Publikované: 07.04.2021

Česko má štvrtého kovidového ministra zdravotníctva

Prezident ČR Zeman dnes menoval na návrh premiéra Babiša štvrtého kovidového ministra zdravotníctva v ČR MUDr. Prof. Arenbergera.

Slovensko zaostáva. Má len druhého. Jeden z hlavných dôvodov pre výmenu v Česku, bolo odmietanie vakcíny Sputnik predošlým ministrom Blatným a obvyklé kecy EMA a SÚKL (obdoba slov. Šúklu), čo sa nedá nazvať inak, než politická korektnosť voči Westernu.
Proti apolitickým záujmom občanov Česka.
Proti Blatného odbornosti inak nič…
Problém mám tiež s tým, že v dobe kovidovej takéto pričasté výmeny pre zvládanie pandémie nie sú najlepším riešením…
Okrem toho, Arerenberger je tiež “len” lekár, nie politik. Ešteže na ministerstve vlastne vládnu a riadia ho námestkovia… (Arenbergerovou úlohou je najmä nedať sa“ preskočiť“…)
Na druhej strane, ak chcel Babiš Sputnik, mohol o tom rozhodnúť na vláde, na svoju, nie ministrovu Blatného zodpovednosť.
Prezident Zeman naplno popísal a pravými menami nazval obštrukcie okolo ruských a čínskych vakcín, ktorých spoločným menovateľom nie sú zdravie a životy občanov Únie ale geopolitika; symbolicky na nich „pľujem“. Žiaľ, už nemám slinu. Vyplýtval som na Matoviča. Slovensko má so Sputnikom ten istý problém. Česko je český problém. Ten istý problém so Sputnikom má Slovensko. Do bodky. Zlý Smer, z ktorého je druhá Matovičova vláda zdesená, bude zasa konať… (NAKÁáaa! Kde sííii!).
Česká opozícia má zasa príležitosť navážať sa do Babiša. Už tiež naň začala pľuť…(…aj pre staré nevybavené účty). Zeman je „za vodou“. Vyhovel premiérovmu návrhu.
Opozícia na prezidenta aj Babiša pľuje už sústavne a zo zvyku. Patrí sa, či?
Kto nepľuje s nami, pľuje proti nám.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

P.S. EMA pripustila súvislosť krvných zrazenín s AstraZneca dnes už Vaxzevria s tým istým zložením…
O pozastavení jej použitia EMA neuvažuje.
Si ale predstavte ten vreskot, ak by podobné nežiaduce účinky zaznamenané boli pri Sputniku…

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?