Publikované: 22.03.2021

Zopár štekov k vládnej kríze a neschválenému ústavnému zákonu z dielne “fašistov”

Sledujúc správy a tlačovky, zbieram podnety, za chodu vecí ich spracúvam a vkladám zdieľaním na verejnú známosť a verejnej diskusie občianstvu a voličstvu

Z domova

1. Je neprípustné aby si Matovič k svojmu odstúpeniu kládol akékoľvek ďalšie podmienky! Skrátim to, aby bolo jasno: Matovič je magor! Je na mieste, aby si už poň prišla poriadková hliadka PZ alebo NAKA a odviedla ho kam patrí…
Žiadam o súčinnosť médiá, osobitne M. Tódovú a Denník Nenávisť, aby vopred oznámili verejnosti a ostatným médiám dátum a čas, kedy sa tak stane:
Najlepšie v priamom prenose. Politická zodpovednosť a poslanecká imunita nesmú byť prekážkou trestnej zodpovednosti persón z okruhu tejto vlády…
Už som nervózny a znepokojený: Tá NAKA “nechodí, nechodí, stále nechodí… je mi biedne” (Žbirka).
2. Novinárskych blbcov na Ficovej tlačovke o stave vecí vládnutia a podnete Smeru na Ústavný súd (neodôvodnené predĺženie núdzového stavu 17. marca o ďalších 40 dní..) prednostne nezaujímal obsah a posolstvo tlačovky Fica a jeho Smeru;  najmä jedného z nich znova a znova (chronická obsedantno-kompulzívna porucha) prednostne zaujímalo len, či:
Je Fico trestne stíhaný za nenosenie rúška, či už bol odsúdený a zaplatil pokuty;
Zjavné sklamanie spojené s rozhorčením prišlo, keď Fico so smiechom odpovedal, že má zatiaľ už 11 predvolaní na prejednanie priestupku a je pripravený zaplatiť platiť pokuty (udania prichádzali vraj aj z USA cez americkú ambasádu).
Novinárom podvedome šlo najmä o toto: Ak si po neho stále nechodí ráno piatej NAKA s asistenciou Denníka Nenávisť a v priamom prenose, vychádza mi z toho: „Keď neprší, aspoň kvapká…“
Fico sa im vysmial. Ide o desivé posanutie strachom z Fica…
Smejem sa tiež. Ale už cez slzy.
Opatrenia ROR dodržiavam. Nespolieham sa na “ochranu” Harabina, ani Krajníkovej, či Pirošíkovej, aj keď v mnohom majú pravdu (chcem ich v parlamente; aj so Soročinovou); v týchto prípadoch som za “ženské kvóty” a robím zadosť rovnosti mužov a žien vo verejnom spoločenskom živote a politike…
Ale v prípade rúšok si myslím, že Fico je podobný blbec ako Kotleba (1488 a tiež rúško, potom kovid positiv); Fico “len rúško” a 17. november, ale neliezol na bránu Úradu vlády ako do Kapitolu a nemixloval ňou… (vystačí si mentálne ako právnik, úžasný politik a vynikajúci šprecher).
Možno za iných okolností by “fašistom” prešiel návrh Ústavného zákona, posilňujúceho rodinu, založenú manželstvom muža a ženy, hoc vlastne neverím, lebo liberáli by mali sto iných proti:

Hlasovanie (za, proti, zdržalo sa, nehlasovalo, neprítomnosť):
https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasklub&ID=45488
Ak ktokoľvek hlasoval proti, len preto, že návrh podali “fašisti” je sabotér a zradca národno-štátnych v Ústave (jej preambula a materiálne jadro ústavy!) ukotvených národno-štátnych záujmov! Aj tu sa prejavila sa vládna kríza. Slovensko “visí v lufte”. Má nedôveryhodnú a nestabilnú vládu a parlament v rozklade.
Tu a teraz si nepomôžeme. Treba demisiu Matoviča a jeho vlády alebo predčasné voľby. Som za to druhé…
Pandémiu je možné zvládnuť aj inak, než len núdzovým stavom v rozpore s ústavou v skrátených legislatívnych konaniach v rozpore s rokovacím poriadkom Národnej rady Slovenska
Gordický uzol musí rozseknúť Ústavný súd a predčasné voľby
.
Absurdná je aj „ústavná“ poistka, obštrukcie parlamentu v lehote do 20 dní; ibaže ešte absurdnejšie je, že rozhodnutie vlády už piaty deň nebolo posunuté do parlamentu; zrejme chýba návrh a dôvodová správa; toto podozrenie vyslovil Fico na tlačovke. Otázka: beží-nebeží parlamentu lehota?
Matovičovci o predĺžení núdzového stavu rozhodli „bez povinných papierov“ svojvoľne.
Na ústavnom súde je aj Mikas s jeho vyhláškami; vlastne vláda, a Matovič: Mikas je obeť.
Ústavný súd už mešká aj s nálezom vo veci predvolebných prieskumov…
Môže vôbec ústavný súd posudzovať ústavnosť ústavných zákonov..?
Aj ústavný zákon môže byť proti ústavný, ak nedôvodne obmedzuje základné ľudské práva (zásada účelu, dôvodnosti, rozsahu, intenzity, proporcionality, časového trvania)!
Teda nie, že môže, musí!!! Bezodkladne! Má na to desať dní….
Slovensko malo mať už pandemický (kovidový) zákon. Nemá. Lebo.
3. Jeden z mála dobrých nápadov: Pulzné oxymetre.
4. Priama demokracia nastupuje vtedy, ak zlyhá parlamentná demokracia. Bez obáv (tým, ktorí vidia, počujú a vedia…):
1. Referendum o predčasných voľbách je v súlade s Ústavou!
2. Poslanecký mandát zabetónovaný na štyri roky neexistuje!
3. Ak dôjde k obštrukciám, nastupuje Čl. 32 Ústavy SR…
4. Predčasné voľby budú.
Opakujúci sa poznatok z parlamentných volieb: Nevytvárajte svojimi hlasmi podmienky pre vytváranie širokých koalícií! To nikdy nedopadlo dobre! Každú takú vládu vždy položilo individuálne ego členov takej vlády proti spoločnému vedomiu a záujmu spoločnosti.
Cesta k predčasným voľbám: Demisia predsedu vlády. Petícia a referendum.

Zo zahraničia (EÚ)

1. Európska lieková agentúra EMA nás „chytila“ pod krk“: Neodporúča použitie Ivermectinu. Ministerstvo zdravotníctva stanovisko rešpektuje.
2. EÚ dnes vyhlásila, že nie je závislá na Sputniku. Bude robiť obštrukcie a odmietať registráciu čínskych vakcín (súčasť sankcií).
3. Včera EP vyhlásil EÚ za zónu LGBTIQ.
4. EÚ rozdáva a nadužíva sankcie; rozdáva ich na všetky strany. Svojich občanov sa vôbec na nič nepýta. Robí to svojvoľne; s pochybným “mandátom”. Bolo by načim to „otočiť“. Zo všetkých strán.
K štekom: Táto karavána ísť ďalej nesmie!

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

K aktuálnej politickej situácii (23.3. 2020)
Vládna koalícia je v samo rozklade a speje k samo rozpadu.
Prerušenie parlamentnej schôdze Borisom Kollárom na dobu jedného týždňa (dôvod): Vládna kríza, je neústavný prvok!
Parlament má pracovať a byť funkčný za každých okolností! Je najvyšší inštitút z Ústavy SR; nastal stav ohrozenia bezpečnosti štátu!
Slovensko nemá parlament!
Ide o parlamentnú krízu, zakladajúcu ústavné rozpustenie parlamentu!
Pokračujte v petičnej akcii za referendum o predčasných voľbách…

  • SlabéVýborné (+7 skóre, 7 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?