Publikované: 03.11.2014

Znova povinné voľby?

Slovensko je chronicky (choré) v stave prechodu od totality k demokracii a, hoc už 25 rokov po Novembri, ešte stále nie je otvorenou a dobre spravovanou občianskou spoločnosťou (open government society).
Pred Novembrom sa hlasovalo povinne (vždy s 99% účasťou a vždy s rovnakým výsledkom).
Post novembrová sloboda neznamená aj slobodnú účasť-neúčasť občanov na správe spoločnosti, najmä v prechodovom období.
Ich neúčasť vo voľbách (súčasná ignorancia a občianska rezignácia) umožňuje záujmovým skupinám úplne v pohode ovládnuť štát a jeho riadiace a organizačné zložky. Tie sú navyše spolitizované.
Mocná finančná oligarchia si diktuje podmienky a objednáva si zákony (svoje a pre seba).
Občan je stále viac vytesňovaný na perifériu spoločnosti iba ako poslušná, vydieraná a vykorisťovaná pracovná sila a použitý nástroj záujmov biznisu ultraliberálneho kapitalizmu.
Občan a spoločnosť nemá reálnu politickú silu a vôľu. Spoločnosť je je stále viac vnútorne rozháraná bez šance na vytvorenie jednotného občianskeho frontu. Aktuálne je trieštená konfliktom sporu okolo referenda Aliancie za rodinu. Konflikt je umelo vyvolaný a riadený transatlantickým Západom. Nástrojmi sú ním financované “ľudsko-právne” mimovládky. Spoločnosť je manipulovaná “mienkotvornými” médiami (SME) a najmä denníkom PRAVDA a má hľadať vinníka v Aliancii a katolíckom klére. A to je diabolská LOŽ!
Späť k veci: Politické strany a hnutia strácajú na význame. Nie sú už vôbec schopné prevziať iniciatívu a zastupovať občana.
Tzv. “najštandardnejšia” strana je úplne osamelá, zmietaná diktátom finančnej oligarchie (investori) a sama sebou – vlastným populizmom.
Popri opatreniach na zlepšenie výberu daní, je efekt a následné zisky, oproti daniam, ktoré unikajú v daňových rajoch a stratách na úľave daní priemyselným magnátom a ich daňových prázdninách sú zanedbateľné…
Je nehorázne, aby si ešte aj tie slabo platené miesta (ich tvorbu a udržanie) platili pracujúci sami, zo štátneho rozpočtu a spoločných zdrojov… (tie chýbajú v školstve, a zdravotníctve).
Voči pracujúcej triede a občanom pracuje SMER metódou “pružiny” bez odvahy a spôsobilosti na systémové reformné kroky, ovládaný už IBA pudom sebazáchovy (záujmom na udržaní si moci a volebných preferencií) a populistickým bojom o vlastné prežitie.
Svojmu trpezlivému, znášanlivému a pokornému “ľudu” (Ficov hold a obdiv) vláda predkladá “balíček” (zmätky a balast…), čím nepriamo predseda vlády a Smeru potvrdil, že to, čo vládna strana vyvádza, je už dávno za hranou znesiteľnosti a občianskej tolerancie a ON to veľmi dobre vie… a navyše – dnes “okamžite reagoval” vo veci tomografu pre Piešťany (Zvolenská, Zmajkovičová), pričom o veci vedel prinajmenej od štvrtka. Lebo voľby… (predseda parlamentu s vecou údajne nemá vôbec nič spoločné…).
Slovenskú spoločnosť ovládla hlboká depresia, rezignácia a sociopatia.
Slovensko potrebuje intenzívnu terapiu a reálnu, nie iba fiktívnu demokraciu.

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?