Publikované: 13.02.2020

Zmažte nepravdivé statusy, než vám to nariadi súd

Ľubošovi Blahovi ako jednému z volebných kandidátov vo všetkom netlieskam, rovnakým metrom meriam všetkým

https://www.hlavnespravy.sk/eset-sud-vydal-neodkladne-opatrenie-voci-poslancovi-smeru-sd-lubosovi-blahovi/2050575
Neodkladné alebo predbežné súdne nariadenia majú účel zabrániť možnému nežiaducemu následku pred konečným rozhodnurtím súdu. Opatrenie súdu proti Ľubošovi Blahovi už nie je precedens, súd ním chráni
a/ dobré meno spoločnosti Eset (v prvom rade),
b/ korektnosť volebnej kampane (v druhom rade),
c/ verejný spoločenský záujem,
d/ základné ľudské práva.
Ide o opatrenie v osvetí verejného mediálneho priestoru webu a sociálnych sietí.
Len dobre a pravdivo informovaná spoločnosť sa vo voľbách môže „slobodne, nezávisle“ rozhodnúť vo voľbách (bez “správne”).
Správnosť volebných rozhodnutí overuje prax a ich prínos pre spoločnosť.
Výsledky volieb budú postavené aj zoči-voči predvolebným prieskumom a ich pravdivosti (čo agentúra to iné výsledky); po voľbách ako vždy, bude to jedno.
Nik ani v kategórii sloboda slova ako základné ľudské, občianske a politické právo, nie je slobodný ani nezávislý, lebo sloboda a nezávislosť je relatívna, nie absolútna kategória v kontexte volebnej kampane aj mimo ňu.
Vychádzam aj z osobnej zvnútornenej  zásady, že voči sebe a svetu som plne osobne a nedeliteľne zodpovedný za všetko, čo kde poviem a napíšem.
Nerobím to preto, že sa bojím, ani preto, že môžem „naraziť“. Robím to preto, lebo nemám rád lož. Sloboda a nezávislosť sú viazané zodpovednosťou.
K neodkladnému opatreniu súdu proti poslancovi Ľubošovi Blahovi (Smer):
„Poslanec Blaha je povinný zdržať sa akýchkoľvek klamlivých tvrdení súvisiacich s údajným ovplyvňovaním volieb spoločnosťou Eset, ako aj zmazať svoje nepravdivé statusy týkajúce sa tejto témy.“
Informoval hovorca Esetu Peter Blažečka. Spoločnosť podala 9. januára takýto návrh a Okresný súd Bratislava I jej vyhovel 10. februára.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/542201-sud-vydal-neodkladne-opatrenie-voci-poslancovi-smeru-blahovi/
https://www.facebook.com/LBlaha/
Osobná poznámka: Svoj článok a názor Blahovi na jeho stránku „nevložím“; ako ho poznám „demokraticky“ ma zablokuje. Robí to aj „socialista“ Chmelár tobôž všetci „liberálni demokrati“. Chcem „ich“ mať pod kontrolou. :-)

Účelom predbežných alebo neodkladných opatrení je zabránenie možným hmotným a nehmotným škodám, v prípade Eset ide o ochranu mena a cti ako nepochybne úspešnej a oceňovanej značky v jeho oblasti podnikania.
Mám ale výhradu proti slovám prezentovaným tučným fontom: „klamlivých a nepravdivé“.
Vo veci prebieha súd, kde Ľuboš Blaha bude musieť dokázať pravdivosť svojich tvrdení, teda, dôkazné bremeno je na jeho osobe. Aby bolo jasno, nie Eset má vyvrátiť tvrdenia Ľuboša Blahu, je to Ľuboš Blaha, ktorý musí predložiť dôkazy.
Ak sa pán Blaha dostane k listinným dôkazom vo veci financovania Mistríka, Čaputovej, PS/SPOLU (…) môže mu to pomôcť a nielen jemu ale celej spoločnosti k dôkazom prieniku oligarchie a podnikateľského prostredia do najvyššej, aj parlamentnej politiky, na časovej osi premeny politického prostredia, od totalitnej monokracie k pluralitnej demokracii a partokracii a od nej k oligarchopartokracii…
V politike nič nie je zadarmo, vždy ide o niečo za niečo; mienim predvolebnú korupciu, nemám na mysli politické „umenie možného“ a kompromisu. Politici musia byť viazaní vždy len občanmi, nie oligarchami.
Priam škandalózne a ako bezočivý chucpe precedens vyznieva požiadavka súkromných poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, ktoré má podľa nich dofinancovávať štát; a ešte s tým chcú ísť na ústavný súd.
Ak by bolo na mne, povolil by som jedinú zdravotnú poisťovňu. So zdravím a liekmi sa nekšeftuje.
Názor Európskej komisie a kecy o akejsi “súťaži” ma nezaujímajú.
Jednoduché otázky a odpovede: Chcel si podnikať, tak podnikaj. Ak to nevieš, nezvládaš a nemáš na to, padni a vzdaj to. Ale ako súkromník na štáte neparazituj! Socializmus si odmietol; si antikomunista a tak sa aj správaj.

Kauza kočneriáda po Kuciakovej a vražde jeho snúbenice, dokazuje zrejmý prienik oligarchie a jej záujmov do prostredia OČTK, advokácie a ZVJS (motáky) a justície…
Dokazovanie nie na “slobodných a nezávislých” orgánoch činných v trestnom konaní a súdoch…
Ľuboš Blaha sa „rozšupol“ a tým, že tak, ako zvykne, stratil nad sebou kontrolu, „narazil“. Vysvetlivka: Ľuboš Blaha často hovorí rýchlejšie a skôr, než myslí…
Blaha sem, Blaha tam, popularita sem-tam, je “hviezda” a fejzbúk sa na ňom nezáväzne zabáva:

No, občas tu ide aj o prejavy seba poškodzovania v časti ľudská dôstojnosť.
Blahovo tvrdenie, že neodkladné opatrenie si vymohol Eset je porovnateľné s tvrdením Pavla Ruska, že za už vopred napísaným rozsudkom vo veci zmenky, je americká ambasáda; ide o konšpirácie.
Slobodnú a demokratickú spoločnosť zakladá ústava, právo a poriadok (právny poriadok) disciplína, zmysel pre mieru vecí, seba kontrola, svedomie, empatia a zodpovednosť.
Vydanie neodkladného opatrenia mám za správne. Nie je znakom totality. A v tomto prípade ani pravej a priamej cenzúry, v zmysle významu pojmu cenzúra.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?