Publikované: 06.01.2022

Zmluva o vojenskej spolupráci SR a USA a PESCO

Namiesto toho aby sa EÚ od USA oslobodzovala, každým ďalším krokom pohlcovaná je vlastníkom NATO (Stoltenberg je len výkonný riaditeľ NATO/USA s.r.o ) posilňuje sa vojenská prítomnosť USA v EÚ mimo a nad rámec Zmluvy o NATO.
EÚ sa tým bez vlastnej vôle vzďaľuje od jej vlastného slobodného a nezávislého postavenia a obranného prediktora.
Wikipedia (výňatok časť neutralita): „PESCO zahŕňa štyri z piatich štátov EÚ, ktoré sa označujú za neutrálne (Rakúsko, Fínsko, Írsko a Švédsko), a je navrhnuté tak, aby bolo čo najinkluzívnejšie tým, že štátom umožňuje, aby sa pripojili alebo odhlásili tak, ako to umožňujú ich jedinečné zahraničné politiky. Niektorí členovia írskeho parlamentu považovali vstup Írska do PESCO za upustenie od neutrality. Opatrenie bolo prijaté, pričom vláda argumentovala, že jeho povaha opt-in umožnila Írsku „pripojiť sa k prvkom PESCO, ktoré boli prospešné, ako je boj proti terorizmu, kybernetická bezpečnosť a udržiavanie mieru… to, čo nebudeme robiť, je kupovať lietadlové lode a bojové lietadlá“. Zatiaľ čo kritici účasti Írska poukazujú na záväzok zvýšiť výdavky na obranu, vláda dala jasne najavo, že záväzok 2 % je kolektívny, a nie pre každý štát jednotlivo. Írska vláda dala jasne najavo, že akékoľvek zvýšenie výdavkov na obranu zo strany Írska by bolo zanedbateľné. Malta, jediný neutrálny štát, ktorý sa nezúčastnil, tvrdila, že počká a uvidí, ako sa PESCO vyvinie, aby zistila, či ohrozí maltskú neutralitu. Asi štyri pätiny členov PESCO sú zároveň členskými štátmi NATO. Jeden štát EÚ (Dánsko) je členom NATO, ale nie je členom PESCO. Zatiaľ čo PESCO vzniklo čiastočne kvôli pochybnostiam o záväzku Spojených štátov voči NATO, predstavitelia zdôrazňujú, že PESCO bude skôr dopĺňať bezpečnosť NATO, než by s ňou konkurovalo. Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg tiež zdôraznil, že vojenská mobilita je kľúčovým príkladom spolupráce NATO a EÚ. Ministerka obrany Annegret Kramp-Karrenbauerová (CDU) označila účasť tretích krajín v PESCO za „prelom“, ktorý zároveň znamenal „impulz“ pre spoluprácu medzi EÚ a NATO.“ (koniec citátu)
https://en.wikipedia.org/wiki/Permanent_Structured_Cooperation
Tlačová správa Rady EÚ k PESCO zo 16. novembra 2021:
https://www.consilium.europa.eu/sk/press/press-releases/2021/11/16/eu-defence-cooperation-council-launches-the-4th-wave-of-new-pesco-projects/
Takmer nič čo bolo povedané u slabého Bielika na TA3 v Téme dňa (dve časti jedna téma) nebolo fakticky a vecne úplne čisté a kompetentné… súc miernejší k Chmelárovi, ostatok počnúc Krúpom je mentálna bieda. Vznesených bolo 70 pripomienok z toho 35 od generálneho prokurátora Maroša Žilinku.


https://www.ta3.com/relacia/22873/obranna-zmluva-s-usa-vyhlasenie-velmoci-o-jadrovej-vojne

NATO rovná sa USA. Aliancia vraj nie je proti Rusku. Za člena ho ale nechcú. PESCO je riadené USA. Slovensko: Nákupy 14-tich amerických stíhačiek, komunikačná, operačná a logistická kompatibilita, Sliač, Kuchyňa, Malacky, Zmluva s USA, sto miliónov investovaných USA pre seba na Slovensku. Turecko: Nákup ruského systému S-400 (?) obídenie kšeftu so zbrojármi USA. Vycerili zuby a zavrčali. Pakty s Ruskom v rámci členstva v NATO. Aliancia aj EÚ sú bezmocné. Nanajvýš EÚ Turecko neprijme a Aliancia ho z členstva nevylúči. Vplyv a sila Ruska mocnie. Nerobí nič navyše, len sa správa kontraproduktívne a slobodne a primerane reaguje. A to blbci z USA, NATO, EÚ a Slovenska nechápu. Nechcú. Aj mňa kadekto “skúša“.

USA a PESCO (výťažok z wiki, tamtiež): „Spojené štáty niekoľkokrát vyjadrili obavy a zverejnili „varovania“ pred PESCO, čo je podľa mnohých analytikov znakom toho, že Spojené štáty sa obávajú straty vplyvu v Európe, keďže vojensky sebestačná EÚ by spôsobila, že NATO by bolo čoraz irelevantnejšie.“

Slovensko a jeho politická reprezentácia sa správa takto: “My si rozkazovať nedáme, urobíme, čo nám povedia“. Cesta k neutralite, slobodnej obranno-bezpečnostnej stratégii a zahraničným politikám je jednoduchá: Ústavný zákon s príslušenstvom. A najlepšie: Nová druhá Ústava SR ako už nielen môj „mokrý sen“ je objektívne nevyhnutná:Že nie, lebo nedá sa, lebo sme súčasťou euro a transatlantického paktu a spojenectva, sú  kecy. Lebo. Takže o čom je Naďova a Korčokova „úžasná“ Zmluva SR a USA? Čo za ňu tí dvaja dostali alebo bolo im sľúbené? Mienim presne provízie. Strašne nápadne im ide o zmluvu. Navzdor pripomienkam.
Bolo by dobré pozrieť na zúbky toho Matovičovho antikorupčného štátu. A pod jazyk. A do anála (skrýša väzenského kontrabandu). Obaja sú zatiaľ na slobode.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Dohoda o obrannej spolupráci USA a SR

 

Proti dohode smerujú dve petície v článku. Ústava SR k dohode s USA, Čl. 3 (1): “Územie Slovenskej republiky je jednotné a nedeliteľné.” Musí byť pod správou a kontrolou štátu. Sliač, Kuchyňa a Malacky prestanú byť vlastníctvom štátu. Vojenský personál bude podliehať výlučnej jurisdikcii USA. Dohodu bude možné vypovedať po desiatich rokoch s výpovednou lehotou jeden rok.

 


Dohoda SR a USA o vojenskej a obrannej spolupráci je nad a mimo rámec Zmluvy o NATO. A nad rámec Ústavy Čl. 1 (2): medzinárodné zmluvy.
Žiadam zastavenie rokovaní SR s USA o Zmluve. Ak nie, vyzývam prezidentku o vyhlásenie legitímneho referenda bez obštrukcií (otázka ústavnému súdu o ústavnosti otázky): “Ste za to aby Slovensko podpísalo dohodu s USA o vojenskej a obrannej spolupráci?”
Odkaz na Čl. 93 (2): “Referendom sa môže rozhodnúť aj o iných dôležitých otázkach verejného záujmu.”
Ide o referendum o obzvlášť dôležitých otázkach verejného záujmu s dopadom na mier vo svete a bezpečnosť Slovenska!
Vojenské sily USA s príslušenstvom, Slovensko posunú do pozície cieľov prvého úderu protivníka.

USA to robia vedome a úmyselne, aby protivníka “zdržali” čím Európu mu predhadzujú ako terč v prvom slede konfliktu. USA majú v “posledných veciach” Európu “na háku” a skrývajú sa za falošný „najlepší úmysel a záujem spojenca“.

Nie som za pokračovanie rokovaní o bilaterálnej Zmluve SR a USA ani za referendum. Som za anulovanie vzťahov s USA mimo a nad rámec NATO
.
Demokracia je vláda ľudu. Nie väčšiny. Menšina si môže trhnúť nohou. Väčšina nemá pravdu len moc. Celé zle.
Liberálna demokracia s právami a nadprávami menšín a pseudo menšín, tváriaca sa ľúbivo, vťahujúc do seba množstvo negramotných hlupákov,  stav zhoršuje a vedie spoločnosť do jej rozkladu, chaosa a nihilácie. Pre udržanie „demokratickej moci” a poriadku rozkladaného “liberálnou demokraciou” sú potrebné a v jadrách demokracie nastupujú nástroje totality (štátna moc sa mení na policajný štát). Tým akákoľvek demokracia končí. Totalizačné procesy urýchľuje politická kovidológia.
Havlovo: „Pravda a láska zvíťazia nad lžou a nenávisťou“ sú kecy. O láske, pravde a demokracii sa len tára. Žiadnu necítim ani nevidím. Tobôž vo veciach dohody s USA.

Demokracia znamená slobodnú vôľu riadenú rozumom, svedomím, osobnou nedeliteľnou zodpovednosťou za seba a ostatných členov úzkej a širšej komunity pre záujem celej spoločnosti v národno-štátnom, nadnárodnom a záujme svetového spoločenstva:
https://www.peticie.com/p_e_t_i_c_i_a_za_bezpenos_slovenska_europy_a_za_mierove_rokovania_na_planete_zem_poda_zakona__851990_zz_o_petinom_prave_v_zneni_neskorich_predpisov_iados_a_navrhy_pre_pani_prezidentku?uv=40705564
https://www.peticie.com/hromadna_pripomienka_k_navrhu_na_uzavretie_dohody_o_spolupraci_v_oblasti_obrany_medzi_vladou_slovenskej_republiky_a_vladou_spojenych_tatov_americkych

Spoločnosť má právo neriadiť sa rozumom a vzoprieť sa záujmom osôb jednotlivcov, hoc „slobodne a demokraticky“ zvolených alebo politických nominantov víťazných politických subjektov.
Volebný mandát nie je základné ale akcesorické (prepožičané) právo, ktoré je možné skrátiť alebo odňať ako vodičák!!!
Prezidentka a ústavný súd zmarili legálne referendum o skrátení volebného obdobia tejto vlády a parlamentu!

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/612375-generalna-prokuratura-odmieta-navrh-obrannej-dohody-s-usa-podala-35-zasadnych-pripomienok/

Ak nebude vyhovené petíciám, ľud má právo na aktiváciu Čl. 32 Ústavy“Občania majú právo postaviť sa na odpor proti každému, kto by odstraňoval demokratický poriadok základných ľudských práv a slobôd uvedených v tejto ústave, ak činnosť ústavných orgánov a účinné použitie zákonných prostriedkov sú znemožnené.“
Generálny protestný štrajk znamená všeobecná dobrovoľná domáca karanténa mimo kritickej infraštruktúry na dobu nevyhnutne potrebnú pre rozpustenie parlamentu a vypísanie predčasných parlamentných volieb.
Ak v každých predošlých voľbách šlo o veľa, po parlamentných voľbách 2020 ide o všetko. Aj o život.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Wikipédia: „Základna Ramstein je také jedním ze dvou míst v Německu, kde jsou uloženy nukleární zbraně USA. Spolu s nedalekým letištěm Büchel v pohoří Eifel je na obou základnách uloženo 150 jaderných hlavic. Základna není německým územím, ani nepodléhá německému právu.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Leteck%C3%A1_z%C3%A1kladna_Ramstein

 

 

 

 

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?