Publikované: 06.11.2018

K Dankovej definícii antisemitizmu, ĽSNS, Havranovi a stíhaniu Rostasa

Jedným z mojich prvých odporúčaní T. E. Rostasovi bola „lustrácia“ znalcov Plichtovej a Szabóa, či sú v zozname znalcov v odbore antisemitizmus a či takými znalcami ministerstvo spravodlivosti disponuje. Znalecký deficit avizovala už ministerka spravodlivosti Žitňanská…
Samozrejme, zatiaľ obvinený Rostas má advokáta. Hlbočana. A oporu enfant terrible slovenskej justície Harabina. Iba tuto, spoza klávesnice, tu i tam sledujem, čo sa v našom “právnom štáte” deje…
Podobnú procesnú chybu urobil OS Revúca v stíhaní R.Steigaufa tým, keď vypracovaním znaleckého posudku poveril Slovenské národné stredisko pre ľudské práva, subjekt, nemajúci štatút znalca v odbore: konečný súd pôvodných 40 mesiacov nepodmienečne, zmenil KS Banská Bystrica na „výstražný“ podmienečný trest.
Taktiež som spochybnil hypotézu, predpoklad, trestnosti skutkov Rostasom citovaných častí z diela štúrovcov, publikovaných knižne a voľne predajných v sieťach kníhkupectiev…
Mgr. art Tibor Eliot Rostas, Editor in Chief & Publisher, ZEM A VEK, absolvent SUPŠ, Gerrit Rietveld Academie (Umelecká škola) Amsterdam, Holandsko, študoval odbor maľba na VŠVU Bratislava a Systematická filozofia na škole UCM Trnava – St. Cyril a Methodius University, je na podnet Pavla Sibylu trestne stíhaný za svoj článok v Zem a vek: Klin židov medzi Slovanmi…

Udavač Pavel Sibyla je šéf nadácie Zastavme korupciu:

Pridajte Michal Havran:

Havranove výroky stíhané nebudú? Lebo sú vyjadrením slobodného názoru a slobodou slova „bojovníka“ proti antisemitizmu? Po zuby ozbrojené komando NAKA si neurobí doma u Havrana „ostré cvičenie“?
https://komentare.sme.sk/c/20858569/poslite-kuffu-do-cirkusu.html
Kuffa sem – Kuffa tam, ani za tento otvorene nenávistný hejt a anti kresťanský komentár ad hominem, Havran stíhaný nebude? Ide len o porušenie etického kódexu „novinára“?
https://www.hlavnespravy.sk/havran-clankom-o-kuffovi-v-denniku-sme-porusil-eticky-kodex-novinara/1566922
V náleze Tlačovej a digitálnej Rady SR sa výslovne uvádza, že: „…autor prekročil hranice slobody prejavu a naplnil znaky extrémistického trestného činu hanobenia národy, rasy a presvedčenia, a Rada upozorňuje, že druhá polovica tohto konštatovania – naplnenie znakov extrémistického trestného činu – nie je predmetom skúmania TR SR. Rada zároveň vyzýva vydavateľa www.sme.sk, aby uverejnil rozhodnutie Rady o porušení etického kódexu po jeho doručení v najbližšom možnom vydaní periodika.“
https://trsr.sk/rozhodnutie-102018/
Michal Havran
je slovenský publicista a zakladateľ a šéfredaktor ľavicového portálu Jetotak.sk. Redaktor a moderátor „verejnoprávnej“ Večere s Havranom na STV2. Vyštudoval protestantskú teológiu na Univerzite Marca Blocha v Štrasburgu, kde žil jedenásť rokov. Doktorandom bol na École pratique des hautes études v Paríži; štúdium nedokončil. Kaviarenský „filozof“.
https://www.hlavnespravy.sk/rostas-hovori-o-dalsom-pochybeni-naka-v-pripade-jeho-udajneho-extremizmu/1570070
Generálny prokurátor Jaromír Čižnár podal na Najvyšší súd návrh na zrušenie strany Ľudová strana Naše Slovensko 24. 5. 2017 po preskúmaní 170 podnetov a dospel k záveru, že ĽSNS je extrémistická strana:  „Vyhodnotenie rozsiahlych zadovážených podkladov ukázalo, že politická strana Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko ako extrémistická politická strana s fašistickými tendenciami svojím programom a činnosťou porušuje Ústavu Slovenskej republiky, zákony a medzinárodné zmluvy,”  uviedla vtedy vo svojom vyhlásení hovorkyňa generálnej prokuratúry Andrea Predajňová.
V nadväznej súvislosti je aj otázka: Prečo prokuratúre trvalo až tak dlho, než získala a spracovala proti ĽSNS materiál, s ktorým si ďalší rok nevie rady súd, ktorý má vo veci rozhodnúť v prospech-neprospech v riadnych parlamentných voľbách 2016 zvolenej parlamentnej politickej strany a jej charaktere, či je-nie je? Najvyšší súd SR (NS SR) pre médiá potvrdil prijatie návrhu Generálnej prokuratúry SR. Ten bol už pridelený príslušnému senátu-správnemu kolégiu: “Senát bude najprv skúmať, či sú splnené procesné podmienky konania. Bude doručovať žalobu na vyjadrenie žalovaného a až po naštudovaní rozsiahlej spisovej dokumentácie o žalobe rozhodne. Lehoty na rozhodnutie zákon Najvyššiemu súdu nestanovuje,“ uviedol hovorca NS SR Boris Urbančík.
Špecializovaný trestný súd poslanca Stanislava Mizíka (ĽSNS) za fejzbúkové statusy, pri ktorých nebolo preukázané jeho autorstvo, oslobodil 4.7. 2018.
Poslanca Národnej rady (NR) SR za Kotlebovu ĽSNS Milana M. odsúdil 16.4. 2018 Špecializovaný trestný súd (ŠTS) pracovisko Banská Bystrica, na peňažný trest 5000 eur. Ak ho nezaplatí, hrozí mu polročné väzenie. Verdikt nie je právoplatný, poslanec sa voči nemu odvolal a prokurátor tiež, trest je podľa neho nízky. Milan M. čelil obžalobe z prečinu hanobenia národa, rasy a presvedčenia v jednočinnom súbehu s prečinom podnecovania, hanobenia a vyhrážania sa osobám pre ich príslušnosť k niektorej rase, národu, národnosti, farbe pleti, etnickej skupine alebo pôvodu rodu. Dôvodom sú jeho hanlivé výroky na adresu rómskeho etnika, ktoré majú rasistický charakter, odvysielané v októbri 2016 v Rádiu Frontinus.
Slovenský dobroľud kapitán Tomtom JUDr. Danko, im, OČTK (prokuratúra, policajný zbor) a súdom, chce svojím iniciatívnym a aktivistickým návrhom parlamentného uznesenia o definícii antisemitizmu uľahčiť ich prácu.
Odporúčam článok o návšteve predsedu parlamentu Andreja Danka v izraedli a Jeruzaleme, odkiaľ sa vrátil s prísľubom prijatia uznesenia o definícii antisemitizmu Slovanskom svojmu priateľovi, predsedovi izraelského Knessetu Joelovi Edelsteinovi (zdroje a súvislosti):
http://www.blogovisko.sk/andrej-danko-pri-mure-narekov-antisemitizmus-a-navrh-uznesenia.html
K Dankovmu paralelnému problému so zverejnením jeho rigoróznej práce:
Právnická fakulta UK robí právnu analýzu rigoróznej práce Andreja Danka a momentálne žiadne porovnávanie posudkov neiniciuje. Vyjadril to v stanovisku rektor Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici Vladimír Hiadlovský, ktorý sa stretol s dekanom PF UK Karolom Mičietom: „K vnútorným záležitostiam Univerzity Komenského súvisiacich so zmiznutím spomínanej rigoróznej práce sa nevyjadrujem,” napísal rektor. Na mimoriadnej schôdzi v utorok 6.11.2018 má byť odvolávaný predseda parlamentu Andrej Danko, za nesplnenie týždňového ultimáta na predloženie rigoróznej práce.

Pohrajte sa s touto otázkou:
Ste proti židovskému sionizmu? Ak áno, a ste, tak ste antisemiti. Ak nie, pomáhate budovať a podporujete Veľký mocný Izrael.
Babička, tak sme docestovali…
O holocauste sa nepochybuje. Šoa (zápalná židovská obeť) je fakt. Tak ako genocída Arménov Turkami.
Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry začal trestné stíhanie Mgr.art Tibora Eliota Rostasa, vo veci pre prečin hanobenia židovského národa, rasy a presvedčenia v súbehu s prečinom podnecovania národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti proti židom.
Hmm…
Pekne pozdravujem. :-)
Juraj Režo alias notorickyobcan  

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?