Publikované: 23.10.2013

Zrušte daň z prímu!

Toľko debát a diskusií na tému daní a odvodov. Kto podvádza a kto platí. Len tak sedliacky uvažujem. Kedysi sa platil desiatok či remeselník, alebo poľnohospodár mal dobrú úrodu či obrat alebo nie. Prečo by sme nemohli jednoducho zaviesť pre držiteľov “IČA” daň z celkového obratu? Zámerne píšem, pre držiteľov “IČA”, teda právnické a fyzické osoby podnikajúce na našom území.

Zaviedla by sa jednoduchá daň z obratu napríklad vo výške 1-2% z celkového obratu či má firma mínus, alebo plus, bolo by to jedno. Nikto by už nemohol pindať, že síce má miliónové obraty, ale je taký chudák, že je sústavne v mínuse. No a malí živnostníci by mali konečne pokoj, pretože dve percentá pri ich smiešnych obratoch by bola naozaj maličkosť, ktorú by si každý zaplatil.

Samozrejme daň z príjmu by sa zrušila a bolo by. Zjednodušené daňové priznanie, pretože už by sa nemuselo rozčleňovať podľa jednotlivých položiek. Možnosť odpisovania investičného majetku hoci aj v jednom roku, pretože už by to bolo jedno. Proste celkové zjednodušenie účtovníctva. Žiadne kontroly z daňového, pretože načo? Stačilo by zaviesť elektronický systém kontroly obratu, podobne ako v bločkovej lotérii a ministerstvo financií by bolo happy.

Naozaj nie je normálne, aby obrovské nadnárodné spoločnosti mali miliónové obraty, ale mínusový hospodársky výsledok. Načo sú vlastne potom takéto firmy? Celá záťaž sa potom presúva na malé a stredné podniky.

  • SlabéVýborné (+17 skóre, 21 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Zdenek Janecek

    dobre, ale to neni politicky pruchodne ;-)

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?