Publikované: 11.09.2013

Zmena zákona. Prezidentský kandidát bude po novom musieť klikovať

Postavené Na Hlavu? prináša najnovšiu správu o zmenách volebného zákona, ktorý rozširuje podmienky na prezidentskú kandidatúru.
Podľa neho už kandidátom nebude stačiť iba vyzbierať 15 tisíc podpisov.
„Každý kandidát bude musieť preukázateľne spraviť aspoň tisíc klikov, aby bol pripustený k voľbám,“ uviedol minister vnútra Robert Kaliňák a pokračoval: „okrem toho bude musieť preukázať, že vie vycvičiť psa aspoň strednej veľkosti, plávať v Dunaji, posudzovať kvalitu obilia a predpovedať úrodu, či odmoderovať sériu zábavných programov na MDŽ.“
Podľa ministra sú preč doby, kedy kandidoval každý, kto sa len tak „trtošil a pregrciaval“ v politike. „Dnes už musíme mať vyššie nároky,“ dodal.
Vláda tiež pripravuje zákaz negatívnej kampane. Na otázku novinárov, či sa zakazuje aj negatívna reklama s použitím faktov, Kaliňák so zdesením v hlase odvetil: „No veď osobitne tá sa zakazuje, taká je najškodlivejšia.“
„A nie sú takéto obmedzenia nedemokratické?“ Znela ďalšia otázka.
„Čo, aký s tým máte problém?“ zarazil sa minister, „tak to dajte na lampár…ehm… na inšpekciu na samovyšetrenie.“
Zákon bol podľa ministra pripravený dobre, konkrétne „vlastnou hlavou“.
Po dlhom vyjednávaní s poslancami sa vraj dá povedať, že bude mať  v parlamente podporu. S poslankyňou Laššákovou sa totižto podarilo vyjednať, aby si presunula lekára na iný deň, čo jej umožní  svojim spolustraníkom ukázať palcom ako zahlasovať.

Upozornenie: Táto správa je fiktívna a jej akákoľvek podobnosť s realitou je čisto náhodná. Ak máte záujem o seriózne správy, odporúčame čítať:
Voľby po novom. Kaliňák chce prezidenta a strany finančne obmedziť
Poslanci za SMER sú nesvojprávni – hlasujú podľa palca svojej šéfky
Ak sa vám nebudú pozdávať ani tie, musíte sa s tým vyrovnať.

  • SlabéVýborné (+14 skóre, 14 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?