Publikované: 20.12.2013

Nula

Nechápem, prečo Ficovi skladajú komplimenty pre jeho rečnícke schopnosti. Na základnej v osemdesiatych rokoch minulého storočia by asi dostal za herecký prejav dvojku (na jednotku nemá, lebo je neprirodzený, hovorí často v prvej osobe množného čísla a nosí posh hodinky). Rozvážne a úprimne nevraví nič, takže v tomto smere asi „nedostatočná“.

Ale čuduj sa svete, prichádza rešpekt politických novinárov za „naj“ komunikáciu tejto osôbke? … o tridsať rokov neskôr … a to, prosím pekne, v pluralitnom systéme so slobodou prejavu, kde sú všetci občania ústavne rovnoprávni a kde je občanom dovolené všetko, čo nie je zákonom zakázané…  Kde funkcionári štátu majú a môžu konať výlučne to, čo je v zákone a sú povinní hájiť záujmy občanov a skladajú im účty!?

Však je to pomýlené (že by strachom a zlými sudcami). Ach, jo.

Dearest media, neutvrdzujte ho v jedinečnosti, konfrontujte ho. Buďte náročnejší. Nalejme si čistého vína.  RF  nie je  žiak, ani C-čkový herec, ale päťdesiatročný predseda vlády krajiny EÚ. Je populárny u nevzdelanejších divákov  a  tých, čo  z  transakcií maskovaných „politikou“ profitujú.

Televízna, rozhlasová i tlačená chvála tohto „tragéda“ je nenáležitá.  Neviem, či sa ňou náhodou nesnažia kamuflovať jeho žalostný profil, „politiku“ a (sorry) aj celkový nevľúdny dojem. Coca-cola v jeho PET fľaštičke je pančovaná, páchne absenciou dobrého vzdelania i hodnôt. RF dialóg vôbec neovláda. Trpí viditeľnými alergickými reakciami, zášklbmi a nešpecifickou formou hluchonemosti, keď počuje slová ako spravodlivosť, očista justície, hmotná zodpovednosť politikov. Ako „naj“ odkomunikoval témy ako R.F. Development, podobný hlas, gorily v byte na Vazovovej, Hedviga, platy učiteľov a sestričiek, jachtársky kurz, doc. Čentéš, občan Ťažiar, prof. Radičová, euroval, Horné Plachtince? Však ho straší aj Hanzelova obálka na švédskej ambasáde s inštrukciami aj tresty pre Sanadera a Nastaseho.

Obklopil sa karpatsky ohnutými chrbátmi v talároch a kamarátmi na prokuratúre, vybavovačmi a chamtivcami, čo neprerazili čistým spôsobom. Neznáša slušných vnútorne slobodných ľudí s názorom.  „Nula“ sa chce do smrti (s prezidentským dôchodkom) zazobkať, papalášovať, kárať  a okecávať.  Na občanoch nezáleží. Asi umrie od hanby, ak prestane byť pozývaný na „wine and dine“ k svetovým potentátom, tie nahnané deti v školách sú slabá náplasť.

Ale vývoj ani „RF sám“ nezastaví a slušných ľudí nepresvedčí lžami. Zemeguľu neotočí.

Rozvoj Slovenska nie je herecké cvičenie pre cvičené opice.

Tak ho neobdivujte. Pomyslite si, čo všetko by premiér mohol spraviť pre krajinu, keby osvietený bol, keby dobro chcel, vedel a dokázal ho realizovať. Ako by mohol Slovensku pomôcť…   Podporoval by čestných, nastolenie vlády práva, školy, kultúru, menšiny, vedu i kláštory, utečencov, motivoval by etických podnikateľov, vyžarovala by z neho pokora, altruizmus, súcit s trpiacimi chorobou či chudobou, tolerancia a múdrosť. Vľúdne a kultivovane by diskutoval s oponentami, kvalifikovane by rozhodoval a odôvodňoval. Toto krajina potrebuje ako soľ.

Namiesto toho tu však haraší nasledovné (Ján Rozner – Noc po fronte) : ”hrdosť na svoje klapky na očiach, slovník úderný, priamočiary, teda demagogický“.  Súčasný zložitý svet  redukuje Róbert iba na „pár sloganov“.

Ruku na srdce, fakt, niet dôvodu vážiť si ho pre čosi hodnotné a štátnické.

Som presvedčená, že taký pomýlený človek ako Fico sa narodí na Slovensku raz za 10 rokov. Čo na tom, že je „mocný“ a snažiaci sa o beztrestnosť. Nech si tú svoju moc strčí niekam… Rozhodol sa pre zlo. Potrebuje čoraz viac chudobných voličov a pompu, potrebuje charakterovo krivých vo všetkých formách a ich krvavé oči. Je to podľa mňa „smrad“, ktorý sa od zväzáckych liet, „developerstva“ s Aaronom Kedarom a poslancovania vyšvihol vďaka ťapákovskej základni na skoro-čelo päťmiliónovej krajinky.

A čo jeho „slávne“ sľuby a výroky – to je hitparáda, to sú priam námety na románové ságy:

 1. November 89 si nevšimol – ale on ten November bol (však máme pluralitný politický systém aj občianske práva)
 2. Spojíme Bratislavu a Košice diaľnicou do r. 2010 – nespojil
 3. Do vlády s Mečiarom a Gašparovičom nikdy nepôjdem – išiel
 4. Naša vláda je vláda bez škandálov – nie je
 5. Kríza skoro skončí – neskončila
 6. V r. 2014 v politike nebudem – bude.

Merry Christmas, Slovak media!

Andrea Filt

P.S. Ak stále uvažujete nad tým, prečo skoncentroval takú veľkú moc jednej strany v papierovo demokratickom štáte, tak si spomeňte na to, že my, Slovensko, sme výnimka, čo potvrdzuje pravidlo fungovania demokracie (t.j. zriadenia s vládou práva, poistkami proti zneužitiu moci jej nositeľmi, ktoré zabezpečí prosperitu a vyspelosť krajiny).  U nás v „Čabovciach“  tretí pilier moci  - justícia – nezávisle nefunguje, parlament a  vláda, t.j. zákonodarná a  exekutívna  moc s  tajnými službami sa „vyšinuli“ a médiá ich „slabo hryzkajú“.

Ďalší návod na to, ako SR zmeniť, ani netreba.

 • SlabéVýborné (+113 skóre, 127 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

4 Komentárov

Komentárov 1 - 4 z 4Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. výborne

 2. Ján Gaborčík

  Vystihli ste to presne. On nemá chrbticu spolieha sa na krátku pamäť svojich hlúpych voličov.A naši novinári sú žumpou, bez cti a morálky-bojkovia.Píšu čo im nariadi majiteť-opligarcha.

 3. Ján Gaborčík

  Vystihli ste to presne. On nemá chrbticu spolieha sa na krátku pamäť svojich hlúpych voličov.A naši novinári sú žumpou, bez cti a morálky-bojkovia.Píšu čo im nariadi majiteľ-oligarcha,alebo súdruh Istota.

 4. Nielen pekna, ale aj velmi inteligentna… analyza ficizmu :-) . Bez skrupul, k podstate. Fico (rafinovanejsi klon Meciara) skor ci neskor zhavaruje, mozno uz aj v prezidentskych volbach, a potom bude SK zase raz zacinat takmer od Nuly.

Komentárov 1 - 4 z 4Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?