Publikované: 13.05.2022

Zomreli vedci vyšetrujúci arktický ľad

3 vedcov, ktorých vyšetrujúcich topenie arktického ľadu našli mŕtvych, a možnože boli zavraždení, tvrdí profesor podľa UK časopisu Telegraph. Profesor z Cambridge universsity urobil úžasné tvrdenie, že v priebehu niekoľkých mesiacov mohli byť zavraždení traja vedci, ktorí skúmajú topenie arktického ľadu.

Profesor Peter Wadhams povedal, že sa obáva, že bude označený za blázna pre svoje podozrenie, že smrť vedcov bola viac než len mimoriadna náhoda. Trval však na tom, že trojica mohla byť zavraždená a naznačil, že do tohoto nešťastia môže byť zapletený ropný priemysel alebo iné zlovestné vládne sily.

Traja vedci, ktorých identifikoval – Seymour Laxon a Katherine Giles, obaja vedci v oblasti klimatických zmien na University College London, a Tim Boyd zo Škótskej asociácie pre morské vedy – všetci vedci zomreli v priebehu niekoľkých mesiacov začiatkom roka 2013. Profesor Laxon spadol zo schodov na silvestrovskej párty.

Bolo to v dome v Essexe, zatiaľ čo Dr Giles zomrela pri zrážke s nákladným autom, keď išla na bicykli do práce v Londýne. Predpokladá sa, že doktora Boyda zasiahol blesk počas chôdze v Škótsku. Wadhams veril, že sa stal terčom kamiónu, ktorý sa ho pokúsil vytlačiť z cesty. Incident nahlásil polícii.

http://www.telegraph.co.uk/news/earth/environment/globalwarming/11762680/Three-scientists-investigating-melting-Arctic-ice-may-have-been-assassinated-professor-claims.html

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?