, petičných akcií a búrok na sociálnych sieťach a zasiahli aj vládu Slovenska.
Parlament SR o rok na to prijal ústavný zákon o zákaze vývozu pitnej vody zo Slovenska.
Čl. 4 Ústavy Slovenskej republiky znie:
(1) Nerastné bohatstvo, jaskyne, podzemné vody, prírodné liečivé zdroje a vodné toky sú vo vlastníctve Slovenskej republiky. Slovenská republika chráni a zveľaďuje toto bohatstvo, šetrne a efektívne využíva nerastné bohatstvo a prírodné dedičstvo v prospech svojich občanov a nasledujúcich generácií.
(2) Preprava vody odobratej z vodných útvarov nachádzajúcich sa na území
Slovenskej republiky cez hranice Slovenskej republiky dopravnými prostriedkami alebo potrubím sa zakazuje; zákaz sa nevzťahuje na vodu na osobnú spotrebu, pitnú vodu balenú do spotrebiteľských obalov na území Slovenskej republiky a prírodnú minerálnu vodu balenú do spotrebiteľských obalov na území Slovenskej republiky a na poskytnutie humanitárnej pomoci a pomoci v núdzových stavoch. Podrobnosti o podmienkach prepravy vody na osobnú spotrebu a vody na poskytnutie humanitárnej pomoci a pomoci v núdzových stavoch ustanoví zákon.

Tým bol potvrdený aj autonómny národný charakter Slovenska s jeho štátnymi atribútmi výlučnej a výhradnej suverenity vo vzťahu k nariadeniam a diktátu kohokoľvek, aj Bruselu.
Mimochodom, Globálny Prediktor s neskrývaným záujmom poškuľuje už aj po nerastnom bohatstve a energetických surovinách šírych priestranstiev Ruskej federácie, vraj: „Mali by sa spravodlivo prerozdeliť!“ Preložené do slovenčiny: Nemalo by ich vlastniť Rusko, ale Globálny Prediktor (teda, mali by byť obchodovateľné z jedného svetového centra).

Áno, lebo aj “klasik” liberálneho kapitalizmu Andrej Kiska, prezident všetkých ľudí (aj vody) povedal: “Ľudské práva nesmú byť nadradené obchodným záujmom!”

Jeden z tiež “dobrých anjelov” spásy ľudstva.
Slovensko ale ústavným zákonom zakázalo vývoz vody zo Slovenska a prezident všetkých ľudí na Slovensku ho podpísal.
S poukazom na žurnalistický aktivizmus novinárov tzv. slobodných a nezávislých médií prikladám blog Mateja Bučka:

http://bbonline.sk/blog/topky-sk-opat-zavadzaju-neoverene-spravy-sa-siria-ako-mor/
K týmto zisteniam dodávam: Vždy je lepšie sa báť ako zľaknúť. Obavy a strach pred údivom a zľaknutím, viedli slovenskú vládu k preventívnym opatreniam.
Platí to pre všetky konšpiračné teórie ale aj vo vzťahu k príčinám a zdrojom úplne prirodzenej a zdravej xenofóbie v kontexte imigračnej krízy Európy…
A nielen. Lebo.

https://www.google.sk/search?q=Pramene+vody&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiFhdOswpLMAhXDlCwKHQx6B1wQsAQIVQ&biw=1600&bih=799

            

     

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?