Publikované: 12.12.2015

Zopakuje sa Exodus Slovákov?

Exodus Slovákov tu už prebieha aspoň dva stovky rokov.

Začalo sa to v 19. storočí, pokračovalo to v 20. storočí. Dôvod bol prežitie. Ak by ľudia neodišli, možno by pomreli hladom? Za období socializmu bol exodus Slovákov iný – túžba po slobode alebo ohrozenie socialistickým režimom.

 

 

Milý Slovák chceš tu stále toto? PD ani nik iný nemôže zaručiť, že budeme mať 2000 e mzdu mesačne. Na to treba roky rozumnej a ľudskej ekonomiky. Nie systém – buzeruj a vyberaj pokuty, teda človek človeku je vlkom.

Ak vyhrá pravica, tak si povedieme o čosi lepšie ako za Ficka, ale za akú cenu? Uťahovania páskov.  A na chyby politikov sa budeme skladať iba my. Červené čísla prestanú rásť a zídeme z gréckej cesty. Ale ľudia už nechcú si uťahovať opasky. Potom znova vyhrá Smer, a znova budú pri moci ekonomickí analfabeti. A potom znova platiť zo svojho za chyby politikov.

Strana PD presadzuje viac práv do rúk občanov, ako papalášov. A hmotnú a trestnú zodpovednosť pre politikov a verejných manažérov. Aj obyčajná predavačka hmotne zodpovedá za tovar. Tak potom prečo nie aj politici? Inak sa obávam, že exodus Slovákov ako kedysi národ židovský bude ešte hromadnejšie pokračovať.

 

Tesne po roku Slováci odchádzali do zahraničia ako do krajín hojnosti, zarobiť si a priniesť peniažky domov. Postupne ako sa striedali vlády, čoraz viac Slovákov začala odchádzať do zahraničia z dôvodov prežitia. Podniky zanikali, ekonomická kríza sa prehlbovala. A podľa štatistík je asi 500 000 Slovákov vonku. Mladí vysokoškoláci tu nechcú ostať jednak z ekonomických dôvodov, jednak z dôvodu, že tento štát je bezprávny.

Sociálna špirála sa točí ako čierna diera. Človek má v práci zlé pracovné prostredie. Ak ho nevyhodí zamestnávateľ z organizačných dôvodov. Ustanovenie zákonníka práce sa takto zneužíva pre mobérov. Ak zamestnanec sa nachádza prosperujúcom kraji, jediné rozumné východisko je, dať výpoveď a nájsť si inú prácu. V tichosti, aby zamestnávateľ ho neprenasledoval ako dravec svoju obeť. Ak je to v hladovej doline, tak tu rozumnosť nepomôže. Zamestnanec tak upadá čoraz hlbšie do sociálneho dna. Na Slovensku nie je sociálna sieť. Ak človek padne na kolená, už mu nepomôže nik. Iba zázrak, ak sa objaví nejaká dobrá duša, ktorá mu pomôže: v podobe úradníka, člena rodiny, priateľa. Bezdomovcom, ale iba tým šťastlivcom bola poskytnutá pomoc, a začali od znova. Ťažko je niekomu začínať odznova, keď začne pracovať, už tu má zrážku zo mzdy.

 

 

Tak typické pre Slovensko.

 

 

 

 

 

 

 

 

Marika Ritomská okrem mobbingu má aj inú agendu. Ale mobbing je jej najhlavnejšia agenda. A keď sa stála volebnou líderkou Priamej demokracie, tak jej agenda je už aj ekonomická napr. jedna daň. Toto sú iba mýty, že Ritomská má iba mobbing.

Občania sa na ňu obracajú aj vo vecí exekúcie, vypínanie elektriky. Rozprávala mi, ako jedna pani ju oslovila o pomoc, aby elektrárne v Bratislave jej hneď zapli elektrinu. Bez nej v byte mrzla. Energiu jej vypli, lebo neplatila. Ale táto pani zaplatila. Elektrárne majú osemdňovú lehotu na zapnutie elektriny obeti, ktorú odpoja od nej, lebo neplatila. Pani zaplatila. A predsa hrozilo, že bude osem dní mrznúť a v tme. Takže to je jeden zákon, ktorý je proti ľudom. Ekonomika káže, ak neplatíš, odstavíme ťa od tovaru. Ale keď obeť zaplatí, tak by jej elektrina mala byť hneď zapnutá. Nuž človek sa nie z vlastnej viny dostáva do takej sračky.

Ak skutočne ak DP nedopadne vo voľbách dobre, tak skutočne hrozí, že tu bude pokračovať exodus Slovákov do zahraničia. Keby aj Ficko by nezložil vládu .Tak sa zopakuje situácia z roku 2012, pád vlády alebo hašterenie sa pravice. Vláda Radičovej bola v menšine, aj napriek chybám, bola lepšia ako Ficova. Úradníci sa podľa chýrov lepšie správali ku ľudom ako za Ficka. Aj veľký nárast obetí mobbingu nastál za jeho vlády.

Asi lepšie je, zbaliť si veci do kufrov a odísť z tade. Alebo dať hlas 22 Priamej demokracii. Najmenej osem poslancov urobí viac toho ako jeden. Pravica a ľavica už najmenej ôsmich poslancov z PD nebudú môcť ignorovať.

PD nemusí vôbec získať pol percenta, ale je tu aj nádej, že získa aj päť percent. Niektorí aj z dobrej vôle, iní zo zlomyseľnosti hovoria, že PD nebude mať ani percento. Nie je nič stratené. Okolnosti v predošlom článku sú žiaľ reálne. Médiá na politickú objednávku ignoranciou poškodzujú túto stranu. Znemožňuje to rovnosť účastníkov volieb. Neštudovala som to. Možno existuje nejaký právny predpis, možno judikát, kde túto situáciu opisuje. Tak podľa toho by sa mohlo dať postupovať.

Čítala som zákon o voľbách, tak tam som nič také nenašla. Pán Karáscony to dobre popísal o majetkovom cenze v tomto článku a diskriminácii.: http://blogy.hnonline.sk/gabriel-karacsony/volebna-kaucia-majetkovy-cenzus-a-diskriminacia

A či to je upravené, rovnosť účastníkov volieb v zákone? Ja sa skutočne obávam toho, či volebnú líderku Mariku Ritomskú – PD vôbec budú volať do debaty? Toto by skutočne bolo porušovanie rovnosti účastníkov volieb. Možno existuje predpis právny, čo upravuje podobnú situáciu.

Napr. mobbing a bossing, náš buržoázny právny poriadok vôbec neupravuje. Existuje tu iba tzv. Antidiskrmiminačná žaloba.  A kto so mnou nesúhlasí, jeho vec. A kto napíše komentáre na fb, jeho vec. Každý má právo na názor.

Ritomská má potenciál získať aj viac percentá ako sú päť. Ale včerajší prieskum Focus ma zarmútil, a to preto lebo média sabotujú činnosť strany PD. Zaujímajú ich daké bulvárne plátky, čo ten kto je na kandidátke. A žijeme skutočne v časoch viktórianskeho Anglicka, kde bulvár prevažoval. A vtedy to bola doba na inzeráty v novinách. Aj vtedy ľudia dreli jak mulice, slabí neboli chránení, bulvár prevažoval, bol divoký liberalizmus. Tak ako teraz. Len túto džungľu zjemňovali pár dobrých duší, ktorí ľuďom pomáhali. Ale jeden rozdiel od viktoriánskeho Anglicka a Slovenska bol, Anglicko bola vtedy svetová veľmoc, a my sme iba chudobná krajina s chudobným obyvateľstvom. Alebo ako India, kde sú bohaté kraje a chudobné. Ako Slovensko. Vraj už ani Bratislavský kraj nie je čím býval. Ta práce je, ale nájom je veľký. A ten treba platiť. Aj tam sú práce, kde sa zarába mimimalná mzda. A podľa štatistík je tam asi 5000 bezdomovcov.

Alebo si bude čoraz viac Slovákov baliť svoje kufre a odchádzať preč? A budeme ako židovský národ roztrusený po celom svete? A tu zostanú iba starí ľudia?

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?