Publikované: 23.01.2021

Trumpov impíčment?

Pozor! Nenechajte sa zavádzať! V každom prípade nemôže ísť impeachment, lebo ten je vedený vždy proti úradujúcemu prezidentovi. Presnejšie, môže byť začaté len pred skončením prezidentského mandátu. Trump je po poludní 20-teho januára exprezident USA.

Konanie vo veci zodpovednosti za útok na Kapitol bude vedené ex post a hoc ako ústavná žaloba, teda, žaloba z Ústavy, nemôže mať konzekvencie, aké by malo proti odvolanému prezidentovi prostredníctvom riadneho impíčmentu.
Donald Trump, ak bude žaloba prijatá a otvorená, môže byť stíhaný už len ako radový občan USA, ako bývalý (!) prezident.
Podobné pochybnosti vyslovili prinejmenej dvaja špičkoví právnici USA, autority akademici, teoretici a prednášajúci americké ústavné právo.
Výhody a ochrana exprezidenta a jeho rodiny (deti, manželka) a nemožnosť byť aktívnym v politike a “nebodaj!” kandidovať znovu na post prezidenta USA o štyri roky, zrejme dotknuté nebudú…
Aj keby šiel “bručať” do basy. Ale s právom na re-socializáciu. Amerika je predsa krajinou neobmedzených možností (!) pre každého a Ústava USA je “svätý grál” dnes “demokratov”…

Pre tých, ktorí sa pýtajú, aké následky by pre Trumpa malo jeho prípadné odvolanie prostredníctvom impeachmentu, sú to tieto:
1) stratil by svoj dôchodok 200 000 + po zvyšok svojho života,
2) prišiel by o cestovný príspevok 1 milión dolárov ročne,
3) odňaté by mu bolo právo na info od tajných služieb,
4) a možnosť kandidovať v roku 2024.
Jeho dve deti a manželka tiež by stratili príspevok na cestovanie a občan Trump príspevok na nájom osobnej kancelárie, a nebude môcť byť pochovaný na cintoríne v Arlingtone.
Z Trumpa zdesení demokrati, deep state a cabal chcú stoj čo stoj „odstrihnúť“ ho od politiky a možnosti uchádzať sa o akúkoľvek politickú funkciu.
https://eu.usatoday.com/story/news/factcheck/2021/01/14/fact-check-donald-trump-loses-presidency-perks-if-removed-jan-20/6615505002/
Buck Sexton už v júli minulého roka vo svojom článku s titulkom „Trójsky kôň extrémnej ľavice“ upozorňoval, že voľba Joea Bidena evidentne oslabí všetky sily americkej spoločnosti, ktorým ide o slobodu, národnú suverenitu a právny štát. Od volieb (zlyhanie inštitútov ochrany ústavnosti/prokuratúra/najvyšší súd USA) a po nich (boj o presadenie impíčmentu a „normalizácia“ spoločnosti aj zavedením „gestapa“.
„Joe Biden môže byť mediálnym establishmentom odporúčaný ako ,garant návratu k normálnosti‘ len za predpokladu, že je za normálnosť považovaná extrémna ľavicová pozícia a brutálna kultúrna revolúcia, ktorá prebieha v dnešnej Amerike,“ vyhlásil Václav Klaus st. s odkazom na slová amerického komentátora Bucka Sextona, v nemeckej verzii švajčiarskeho týždenníka Weltwoche. Joe Biden: Trojanisches Pferd von Linksaussen:
https://www.weltwoche.ch/ausgaben/2020-28/ausland/trojanisches-pferd-von-linksaussen-die-weltwoche-ausgabe-28-2020.html
https://www.hlavnespravy.sk/impeachment-voci-trumpovi-zacne-v-druhom-februarovom-tyzdni/2415386
Donald Trump sebe milosť neudelil. A prečo by mal? Trump nie je Mečiar! Vyzýval na protesty a ochranu Ústavy USA, nie na útok proti „arche“ Ústavy USA, ktorou je budova Kapitolu. Útok neviedol ani neorganizoval… (ten šiel mimo neho).
No, koľko ústavných právnikov, toľko právnych názorov. Túto možnosť im zrejme dáva Ústava USA (ako slovenská…).
Poznámka: Ústava USA si (poznatky, skúsenosť) vyžaduje zjednotenie volebných pravidiel vo všetkých 50-tich štátoch Únie.
Dodatok Ústavy č. 25 (zdravotná/mentálna neschopnosť a nespôsobilosť Trumpa pre výkon funkcie prezidenta) nemal opodstatnenie (správne ho odmietol Michael Pence).
S obžalobou sa začne medzi 8-14. februárom. Právnici jednej a druhej strany „si skočia do vlasov a po krkoch“…

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?