Publikované: 05.02.2021

Zrušenie núdzového stavu

Žiadam o okamžité zrušenie núdzového stavu a režimu Ústavného zákona č. 227/2002 Zb. o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu) a prechod do režimu Zákona č. 335/2007 Zb. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Stačilo! Ústavný zákon č. 227/2002 Zb. má mimoriadne vážne nežiaduce vedľajšie a traumatizujúce účinky na mentálne a celkové zdravie zdravie spoločnosti. Núdzový stav pre núdzový stav, nie primárny účel ochrany zdravia a životov občanov; je diabol, účelový nástroj represie a vyšších sankcií, ktoré umožňuje zákon 227 v časti núdzový stav, je tesne blízky režimu stanného práva (vojnový stav). Spoločnosť tlačí do covid totality.
Dôvody pre núdzový stav nie sú preukázané a režim núdzového stavu neprináša žiaduce výsledky.
Matovičova vláda pandémiu nezvláda, zákon a núdzový stav zneužíva najmä na svoje ciele, ochranu a bezpečnosť, skrátené legislatívne konanie a s núdzovým stavom zaobchádza svojvoľne, zmätočne a nekompetentne. Koaličná ústavná väčšina odstavila nabok ústavný súd.
Matovič je mentálne limitovaný, nevie zaobchádzať s “poddanými” a komunikovať s domácimi politickými a zahraničnými partnermi; trapasy a faux pas pribúdajú…
Česká snemovňa bude rozhodovať o ďalšom predĺžení núdzového stavu už bez podpory KSČM; núdzový stav má za nedôvodný.
Ochranné opatrenia možno riadiť a regulovať aj v režime bežného zákona č. 335/2007 Zb. nie z pozície vlády ale jej Ministerstva a Úradu verejného zdravotníctva.
Česko má už úplne nový samostatný pandemický zákon. Vymohla ho opozícia. Jeho režim nahrádza český krízový zákon a núdzový stav. Slovenská vláda o pandemickom zákone ani len neuvažuje. Potrebuje režim núdzového stavu. Lebo.
Samozrejme, som za predčasné voľby.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+5 skóre, 5 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?