Publikované: 01.01.2020

Zradný Albion (Anglicko) a jeho podvody!

Zradný Albion prekladá anglický známy výraz Perfidious alebo Treacherous Albion, čo je ale perojatívna fráza. Je používaná v kontexte medzinárodných diplomatických vzťahov ohľadne pokryteckých a falošných sľubov Anglicka pred rokom 1700.

Jeden taký vedecký príklad, kde sa táto negatívna vlastnosť britských vedcov preukázala na svetovo širokej úrovni je Piltdown man, objavený v roku 1912, a ktorý je dnes považovaný za najväčší vedecký podvod storočia, odhalený ako taký v roku 1953!

Roky sa myslelo, že podvodníkom bol Charles Dawson, advokát a amatérsky geológ. Potom ale prišiel na mušku Sir Arthur Keith, zapálený evolucionista a bývalý prezident na Royal College of Surgeons. Tiež podozrivý bol aj britský autor Sir Arthur Conan Doyle.

Teraz sa s určitosťou vie, že to bol A. C. Hinton, kurátor zoológie v Národnom Historickom Múzeu Londýna.  Verejnosť bola oklamaná takými prominentnými osobnosťami a Múzeá na celom svete ukazovali kópie a fotky lebky, zatiaľ čo časopisy a knihy zorširovali správy.

Zhubné vplyvy takého praktického žartu, ako to položili, sú enormné. Vhodne poznamenáva Biblia: “Ako nejaký šialenec, ktorý vystreľuje ohnivé strely, šípy a smrť, taký je muž ktorý podviedol svojho blížneho a hovorí: ´Či som ale nežartoval´?” - Príslovia 26:18-19.

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?