Publikované: 01.02.2019

Znova segregácia Maďarov od Slovákov?

Trend „vydeľovania“ (oddeľovanie) Maďarov od Slovákov (segregácia) organizovaný ich politickými „hovorcami“ v prezidentskej voľbe aj mimo nej, v politike, pokračuje. Ešte aj toto nám chýba?
SMK postavila svojho prezidentského kandidáta.
József Menyhárt: Chceme byť výrazným hlasom Maďarov žijúcich na Slovensku, chceme hovoriť o témach, ktoré Maďarov trápia,” vysvetlil, prečo kandiduje na post prezidenta.
Zsolt Simon zakladá politickú stranu: “K pozitívnej zmene na Slovensku sú potrebné aj hlasy občanov maďarskej národnosti, ktorým chceme ponúknuť možnosť si vybrať tak, aby ich hlas neskončil pri vláde Smeru a SNS,” uviedol Simon s tým, že z budúcej spolupráce okrem týchto strán vylučujú aj ĽSNS.
Maďarská karta nie je mŕtva ani nespí. Len spočíva. Chceme ju do hry?
Hlavou štátu nemôže byť osoba, nominovaná alebo podporovaná politickými stranami: Ak vám budú, že chcú byť prezidentmi všetkých občanov Slovenska, zabudnite: Ide o lož a smog.
Slovensko si „užíva“ priamu voľbu prezidenta. Politici a politické strany si to nevšimli.
Šancu byť prezidentmi všetkých majú najmä občianski kandidáti, závislí na vôli občanov, ktorí majú už plné zuby politikárčenia súčasnej vnútornej aj zahraničnej politickej scény…
Prednosť pred politickými nominantmi dajú občania svojim občianskym kandidátom, čo je aj signál zmien postojov občanov k „štandardným“ politickým stranám, ich verejným politikám a politikom…
To, s čím prichádzajú Mistríkovci, Čaputovci a im podobní, aj tí, zmienení vyššie, je ideológia, politika, politikárčenie a záväzky bielych koní…
Už vopred sa dá odhadovať, že politickí nominanti majú nižšiu šancu než občianski kandidáti, hoc môžu vylučovať kto s kým áno, kto s kým nie, čím vylučujú sami seba, alebo vyzývať na vzdanie sa v prospech toho či onoho, ako hoc Čaputová v prospech Mistríka, ktorá mala večeru s Mistríkom, organizovanú Matovičom odmietnuť. Kandidát Mkloško: „Kto je Matovič a OĽANO, aby som ho počúval?“
Nastúpil trend vzdávania sa, čo istý slovenský mediálny analytik v interview pre ČT24 označil (zjednodušene) ako „na hlavu“. Vzájomne sa (po) vylučujú a (po) vymedzujú ešte pred prvým kolom.
Hypotéza, úvaha:
Priama voľba prezidenta je ústavný inštitút s prvkom priamej demokracie. Z procesu občianskej voľby hlavy štátu by mali byť vylúčené politické strany ako jej rušivý prvok.
Ingerencia politických strán v priamej voľbe prezidenta pácha na Slovensku viac zla než dobra.
Anketa: Ste za vylúčenie politických strán z procesov priamej voľby hlavy štátu? Áno? Nie?
Ste za taký ústavný zákon? Áno? Nie?
Pekne pozdravujem. :-)
Juraj Režo alias notorickyobcan

Ak je vôbec záujem, a nemám pravdu, čítajte viac:
https://domov.sme.sk/c/22042421/zsolt-simon-zaklada-novu-stranu-uz-odovzdali-podklady-na-registraciu.html#ixzz5eG1J1weZ
https://domov.sme.sk/c/22039616/o-post-prezidenta-sa-uchadza-jozsef-menyhart-z-smk.html#ixzz5eG2xe9lK

 

  • SlabéVýborné (+5 skóre, 5 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?