Publikované: 09.10.2013

Strana SMER-SD musí byť rozbitá na tisíc kúskov

80-te roky a komunizmus na Ukrajine: Napriek tomu, že v obchodoch neboli ani základné potraviny, kolchozníci pri žni sa neunúvali urobiť si svoju prácu poriadne a ponechávali na poli väčšinu pšenice. Radšej sa oddávali radovánkam ako pitie.
Na tento príbeh od Slováka, ktorý sa tam vtedy zdržiaval, som si spomenul pri vyčíňaní našej súčasnej vlády strany SMER-SD.

V súčasnosti je obdobie, kedy by Slovensko potrebovalo vládu, ktorá bude šetriť každý jeden zdroj, redukovať výdavky na byrokraciu a všemožne vytvárať dobré podmienky na podnikanie a zamestnávanie sa.
Predseda vlády by mal klopať od investora k investorovi a presviedčať o výhodách investovania na Slovensku a osobne sa zaručiť za stabilné prostredie.

Bohužiaľ, sme svedkami pravého opaku. Robert „Tayyip“ Fico-gan so škodoradostným úškľabkom rozhadzuje posledné zdroje, necháva rozkrádať štátny majetok, dokonca skupuje od žralokov stratovú divíziu SPP a ničí všetky predošlé reformy, vďaka ktorým bola naša krajina úspešná.
Cíti za sebou oporu 40% aktívnych voličov, ktorým sú zdanlivo všetky akty deštrukcie ukradnuté, keďže láska k vodcovi im nahrádza všetko ostatné. Naopak, mnohí mu tlieskajú, keď sa škodoradostne smeje zvyšku populácie do tváre. Ešte nevedia, že sa smeje aj – alebo hlavne – im.
Podobne, ako sa ukrajinskí kolchozníci rehotali nad zberom úrody a hlade zvyšku populácie svojej krajiny. Vskutku, kríza nie je krízou ekonomickou, ale mravnou, ako hovorieval Baťa.

Naposledy som Fica prirovnal k tureckému Erdoganovi. Tento si tiež s podporou svojich robí s krajinou, čo sa mu zapáči, a prejavy odporu tvrdo potláča. Zdieľajú spolu vieru, že dostatočné množstvo podporovateľov znamená, že ostatných možno rozdupať na prach.
Aj medzi týmito dvoma je však kardinálny rozdiel. Erdogan Turecko ekonomicky zreformoval, pritiahol kvantá investorov a naštartoval nebývalú prosperitu. Robert Fico robil pravý opak – aj zdedenú prosperujúcu ekonomiku dokázal zruinovať v priebehu mesiacov.
Najbližšie má tak Fico k Mursímu z egyptského Moslimského bratstva. Mursí počas svojej krátkej vlády terorizoval zvyšok populácie zavádzaním stredovekého poriadku a rovnako ako Fico nivočil ekonomiku. Opovrhoval vyspelejšou časťou obyvateľstva („veď mám podporu svojich“) a to sa mu stalo osudným. Zosadila ho armáda cítiac podporu nahnevanej neislamistickej populácie.

Na Slovensku je takéto riešenie nemysliteľné a Slováci sa vyznačujú nebývalou toleranciou chrapúnstiev mocných. Ale nie nekonečnou. Robert Fico by dokázal prežiť aj dlhšie, ak by v ekonomike postupoval ako Erdogan, všemožne zavádzal opatrenia na uľahčenie podnikania a prílev investícií. Robí však pravý opak a životná úroveň u nás klesá. To sa mu stane, rovnako ako Mursímu, osudným.

V rámci Smeru funguje a k moci sa driape aj jej mládežnícka frakcia – klony Roberta Fica, ktoré síce ešte nie sú tak skúsené v manipulácii ako ich vzor, ale rovnako nemajú žiadne zábrany a politiku chápu striktne ako expedíciu k pokladu na Striebornom jazere.
Sú to novodobí eunuchovia z byzantského cisárskeho dvora, ktorí celý život prežijú intrigami, pochlebovaním a šplhúnstvom. Nezaujíma ich spoločnosť – tú chápu ako prostredie, v ktorom dosahujú svoje ciele a ktorú – keď budú úspešní – budú okrádať a budú do nej kopať na uspokojenie svojich komplexov. V sedmičkovom bavoráku upaľujúc závratnou rýchlosťou po dedinskej ceste si budú niesť svoj “balíček istôt”. K tomu ich bude hriať vyše ročný plat ich voliča vo vrecku, za ktorý sa budú chystať si spraviť radovánky s „vnučkami“ a budú sa pri tom cítiť  na vrchole sveta ako páni tvorstva.

Tieto predstavy je potrebné čo najtvrdšie nabúrať. Rýchlo prichádza bod zlomu, kedy je nevyhnutné celú túto nechutnú mašinériu nieže oslabiť, ale doslova rozložiť na kúsky a systematicky zbaviť akejkoľvek moci, vrátane regionálnej.
SMER a jeho zložky sa musia stať odstrašujúcim príkladom toho, ako zle skončí niekto, kto zasvätí svoj život rozkrádaniu štátneho majetku a budovaniu štruktúr na čisto vlastný prospech a na úkor všetkých ostatných.
SMER je horšia odnož komunistov – pôvodní komunisti mali aj konštruktívnu zložku v rámci ktorej sa snažili niečo vybudovať. Avšak SMER je číro-čisto strana s kobylkovou kultúrou, ktorej cieľom je všetko spásť a vykynožiť a potom sa vrhnúť na ďalší zdroj.

Aj keď politický marketing Roberta Fica sa v našich zemepisných šírkach môže momentálne zdať neprekonateľný, len marketing samotný nemôže vynahradiť fungujúcu krajinu ako takú. Robert Fico už ani nemá na koho hádzať svoje neúspechy a tunely, ako to predtým úspešne robil so SNS. Tiež je na ňom badať únavu, keďže už je súkromne dávno za vodou a justíciou má zdanlivo zabezpečenú beztrestnosť. Nemá už pred sebou v politike žiadne ozajstné ciele a rozmýšľa o dôchodku – ideálne vo funkcii prezidenta.
Boj o túto funkciu – alebo rezignácia dopredu – bude jeho posledným veľkým míľnikom v politike. Nasledovať bude úpadkové obdobie jeho strany – ktorá teraz nemá nikoho s jeho charizmou, kto by ho nahradil. Obklopený je ľuďmi, ktorí nemajú jeho komunikačné schopnosti a len sa s ním vezú. Naopak, on musí mediálne riešiť všetky ich množiace sa prešľapy. Ich ťarcha už začína prevažovať.

Od tohto bodu je úlohou každého z nás napomôcť rozkladu celej korupčnej mašinérie Smeru-SD. Je treba s nimi spraviť to, čo oni robia s našou krajinou – rozbiť ich na tisíc kúskov.

Autor je zakladajúcim členom SaS

 • SlabéVýborné (+73 skóre, 85 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

7 Komentárov

Komentárov 1 - 7 z 7Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Nesúhlasím. Smer-sd je štandardná politická strana a svoju moc získala v demokratických voľbách. Nie je problém v jednej strane. Problém je v štáte, či demokracii, ako inštitúcii. To, čo na Slovensku máme, je výsledok demokratických volieb. A naivná viera, že keby vo voľbách zvíťazili iné politické strany, že by to bolo nejako zásadne iné, je len viera v kvadratúru kruhu, drevené želiezko a podobné bludy.

 2. Kritizovať rozkrádanie štátneho majetku je na úrovni kritiky toho, ako výpalník použil výpalné, ktoré násilím zobral jeho pôvodnému majiteľovi. Pre mňa je momemt krádeže chvíľa, keď mi boli odňaté mnou vytvorené prostriedky. To je krádež, voči ktorej by som sa chcel brániť. Ale smola, demokrati toto za krádež nepovažujú a budú mi ponúkať možnosť si zvoliť “lepšieho” výpalníka a systém kontroly toho, ako nakladá zo svojim lupom. Úprimne: strčte si takúto ponuku niekam.

  1. Pozor na niečo si zabudol. Kup si vyrobne prostriedky začni používať svoju hlavu ak nejakú máš a začni vyrábať predávať a nechaj si svojich 100 percent zisku. Ake jednoduche len stačí pritom pohnúť rozumu. Dufam, že vieš čo je to rozum….

 3. Najväcsiu sluzbu a najvacsiu vdaku za znicenu krajinu, ktoru mozme vyjadrit diktatorovi Ficovi je to, ze bude zvoleny za prezidenta. Zasluzi si istotu nebyt zvoleny a skoncit na smetisku dejin.

 4. Ján Gaborčík

  Len moc ulice ho dá dole. Nič iné nebudte naivní.Má dosah na platy štátnych zamestnancov,armádu políciu ktorých krmí. Oligarchovia sú mu naklonení , lebo malých -konkurenciu likviduje ,takže ma peniaze na kupovanie hlasov ,rozdáva svojím trafiky ,takže ako zatrasieme týmito ľudmi , čo si nevidia na koniec nosa.Opozícia je slabá a kalkuluje, že im hodí kosť.Tu chyba taký Kličkov.

 5. /ničí všetky predošlé reformy, vďaka ktorým bola naša krajina úspešná./ Naša predošlá vláda bola taká úspešná, že sa nemohla ani pozliepať ako pred tým… takýto úspešní sme my boli ;)

 6. Kiskov „útok“ na Fica. Pozerali ste predvolebný duel kandidátov na prezidenta ? Ja som kvôli práci videla len záver, ale nedá mi nereagovať na jednu vec. Keď moderátorka vyzvala oboch kandidátov, aby tomu druhému niečo zaželali a pán Kiska zaželal nášmu premiérovi veľa úspechov pri ďaľšom plnení predvolebných sľubov, reagoval pán premiér približne slovami : Pán Kiska, ja som Vás neurážal, reagoval som voči Vám korektne a Vy si neodpustíte, aby ste mohli „útočiť“ voči mne. Ospravedlňujem sa, že slová necitujem v presnom znení, ale vystihujú podstatu. Tiež Vám vyrazili dych ? Každý normálny zástupca, alebo líder strany by totiž pri podobnom želaní mal zareagovať vďakou, ale náš pán premiér je iná kategória lídra strany. On si naozaj neuvedomuje, že týmto svojím vyhlásením o útoku na jeho osobu po želaní úspechov pri plnení predvolebných sľubov dal jasne svetu najavo svoj vlastný postoj k tomuto plneniu, respektívne k tomu, čo si o svojich voličoch myslí a aký má k nim vzťah ? Pochopila som to správne ? ingrid galbavá, piatok 28. marca 2014 21:48

 7. …tak len snívaj…radšej bojuj za práva homošov a narkomanov,aby ste sa vobec dostali do parlamentu vdaka ich podpore …Smer nie je nič moc…doba je ťažká,Slovensko rozpredané,EU chce svoje,ale v tom Smere by sa mali zamyslieť,niečo sa dá urobiť,hlavne na poli verejného života…také sudnictvo…verejné obstaravanie…daňové uniky…a bolo by to iné… a potom by z takých strán,ako SAS, nič nezostalo…vyparili by sa zo Slovenska

Komentárov 1 - 7 z 7Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?