Publikované: 10.08.2019

Zakázané slovo

Vo vlastnej publicistike som ho nepoužil. Na fejzbúku pribúdajú prípady cenzúry s následkom zákazu zverejňovania akéhokoľvek obsahu na rôzne dlhú dobu ako sankcie za porušenie vnútorných pravidiel fejzbúkovej komunity, za takzvaný zverejnený nenávistný obsah.
K prvej vete, dôvod: Viem, že by ma fejzbúk znova zablokoval. S touto slovníkovou výbavou by som nemohol písať pre Denník N, SME ani Pravdu (tá ma kedysi ako blogera stopla, že „odopieram práva istej neexistujúcej a nedefinovanej „menšine“).
To slovo je buzerant a jeho tvaroslovné varianty s významovými konotáciami. Ide o predmetné substantívum (podstatné meno) majúce účel označovania osôb a nimi vykonávajúcich činností, blízkych významu slova buzerant, buzerácia.
Ilustračne ako zástupná ukážka:V každom národnom jazyku ako legálna lexikálna (slovníková) jednotka, súčasť slovnej zásoby, lexikálnej výbavy s nasledujúcou sémantikou (význam) obsahmi a konotáciami:
https://www.google.com/search?q=Buzerant+v%C3%BDznam&oq=Buzerant+v%C3%BDznam&aqs=chrome..69i57.9007j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
Konotácia je pragmatická zložka významovej štruktúry, ktorá je odrazom hodnotiaceho postoja a kladných a záporných vzťahov a asociácií odvíjajúcich sa od základného významu slova. Majú status sekundárnych významových prvkov, ich existencia nevplýva priamo na polysémiu jazykovej jednotky a ich realizácia je ovplyvňovaná aj kontextom. Patria k nim príznaky expresívne, hodnotiace, citové, apelové, estetické, intenzifikačné, evokačné, obrazné, ideologické, religiózne atď. Ich nositeľmi sú najmä slová a frazémy.
Polysémia slova burerant, buzerácia rovná sa pragmatická, účelová polyznakovosť, polyvýznamovosť, prípadne fuzzy sémantika (zlúčená pragmatická a účelová viac významovosť).
Takzvaný dúhový aktivizmus LGBTI a dúhové prajdy vykazujú tieto znaky:
Neodbytný, dožadujúci sa, naliehavý, lepkavý, priľnavý, obťažujúci, sekírujúci, unavujúci, otravujúci…
Pre účel a ciele dúhového aktivizmu v boji proti takzvanej homofóbii (neo orwellizmus, newspeak) sa fejzbúk podujal na supresiu a ostrakizáciu slovníkových jednotiek buzerant, buzeranti, buzerácia
Ibaže dosah na google a lingvistiku (jazykoveda); linqua rovná sa jazyk, reč slovom a písmom, a lexikológiu (súčasť jazykovedy spojená so slovnou, slovníkovou, teda lexikálnou jazykovou výbavou, frazeológiou, každého národného jazyka a nárečia), fejzbúk, zatiaľ, nemá, lebo: Google nie je fejzbúk.
Dúhová aktivistická loby, ktorá moc nad fejzbúkom zjavne má, ešte nemá výkonné právomoci nad slovenským Jazykovedným ústavom Ľudovíta Štúra; a mala by mať? JUĽS ale čaká „rodovo korektná“ rekodifikácia slovenčiny…
Fejzbúk sa jeho vnútornými pravidlami fejzbúkovej komunity stavia nad Listinu, Ústavu a zákon SR, kde fejzbúk „hosťuje“ a pôsobí, svojsky a neprípustným spôsobom zasahuje do základných ľudských, občianskych, politických a iných práv a slobôd v časti sloboda slova, názoru a presvedčenia…
Cenzúra sa zakazuje, cenzúra je neprípustná, sloboda slova ale nemá bezbrehé hranice, vo verejnom online digitálnom priestore je limitovaná v časti hate speech, hate crime, kyber hate…
Pozoruhodné je, že fejzbúk ale bojuje proti nenávisti na jeho sociálnej sieti tak, že reálne a zjavne nenávistné prejavy ignoruje.
Pragmatika významov slova buzerant a buzerácia nemá explicitne (preukázateľne) alebo prednostne (prvoplánovo) charakter výlučne nenávistného prejavu. Vecne pomenúva činný aktivizmus dúhovej loby, jej agendu a prejavy vo verejnom a verejnom mediálnom priestore a na dúhových prajdoch.
Toto je ich dúhová LGBTI agenda: https://www.youtube.com/watch?v=2hptqBUWoWo
Mrazivé je, že sa niet kam odvolať. Leda na lampáreň. A to treba zastaviť a zmeniť. Tým, čo ale zrejme zjavne neporozumeli, lebo výsledky predvolebných prieskumov, lebo zrejme nemajú šajn, čo sa deje, sú povrchnými pseudo voličmi: O pomoc a s dôverou sa v parlamentných voľbách, ako voličstvo, obráťte na „liberálov“. PS a Truban vybaví. :-)
Inštitút ľudských práv s Petrom Weisenbacherom vyliezol na lopatu JUDr. Štefanovi Harabinovi. Pre anticenu Homofób roka a lásku k „Soros Jugend“. IĽP ako trebárs ESET to „skúšajú“ nad možnosti ich dôkaznej situácie papierových žalobcov, bez šance na úspech. ESET z tej lopaty včas zliezol.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan
Slovensko-česká paralela, dúhová vlajka v okne kancelárie slovenskej ombudsmanky a tiež aj pražský magistrát:
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/zacina-prague-pride-vedeni-prahy-vyvesilo-duhovou-vlajku/r~8cece538b76111e989de0cc47ab5f122/
Odporúčam odsledovať, či skutok pálenia dúhovej vlajky na Prague pride bude posudzovaný ako hanobenie štátnej vlajky, čo je vo svete úplne bežné, iba sa týmto spôsobom nestíha a netrestá:
„Organizátoři festivalu už případ nahlásili policii, která po výtržníkovi pátrá. Zatím neznámý pachatel zapálil ve čtvrtek večer na mostě Legií duhovou vlajku LGBT komunity a střílel pyrotechniku do lidí na Střeleckém ostrově. K incidentu došlo během probíhajícího festivalu Prague Pride, který oslavuje LGBT komunitu. Organizátoři festivalu případ nahlásili policii, která následně prohledala most Legií i Střelecký ostrov.“
Pálenie štátnej, tobôž dúhovej či akejkoľvek vlajky, nemožno apriori vyhodnotiť ako nenávistný prejav. Akú hodnotu vo vzťahu k štátnym symbolom alebo symbolike EÚ, má dúhová vlajka?
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nekdo-zapalil-behem-prague-pride-duhovou-vlajku-a-do-lidi-strilel-z-mostu-rachejtle-77047
https://refresher.sk/68150-Vytrznik-v-Praze-zapalil-duhovou-vlajku-a-strilel-pyrotechniku-do-lidi?gdpr-accept=1LGBTI komunita v Prahe na tomto ročníku Prague pride oslavuje náboženstvo Satana. Toto je poznatok z nedávneho dúhového prajdu v Banskej Bystrici:

Význam satanizmu v prostredí dúhy znamená odmietanie kresťanstva a oslavu liberalizmu, lebo, ak neexistuje Boh, na jeho miesto nastupuje Satan, ateistický boh, satanistické náboženstvo, v mene ktorého je dovolené všetko.

Ako vznikajú „menšiny“ podľa liberálov
Som ľudsko-právna mimovládka. Mailom sa mi ktosi sťažoval, že býva na štrnástom, ale keď ide domov sám, výťahom môže len na desiate. Zvyšok musí po schodoch.
Som sa pýtal, že prečo, a chválil ho, že sa stará o svoje zdravie. On, že nie, len nedočiahne na gombík. Je trpaslík. Mám činnosť.
Ide nesporne o diskriminovanú a utláčanú menšinu.
Vytvorím vlajku. Zvolám Migdet pride. Pozvem ombudsmanku a liberálov.
Zároveň vyhlasujem anketu a anticenu Migdetfób roka.
Tak, aj to by sme mali.

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?