Publikované: 26.05.2022

Zelenský zúri pri predstave ústupkov Rusku

25. mája (Reuters) Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskij v stredu zúrivo navrhol, aby sa Kyjev vzdal územia a urobil ústupky na ukončenie vojny s Ruskom, pričom povedal, že táto myšlienka zaváňa pokusmi o upokojenie nacistického Nemecka v roku 1938. (1)

Ako orwellovským a goebelsovským jazykom vyhlásil Zelenský, situácia na Donbase je veľmi zložitá. Ukrajincom už konečne začína dochádzať, že Zelenský je nepriateľom a katom ukrajinského ľudu, ktorý na podnet Američanov a Britov rozhodol sa bojovať proti Ruskej armáde do posledného Ukrajinca. Začína to dochádzať jeho vojakom nielen v zákopoch, ale podľa toho včerajšieho šokujúceho priznania Serheja Hajdaja to už dochádza aj vysokým štábnym veliteľom a dôstojníkom.
Na ukrajinskej televíznej stanici Ukraina24 sa v utorok večer v hlavných správach odohral neuveriteľný a úplne zlomový rozhovor. Ukrajinci mohli prvýkrát počuť pravdu o skutočnej situácii na frontovej línii na Donbase a informácie poskytol priamo šéf ukrajinskej Oblastnej vojenskej správy Luhanskej oblasti Sergej Hajdaj. (2)

Úplne konsternovanej moderátorke, ktorá len neveriacky pozerala, začal popisovať desivé obrazy toho, čo sa práve odohráva na Donbase. Situácia sa pre ukrajinskú armádu zhoršuje nielen každým dňom, ale podľa jeho slov dokonca každú hodinu, pričom situácia je vraj veľmi kritická a doslova na hrane. Nechcel povedať na hrane čoho, ale to ani nebolo potrebné, to diváci ukrajinskej televízie v tom okamihu pochopili okamžite, že situácia je na hrane úplnej porážky ukrajinskej armády na Donbase. Zdroj: dezinformačný web.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?