Publikované: 15.07.2020

Také rovnostárske

Falošne rovnostárske. Konflikt s ľudsko-právnym: všetci ľudia sú si rovní. Všetci ale nemôžu byť burzovými špekulantmi, farmaceutickými magnátmi, naftármi, plynármi (mierim proti rovnej dani).
Rovná daň bola odmietnutá skupinou milionárov, signatárov otvoreného listu vládam sveta.


Viac v článku, predtým predosielam toto:
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/557333-vrati-sa-rovna-dan/
Nie všetci disponujeme typom finančnej alebo podnikateľskej inteligencie. Zväčša sme vykorisťovaná trieda, pracujúca na svojich zamestnávateľov, nemienim tým sektor štátnej a verejnej správy…
Matovičova vláda (Sulík) chce zrušiť minimálnu mzdu, príplatky za nedele a sviatky, nočnú prácu a službu, automat pre valorizáciu dôchodkov, mieni odmietnuť sociálny dialóg na úrovni tripartity.
Mení dikciu zákona o 13-tom dôchodku. Ruší svoje predvolebné sľuby!
Z takmer 8-mich miliárd eur, ktoré si Matovičova vláda chce požičať sa nenájde 400 miliónov na trinásteho dôchodku:
https://www.facebook.com/search/top/?q=Pravda%20&epa=SEARCH_BOX
Jednoducho: Progresívna daň!
Zahrnie aj sektorovú daň, ktorá by vychádzala z jednotlivej rozdielnej priemernej mzdy v chemickom, potravinárskom, strojárskom, energetickom, automobilovom a ostatnom priemysle, obchode, službách…).
Pracujúci v jednotlivých sektoroch nemôžu za to, aké má sektor zisky…
Dá logika sociálnej spravodlivosti, že daň by mala byť diferencovaná…
Ak nebude progresívna a diferencovaná sektorová daň, sociálne a ekonomické rozdiely medzi rôznymi príjmovými skupinami (sektory) sa len prehĺbia.
Zdanené by mali byť aj bankové zisky! Ide predsa o podnikanie, či nie?
Svetové ekonomické fórum v dôsledku poznatkov z ekono-korono krízy od 19. júna 2020 zvažuje revíziu kapitalizmu, ale aj základný nepodmienený príjem, ktorý rieši životné minimum na základné prežitie. Ďalšie stretnutie svetových lídrov na Svetovom ekonomickom fóre bude v januári 2020.
https://www.epochtimes.de/meinung/gastkommentar/weltfuehrer-draengen-auf-grossen-neustart-des-kapitalismus-hin-zum-sozialismus-a3287218.html?meistgelesen=1
https://www.foxnews.com/world/worlds-richest-demand-higher-taxes-coronavirus-economy
Ak Matovičova vláda rozvoľní minimálnu mzdu, odmietne tripartitu, kapitalista sa začne úplne slobodne správať ako vykorisťovateľ. Úvahy o výhodách voľnej minimálnej mzdy sú scestné.
Vyššie zdanenie svojich príjmov si v dôsledku ekono-korono krízy pýtajú samotní milionári, samozrejme, nie všetci (otvorený list):
„Keď Covid-19 zasiahol svet, milionári, ako sme my, zohrávajú pri uzdravovaní nášho sveta veľkú úlohu. Nie, nie sme tí, ktorí sa starajú o chorých na oddeleniach intenzívnej starostlivosti. Nejazdíme so sanitkami, ktoré privedú chorých do nemocníc. Neupravujeme police obchodov s potravinami ani nedodávame potraviny od dverí k dverám. Ale máme peniaze, ktoré sú dnes zúfalo potrebné, a budú aj v nasledujúcich rokoch naďalej potrebné, aby sa náš svet zotavil z tejto krízy.“
„My, nižšie podpísaní milionári, dnes žiadame naše vlády, aby zvýšili dane ľudí, ako sme my. Okamžite. Podstatne. Natrvalo.“
V liste sa píše aj toto:
„Dopad tejto krízy bude trvať desaťročia. Mohlo by to tlačiť ďalších pol miliardy ľudí do chudoby. Stovky miliónov ľudí stratia prácu. Už dnes je takmer miliarda detí mimo školy, z ktorých mnohé nemajú prístup k zdrojom, ktoré potrebujú na ďalšie vzdelávanie.
Absencia nemocničných postelí, ochranných masiek a ventilátorov je samozrejme bolestnou každodennou pripomienkou nedostatočných investícií do systémov verejného zdravia na celom svete.“
(Autorská poznámka: Farmaceutické firmy súťažia o prvenstvo vo vývoji vakcín a liekov, ich konečným cieľom je umiestnenie sa na trhu a zisk!)
„Vládni lídri musia prevziať zodpovednosť za získavanie prostriedkov, ktoré potrebujeme, a za ich spravodlivé vynakladanie.
Môžeme zaistiť, aby sme primerane financovali naše zdravotnícke systémy, školy a bezpečnosť prostredníctvom stáleho zvyšovania daní pre najbohatších ľudí na tejto planéte, ľudí ako sme my.
Dlžíme ľuďom, ktorí pracujú na hraniciach tejto globálnej bitky, obrovský dlh. Na čele tohto boja sú naši zdravotnícki pracovníci, z ktorých 70 percent sú ženy. Každý deň v práci sú konfrontované s vírusom, a nesú väčšinu zodpovednosti za neplatenú prácu doma. Riziká, ktoré títo statoční ľudia dobrovoľne prijímajú každý deň, aby sa starali o nás ostatných, si vyžadujú, aby sme si vytvorili nový, skutočný záväzok voči sebe navzájom a k tomu, na čom skutočne záleží.
Naše vzájomné prepojenie nebolo nikdy jasnejšie. Predtým, ako bude neskoro, musíme znovu vyvážiť náš svet. Neexistuje žiadna iná šanca na nápravu tohto práva.
Na rozdiel od stovák miliónov ľudí na celom svete sa nemusíme báť straty našich pracovných miest, našich domovov alebo našej schopnosti podporovať naše rodiny.
Tak prosíme. Žiadame! Zdaňujte nás. Zdaňujte nás. Zdaňujte nás! Je to správna voľba. Je to jediná voľba. Ľudstvo je dôležitejšie ako naše peniaze.“
https://www.millionairesforhumanity.com/
Poznámka: Nie všetci boháči EÚ a sveta sú za. Bránia sa svojimi “filantropickými” projektmi, z ktorých mnohé sú pochybné…
Medzi signatármi listu nie je Bill Gates, Soros, osoby z rodu Rockefeller, Onassis, ani ďalší, nože medzi podpismi hľadajte:
https://bohatstvoluxus.sk/rebricek-10-najbohatsich-americkych-rodin/
Našli ste tam Trumpa alebo Bidena?

Polícia SR má v záhlaví jej poslanie: „Pomáhať a chrániť!“ Komu pomáha a koho chráni Matovičova vláda infikovaná a indoktrinovaná Sulíkovým mentálne vyprázdneným libertarianizmom aj s jeho kozmetickým „kilečkom“? Takto sa sociálna spravodlivosť nebuduje!

A o 13-tom dôchodku: https://www.ta3.com/clanok/1187952/tb-i-matovica-a-clenov-vlady-o-narodnom-futbalovom-stadione.html
https://www.facebook.com/robertficosk/videos/324294938961201/

Žiadam predčasné voľby!

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?