Publikované: 26.09.2022

Dva v jednom zo zahraničia a bonus z domova

Inak úžasný Zeman, ktorého impeachmentom pre zdravotnú mentálnu nespôsobilosť chceli aktiváciou Čl. 66 Ústavy ČR dostať od moci, a kde vo veci beží trestné stíhanie, nie je až taký svojprávny, za akého sa vydáva!
Vo veci vojny na Ukrajine je v moci globalistov a Izraela. Poslúcha ako Čaputová, Kačer a Naď. Nie na strane mieru a zmieru, hoc v dôsledku okolností (tlak USA). Kissinger ale viackrát varoval a odporúčal. Odporúčania ignoruje len Zelenský, hecovaný USA, EÚ a stále nebezpečnejšou a rozširujúcou sa Alianciou NATO.
Protesty proti mobilizácii v Rusku sú úplne prirodzené. Jedni za a druhí proti. USA a kolektívny Western na nich snívajú o prevrate v Kremli. Ak na to príde, a vojnoví štváči aj na Slovensku na tom intenzívne pracujú, a prieskumné balóniky už lietajú, budú aj na Slovensku. V dobrej viere, že mobilizácia nevyvolá prevrat. Nehrozí. Slováci sú mierové holubice.
Ponad ruské protesty za či proti sú narušené vzťahy medzi „ž a Ž“. Parketa a porucha konceptuálneho riadenia (záujmy talmudistov a tóristov). O tom Zeman netuší nič. Odkaz na odstavenie Beriju je veľmi nevhodný až nevkusný! Putin nie je Stalin ani Brežnev či naivný intelektuál Gorbačov, tobôž alkoholik Jeľcin. Putin dáva Rusko na poriadok po oboch posledných. Rusko ide v režime tretej, Putinovej ústavy (júl 2020)! Moskva má USA na háku. Tie už nevedia, kadiaľ-kam. Je tu aj vzťah Kremľa s Izraelom. Ak ho prestanú podporovať USA, končí. Zemanove virálne prehovory môžu ísť do tlače bez akýchkoľvek úprav; ešte stále, pri svojom excelentne lucídnom vedomí, má čas na naplnenie svojho: „Len blbci nemenia názory!“ Zeman má ale zlý vrub u USA pre jeho zbližovanie s Čínou. Ani Mečiar by si nemohol dovoliť dnes len tak vyhlásiť: “Keď nás nebudú chcieť na Západe, obrátime sa na Východ!” Svet ale u normálnych nie idiotov, má štyri svetové strany.

https://cnn.iprima.cz/porady/partie/25092022-milos-vystrcil-alena-schillerova-marian-jurecka-tomio-okamura

Odkaz TV Prima News: Pálte do pi..e s tými reklamami! Tu nemajú čo hľadať! Platíme si za programy, nie za reklamy!!! Kto je na ne zvedavý?! Porušujete práva spotrebiteľov!!!
Mimochodom, ak by som mal študovať zahraničné vzťahy a politiku, bez zaváhania zvolím Moskvu. Toľko aj k Zemanovej poznámke k kvalifikácii českého ministra zahraničia Lipavského. Študoval v Prahe a u Anglosasov. Je riadne proti rusky indoktrinovaný. Prešiel procesom interiorizácie (zvnútorňovania toho, o čom hovorí: interiorizácia rovná sa presvedčenie).

Sankčná politika EÚ, ktorá bola reakciou na špeciálnu vojenskú operáciu Ruska na Ukrajine, úplne zlyhala, uviedol maďarský minister zahraničných vecí Peter Szijjártó. Povedal, že „kroky, voľby, reakcie“ EÚ, „ktoré boli doteraz, úplne zlyhali“. Poškodzujú Európu viac ako Rusko. Sankcie, povedal Szijjártó, “veľmi poškodzujú európske hospodárstvo”. Zdôraznil, že „európska inflácia, náklady na energie, zemný plyn a ceny potravín prudko vzrástli a to všetko je spôsobené sankciami a ekonomika kontinentu upadla do recesie.“
Nie, to ne je len sankciami, to je systémom. Sankcie sa EÚ vracajú ako bumerang. Papaláši EÚ sa skrývajú za pseudo kolektívne rozhodnutie, proti ktorému už nielen potichu šomre stále viac členských krajín. Máme tu čerstvé výsledky volieb v Taliansku. To už nie je len Orbán alebo Le Pen. Ide o otvorený útok proti globalistom. Tí vrieskajú, že Meloniovej Bratia Talianska sú pohrobkovia Mussoliniho fašistov. Meloniovej “fašisti” sú ale v postavení nad populistickou slniečkárskou ľavicou a zelenými. Zvíťazila aspoň “rodová rovnosť”. Premiérske kreslo obsadí žena. Proti pseudo hodnotám EÚ je nastavené aj Poľsko. Slovensko postupne stráca svoju historickú a kultúrnu identitu. Čím viac Heger a spol. tárajú o slovenskej zvrchovanosti, samostatnosti a suverenite, tým viac ju strácame. Blbec a užitočný idiot Bielik práve na TA3 (pondelok 20,00) v debate pred komunálkami (povinné predvolebné kecy) ktorémusi kandidátovi na župana: “No, veď viete, musíme vyčkať na rozhodnutia EÚ, potom môžeme ísť ďalej…” Televízni redaktori sú už takmer všetci len akési dehumanizované robotické zombie. Na tú robotu treba žalúdok. Nemal by som. Toto sme chceli? Bez EÚ ani krok?

EÚ sa vo veci energií a energonosičov vyhýba jedinému možnému riešeniu: Prechodu od „voľného“ (chránená vlajková potápajúca sa loď liberálneho kapitalizmu) k slobodnému trhu. Nie, EÚ neprinesie „spoločné riešenie“. Prichádza: “Zachráň sa kto môžeš a ako vieš!” Na rozhodnutie EÚ by som nečakal ani zo slušnosti!

Najväčšie zlo pre EÚ je globalizmus a burzový špekulatívny systém pre neprimeraný darebácky zisk. Hoops! Cena ropy a plynu má mimo náklad na ťažbu a distribúciu hodnotu NULA. Cena elektriny je daná vstupmi (paroplyn, voda, jadro). Veterné elektrárne sú drahé a poškodzujú krajinu! To zeleným aktivistom nevadí? Treba skončiť aj s emisnými povolenkami! 
Slovensko by malo a mohlo, byť sebestačné. Doma vyrobenú elektrinu by malo spotrebovať doma a zvyšok pustiť na trh! Nie je dovolené! Musí sa pridŕžať darebáckeho európskeho “voľného trhového” mechanizmu! Slobodný trh znamená priamy obchod dvoch subjektov bez sprostredkovateľov. Ropa a plyn sú majetkom všetkých ľudí na Zemi! Nie “vlastníkov”!
Ak sa národný štát rozhodne pre zoštátnenie elektrární, tí zločinci hrozia arbitrážnymi súdmi. Hrozil by vraj rozpad energetickej únie. Však o to ide! Treba nacúvať späť pred privatizáciu elektrární! Inak bude pokračovať tento horor: 
Plyn Amsterdam, ropa Frankfurt, elektrina Lipsko. Tie dnes nemajú ani na platby záruk burze. Nechce to nič len postaviť sa problému čelom a odvahu. Nestane sa nič. Vôbec nič. Iba sa rozpadne “voľný” a vznikne slobodný trh! Globalizmus je neudržateľný a neschopný života. Rodovou a multikulti ideológiou likviduje pojem národný štát v jeho základných atribútoch a národno-štátny záujem (strategická aj energetická sebestačnosť).
Preto „vymysleli“ Veľký reset a Green deal (šialene blízo tretej totalite)! Pripravujú nás naň umelou infláciou a cenami energií v opore o nič (hodnota za peniaze). A potrebou nového Drang nach Osten (Lebensraum).
Odvádzať pozornosť na Rusko (lebo Rusi!) je bluf a figový list neschopnosti nevolených „elít“ Európskej komisie! Ukrajinu majú „na háku“.

Popradské letisko (bonus z domova): Valné zhromaždenie odvolalo výkonného riaditeľa aj pod tlakom hromadnej výpovede zamestnancov. Prosto – nechcú ho. Odvolaný riaditeľ sa chce súdiť. Právo aj pracovné delíme na pozitívne (zákon) a prirodzené. O tom je aj Radbruchova formula. Toto je konflikt na osi rozum-ego. Subjekt: Odvolaný riaditeľ. Ak sú pravdou tvrdenia zamestnancov, čo ak prehrajú spor? Desivé.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?