Publikované: 13.11.2014

Prezident hlasoval

Andrej Kiska sa dekonšpiroval. Manipulatívne smerom k verejnosti. Tajné hlasovanie zmenil na verejné. Odpovedal na referendové otázky (vzorovo pre ostatných)… ako majú hlasovať, lebo – pravda, však aj prezident… („najvyššia“ autorita).
Prezident o ľudských právach nemá ani šajn: “Ľudské práva nesmú byť nadradené obchodným záujmom”. Za tento výrok by v normálne fungujúcej demokracii mal prezident odstúpiť.
Občania si vôbec nič nevšimli, alebo – nechali to vysmrdieť… čo je viac, než “iba” občianska ignorancia.
Vysvetlenie – prezident deklaroval svoju nechápavosť alebo negramotnosť (vyberte si) tým, že štvrtú otázku “pochopil” ako pokus odmietnuť sexuálnu výchovu ako takú – úplne. A to je Blud. Nezmysel.
Znenie štvrtej otázky: „Súhlasíte s tým, aby školy nemohli vyžadovať účasť detí na vyučovaní v oblasti sexuálneho správania či eutanázie, ak ich rodičia alebo deti samé nesúhlasia s obsahom vyučovania?“ Výhrada vo svedomí a právo rodičov na dobre informovaný súhlas patria k ľudským právam rodičov. V západných „demokraciách“ postupne odopierané.
Aspoň minimálne informovaný a priemerne intelektovo vybavený občan vie, chápe a rozumie…
Trocha poriadku do ústavno-právneho zmätku a teórie ľudských práv:
1. Slovenský právny poriadok zatiaľ inštitút eutanázie nepozná. Eutanázia nepatrí do obsahu vzdelávania sexuálnej výchovy .
2. Adopcie detí nie sú všeobecným a neodňateľným základným ľudským právom. Sú iba druhotným (doplnkovým, obligatórnym) akcesorickým právom, o ktorom individuálne rozhoduje súd. Pohlavie a sexuálna orientácia sú pre rozhodnutie súdu irelevantné. Nadradený je najlepší záujem dotknutého dieťaťa ako neodňateľné základné ľudské právo detí.

 • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Zdenek Janecek

  bohacu, ty si se s konem srazil, takove konspiracni teorie by nevyplodil ani Clancy ;-)

  1. Juraj Režo

   Píš sem čo len chceš, len píš. Kto ťa za to platí? Koľko dávajú? :-)

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?