Publikované: 10.02.2014

Zvýšenie minimálnej mzdy na Slovensku na 1000€.

Ako som už spomínal, osobne by som dal minimálnu mzdu na 450€ mesačne (V HRUBOM) a v priebehu 6 rokov na 1000€ mesačne. Taktiež treba znížiť odvody zamestnávateľa, aby slovenský občan mohol dostať viac na výplatu a neruinovalo to podnikateľov na Slovensku. Podnikatelia si zato čiastočne môžu sami. Nechcú zvýšiť platy zamestnancom, tak ako majú potom kupovať Slováci ich výrobky, keď nemajú peniaze? No to sa asi nedá. A ešte keď im peniaze berie exekútor, a banky s hypotékami do konca života. Toto nie je život, ale otročina na úkor veľkých firiem, ktoré vyciciavajú občanov pracujúcich na Slovensku. Dosť bolo tejto tyranii! Táto vláda s tým nič nerobí ani robiť nebude. Ale ja pevne dúfam, že ak sa mi podarí založiť politickú stranu, v čo som presvedčený, tak nájdem ľudí, ktorí ma podporia a presadím všetko, čo som písal. Ukážem slovenským občanom, ako táto vláda hospodári s peniazmi daňových poplatníkov, teda slovenských pracujúcich ľudí.

Poďme sa pozrieť bližšie na problém.
Keď niekto, napríklad, kupuje auto za cca 4000€, čo je vcelku slušné auto ročník 2000+(ale je to stále 14 ročné auto!), tak si naň musí zobrať pôžičku, keďže platy na Slovensku sú úbohé a je to výsmech pracujúcim ľuďom zo strany terajšej vlády (r.2014) . A to nehovorím o tých, čo si nemôžu dovoliť ani tú pôžičku. Takže, keď sa zvýši minimálna mzda na 1000€, tak, logicky, si väčšina ľudí na celom Slovensku, bude môcť dovoliť takéto auto do 4-5 mesiacov, bez toho, aby si brali úver na 5 rokov a ledva vyžili. A tomu, čo predáva autá, sa tiež začne lepšie dariť a mesačne nepredá, dajme tomu, cca 20 áut, ale môže aj 200 áut(inf. Autobazár). A to platí vo všetkých odvetviach. Nehovoriac o predajcoch ekologickejších novších automobilov. Po ďalšie, peniaze ostanú vo väčšine prípadov na Slovensku a nepôjdu bankám do zahraničia. Taktiež si občan bude môcť za svoju výplatu dovoliť viac, teda lepší štandard. Súčasná vláda (r. 2014) vyrieši tak akurát to, ako vás ešte viac ošklbať o peniaze. Ekonomika bez peňazí nemôže fungovať, tak ako ekonóm by nemal byt v politike.

Vývoj minimálnej mzdy na Slovensku:
r.2010 – 307,70€ v hrubom
r.2011 – 317,00€ v hrubom
r.2012 – 327,20€ v hrubom
r.2013 – 337,70€ v hrubom
r.2014 – 352.00€ v hrubom
Teda za 4 roky = 44,30€ navýšenie v hrubom

Tu treba radikálne zvýšiť platy všetkým slovenským občanom pracujúcich na Slovensku.

Pokiaľ chcete mať niekedy minimálnu mzdu 1000€ a volíte nejakú z terajších strán v parlamente, tak za 15 rokov sa dočkáte! Nezabúdajte na to, že aj v tej dobe vám budú banky brať všetky peniaze na hypotéku. Nehovoriac aké ceny budú potravín atď. A byt si vaše deti budú kupovať už v 20 rokoch a platiť hypotéku na 40 rokov. Toto nikdy nedovolím, pokiaľ sa dostanem do parlamentu!
V ďalšom článku sa zameriam na lacné byty (novostavby) pre všetkých slovenských občanov na Slovenku. Či už nájom, alebo v osobnom vlastníctve. Budúcnosť Slovenska je v mladých ľuďoch a tí potrebujú bývať, a žiť, a nie drieť, a živoriť.

 

Podporte ma Like alebo zdielajte.
Ak sa chcete pridať k budovaniu novej politickej strany, kontaktujte ma.

 • SlabéVýborné (-2 skóre, 10 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

4 Komentárov

Komentárov 1 - 4 z 4Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Peter Cmorej

  v tomto plane mi trosku uchadza minimalne jedna vec. Ked teraz vsetci ti, co zarabaju menej ako 1000 Eur mesacne .. povedzme, ze 500 … a prispievaju svojou pracou k vyrobe tych automobilov, budu zrazu zarabat 1000, z coho to ten podnik vyrabajuci auta zrazu zaplati? Ci aj on preda zo dna na den zrazu 200 aut namiesto 20? A co ak sa ten Volkswagen alebo Kia zrazu zdvihnu a poberu sa niekde kde bude mensia minimalna mzda ako 1000 Eur? hm? alebo trebars nahradia nasich dodavatelov lacnejsimi dodavatelmi z Polska ci Ukrajiny? ked nebude robota, asi tazko bude firma vyplacat 1000 eurove minimalne mzdy, ci ako to bude? to len tak trosku na zamyslenie

  1. Vladimir Distler

   Po prvé, som presvedčený o tom, že môj plán je dobrý. Po druhé, ja chcem zvýšiť zo dňa na deň minimálnu mzdu na 450€ v hrubom a v priebehu 6tich rokov na 1000€ v hrubom. A taktiež znížiť odvody. Odporúčam vám prečítať si celý článok ešte raz a tiež si zistiť, koľko taký zamestnanec zarobí vo Volkswagene, ale dobre, berme to teoreticky.  Keďže sa pýtate, z čoho to ten podnik zrazu zaplatí, tak si stačí pozrieť výročnú správu Volkswagenu, kde sa píše čistý zisk 170 miliónov € /za rok 2012. Čo sa týka predaju, áno, isto aj on zaznamená vyšší predaj  automobilov. Keďže sa na Slovensku už nebude žiť v biede a ľudia budú mať peniaze na dôstojný život.  A čo ak sa teraz zdvihne Volkswagen, že už je to tu teraz drahé? Budú slovenskí občania drieť ešte za menej? Chceme sa dostať tam kde je Ázia? Ja hovorím určite nie a urobím všetko preto, aby slovenský občan žil plnohodnotný život na celom území Slovenskej republiky. Pokiaľ nepodnikatelia ale aj fyzické a právnické osoby budú mať peniaze, nebudú závislí len na Volkswagene, ale rozhýbe sa vlastná ekonomika, ktorá tu stojí, pretože občania nemajú peniaze. Teda ako také príjmy majú, ale všetko ide bankám na hypotéky a exekútorom. Za ďalšie Volkswagen ma výbornú polohu, nikam nepôjde. Robota nie je už teraz a za to môžete poďakovať pánom v parlamente, ktorí ani nechcú, aby bola.  Na záver dodám: Navrhnem(e) zákon tak, aby po schválení minimálnej mzdy neruinoval slovenskú ekonomiku ešte viac, ako je. Spravím(e) všetky opatrenia preto, aby sme tomu predišli. Ale o tom už v inom článku.

 2. Zdenek Janecek

  proc nepisete o akci Nepodmineny zakladny prijem, ktera probihala v Europske unii a ktera by zabezpecila aspon trosku slusny zivot a zaroven by donutila nenazrance zvysit platy. A pracoval by jen ten, kdo by to potreboval a trosku by se znizila banksterska a politicka nenazranost polobohu ve vedeni Slovenska a Europske unie.

  1. samoroste, ten “Nepodmineny zakladny prijem” je jedna veľká socialistická sranda. Link: https://www.facebook.com/groups/sas.vychod/permalink/10152099236098965/?stream_ref=2

  2. Vladimir Distler

   Nemyslím si, že rovno toto je riešenie.

 3. Autor v clanku preukazuje elementarnu neznalost zakladnych faktov ekonomiky. Nie je najmensi problem zdvihnut minimalnu mzdu hoci aj na 2000€ mesacne, staci aby 83 kolesikov v NRSR nasledovalo palec pani predsednicky a stlacili spravne tlacidla. Otazka je, co by nasledovalo. Ci by naozaj zamestnavatelia ludom ten plat zodvihli a tym sa dobrovolne odsudili na likvidaciu, alebo by tych ludi proste vyhodili na ulicu a ti by namiesto platu brali akurat tak socialku. Zamestnavat nie je povinnost a zamestnavatel nie je zaopatrovaci ustav. Preco myslis, ze napriklad Nemci presuvaju vyrobu na Slovensko?? Z lasky k Slovakom, alebo preto ze sa im to pri Nemeckych odbormi nafukovanych platoch setsakra vyplati? A preco myslis ze sa stale viac vyroby presuva z Europy do Azie, kde je praca za 2$ a misku ryze na den v rezime Po-So 6:00 – 18:00 povazovana za lukrativnu a slovo odbory tam nepoznaju?? A ako asi v konkurencii takejto vyroby obstoji Slovensky zamestnavatel so mzdovymi nakladmi napriklad 200€/den ??

  1. Vladimir Distler

   Nikto v parlamente nedá palec hore za tých 1000€, iba že by som tam bol ja a mne podobní, čo chcú pre slovenských občanov dobre. Tam je problém, že oni nechcú. Nedá sa zvýšiť, nemáme ako. Moje riešenie „neviete ako?“ Odovzdajte funkciu a nech sa páči, dovidenia. Tak ako v normálnej práci nevieš? Nezvládaš? Dovidenia, výpoveď. Treba si uvedomiť jedno. Poslanci sú len obyčajní úradníci na vysokých postoch, žiadni bohovia.  A áno, zamestnávateľ by musel zvýšiť plat, keďže je to nariadenie zákona. Samozrejme, ak by bol zákon schválený. A ja by som spravil všetko preto, aby bol. A nešlo by to hneď na 1000€/ mesiac, ale tak ako som písal. Keď niečo nespravíme, tak ta Ázia bude aj súčasťou Slovenska. Stačí sa tu porozhliadnuť. Aké sú tu podmienky. A áno je to neuveriteľné, ale aj na Slovensku sa pracuje na 12 hodinové smeny, SBS aj viac, a podobne.  Áno, slovenský podnikateľ obstojí, nakoľko štát, ako som písal, by znížil odvody. Neviem či ste čítal celý článok, alebo ste to sem len tak hodil. Za ďalšie, ľudia budú mat príjem na to, aby si mohli dovoliť služby podnikateľov a ich výrobky. Teraz si dovolia tak základne potraviny a to je ten dôvod, prečo prežíva väčšina firiem na Slovensku, ale aj samotní Slováci, od výplaty do výplaty, a ekonomiku mi sem neťahajte. Podľa vás by mal občan Slovenska robiť asi len za tie 2 doláre bez nároku misky s ryžou, aby sa podnikateľovi darilo? A keď v Ázii budú robiť za 1dolár na deň, vy dáte mzdu na Slovenku 90centov, aby ste boli konkurencie schopný? Ako toto nie. Dodám už len, že myslíte si, že Slováci budú nakupovať vaše výrobky alebo služby viac, ak budú mat 2doláre na deň? Treba sa nad tým aj logicky zamyslieť a nie len ekonomicky. Ja chcem všetkým Slovákom pomôcť a verte či nie, ale aj vám. Treba sa pozrieť, že je tu 400 000 cca nezamestnaných, ktorí nemajú prijem. Ak budú mať prácu, sú to potencionálne vaši zákazníci. Ale hlavne sú to Slovenskí občania, ktorí majú nárok na dôstojný život a na svoju vlastnú rodinu. Mohol by som tu o tom písať celé hodiny, ale toto vám musí stačiť ako odpoveď. V každom prípade vďaka za komentár

   1. Precital som si pozorne vasu odpoved. Ale neda mi spytat sa: CO KONKRETNE donuti napriklad ten VolksWagen byt na Slovensku a zamestnavat tu robotnikov po zvyseni miezd (a tu nejde iba o minimalnu mzdu, porastli by vsetky mzdy). Ten VW tu vyraba svoje auta IBA PRETO, ze tu robotnikom plati 800€ a nie 2800€. Ked ho zakonom donutite platit 1500€, zoberu sa a pojdu tam kde to bude iba 700€. A vy s tym nespravite NIC. Mimochodom zisk 170 mil. € je pri hrubom obrate koncernu v miliardach zisk, po ktorom odstupuju manageri. Po zavedeni vasho napadu do praxe by tam svietila STRATA a VW by zatvaral brany zavodu v BA. A dalsou otazkou je, co potom s ludmi, ktory si po zavedeni tychto opatreni nezarobia ani na svoju mzdu?? Minimalna mzda 1000€, priemerna 2500€ (taky je zhruba aj dnes vztah medzi min. a priemernou mzdou). Dnes da zamestnavatel robotnikovi 500€, ale naklady na jeho pracovne miesto su 2000€ (hala, odvody, vyrobna rezia, ochranne pomocky, energie). Po zvyseni miezd by to bol mozno dvojnasobok. Mate pocit, ze ten zamestnanec vyrobi zrazu 2x tolko vyrobkov, alebo ze sa zacnu tie vyrobky zrazu predavat za dvojnasobnu cenu? Alebo zamestnavatel proste robotnika prepusti a pojde inam (alebo si na jeho pracu kupi stroj)? Pochopte ekonomicku realitu – Slovensky zamestnavatel ma dat robotnikovi podla vas aspon 1000€, ale na trhu musi realne konkurovat podnikatelovi z Malajzie, ktory dava robotnikovi 100€. Toto by bolo priechodne iba ak by sa uzavreli hranice pre volny pohyb tovarov a sluzieb a na vyrobky z Azie by sa uvalilo obrovske clo. Ano, je tu 400 000 nezamestnanych, ale po zavedeni minimalnej mzdy 1000€ by tu bolo 900 000 nezamestnanych, nie 100000.


 4. Pokracovanie: Zamestnaval si niekedy ludi? A vies si zratat, ze ak cloveku das 1000€ minimalnu mzdu kolko ta to bude stat na odvodoch a daniach? Kolko budu tvoje naklady na zamestnanca? A kolko by ti musel vyprodukovat penazi, aby si zarobil aspon na svoju vlastnu vyplatu? A kolko budu potom minimalne odvody pre zivnostnikov ktore sa rataju z minimalnej mzdy?? A kde na to asi tak ti ludia vezmu?? Na Slovensku su stovky firiem, ktore sa ako-tak potacaju tesne nad nulou. Roboty malo, naklady stupaju. Rast mzdovych nakladov o viac nez 150% znamena jednoznacne dovi-dopo.

  1. Vladimir Distler

   Odpoveď na komentár je v hornom článku.

Komentárov 1 - 4 z 4Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?