Publikované: 21.05.2020

Znova k Istanbulskému dohovoru

Slovensko Istanbulský dohovor podpísalo 11.5. 2011. Vyznačené v tabuľke (podpis). Údaje v prehľadnej tabuľke sú dopĺňané raz mesačne. Zistené bolo, že Slovensko v nej ostalo bez zmien:

https://www.coe.int/en/web/conventions/full-list/-/conventions/treaty/210/signatures?p_auth=A9cIt1dB
Vysvetlivka, záhlavie: Písmeno D znamená: Vyhlásenia, výpovede, výnimky
Stav, Slovensko: Len podpis. Nič viac.
D je vyznačené pre Chorvátsko, Lotyšsko, Litva, Poľsko, Španielsko.
Písmeno R znamená výhrady: Slovensko výhrady nemá.
Záver: Slovensko Istanbulský dohovor podpísalo ale neratifikovalo.
„Milí priatelia, tešili sme sa, že Istanbulský dohovor padol. Zápas sa však ešte neskončil. Verejne sme ďakovali prezidentke za zaslanie listu o Istanbulskom dohovore, ale zároveň (pre istotu) požiadali Radu Európy o informáciu, či túto skutočnosť vyznačila v listine podpisov a ratifikácií. Podpis Slovenskej republiky tam stále „svieti“ bez akejkoľvek ďalšej zmienky o zmene jej postoja.
Ostali sme šokovaní! Rada Európy tvrdí, že list našej pani prezidentky o Istanbulskom dohovore nemá žiadne konkrétne právne účinky!
My sa nevzdáme! Nebudeme frustrovaní, nebudeme znechutení svojvôľou mocných, ale budeme ďalej zápasiť o dobro!
Pani prezidentka by mala počuť Váš hlas! Podpíšte prosím novú petíciu! Žiadame v nej pani prezidentku, aby:
- doplnila svoje oznámenie  o vety, ktoré budú mať právne účinky,
- požiadala Radu Európy, aby postoj Slovenska zverejnila a
- informovala nás.
Úprimnosť a rešpekt k parlamentu a vôli ľudí môže pani prezidentka preukázať veľmi ľahko svojim konaním. Požiadajme ju o to spolu!“
Vieme, že prezidentka vo veci robila obštrukcie, s odkazom na ústavný protokol. Bolo jej vyhovené.
Petíciu  môžete podpísať na tejto adrese: https://www.podpisem.sk/petition/pani-prezidentka-preco-stale-svieti-nas-podpis-pod-istanbulskym-dohovorom/
S pozdravom Anton Chromík
Príslušný úrad Rady Európy na otázku: „Prijali ste tento list citovaný v otázke 1 ako jasné vyhlásenie podľa článku 18 písm. a) Viedenského dohovoru o zmluvnom práve, že Slovenská republika dala jasne najavo svoj zámer nestať sa zmluvnou stranou?“ odpovedal nasledovne:
Oznámenie bolo prijaté ako informácia o súčasnom stave ratifikačného postupu Dohovoru Rady Európy o predchádzaní násiliu na ženách a domácemu násiliu a boji proti nemu (CETS č. 210) Slovenskej republiky bez konkrétnych právnych účinkov a bolo zodpovedajúcim spôsobom spracované.“
O náleze niet v hlavných médiách „verejnoprávna“ RTVS, spravodajská TA3, mienkotvorný liberálny mainstream Denník N a SME, Pravda, ani zmienky. Informujú selektívne: „Čo sa nehodí, škrtnúť“.
Ani o petícii: https://www.podpisem.sk/petition/pani-prezidentka-preco-stale-svieti-nas-podpis-pod-istanbulskym-dohovorom/
Poznámka: Aliancia za rodinu a osoba Antona Chromíka sú slovenskými dúhovými mimovládkami a “liberálmi” v parlamente ostrakizované (vytláčané na okraj spoločnosti).
Výhrada k tejto vete preambuly, petitu, petície:
“Muž je muž a žena je žena, lebo sa takí narodili. Rod si nevyberáme, s rodom sa rodíme.”
Ľudské bytosti ako osoby sa rodia ako muži a ženy. Ostatok je mimo hetero normu (anomálie, deviácie, odchýlky od normy). Nie sú normotvorné. Výnimky potvrdzujú pravidlo. Nezakladajú osobitné ľudské práva.
Verejné medializované vysvetlenie je aj na Kancelárii prezidentky SR. Vidím v tom “čertkus a zlé korenie”. Jedinou oprávnenou “vymietačkou diabla” je prezidentka SR Zuzana Čaputová. Pýtala si to.
Poznámka: EÚ hodlá Istanbulský dohovor ratifikovať za celú úniu.
Po oznámení Rade Európy, že „Slovensko sa nehodlá stať zmluvnou stranou Istanbulského dohovoru Rady Európy“ som očakával reakcie typu „Je nám ľúto, poľutovaniahodné, …“
Okolo Istanbulského dohovoru bolo od mája 2011 kriku viac, než dosť. Reakciou je mlčanie. A strohá odpoveď Úradu Rady Európy.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?