Publikované: 25.01.2022

USA vojensky na území Európy nemajú čo hľadať

Mohli by, ak vo vzťahu k niektorej z členských krajín bol by porušený Čl. 5 Zmluvy o NATO. Inak pre USA v EÚ neplatí ani Schengen. Provokácie a tlak Westernu na Rusko sa stupňuje, Moskva reaguje.
K Zmluve s USA: Ide o pozývací list. Cestovný pas takmer na všetko. Zmluva garantuje dobu 10 rokov a výpovednú lehotu jedného roka po uplynutí desiatich rokov
; spolu minimálne jedenásť rokov bez ohľadu na vtedy budúcu slovenskú vládu a aktuálnu geopolitickú situáciu. Sovieti u nás po 68-mom ostali bez zmluvy na dobu neurčitú. Odsunuli sa až po zmene geopolitickej situácie. Kde vtedy a už zajtra, budú Western a Rusko?

Kyjev presúva svoje jednotky k hraničnej línii so separatistickým Donbasom. Ak zaútočí na Donbas, Rusko zareaguje. Odpoveď NATO neumožňuje Čl. 5 Aliancie. Ukrajina má len MAP (akčný plán prijatia do Aliancie). USA vedia, že ich sólo stret s Ruskom na území Ukrajiny by mal apokalyptický následok. „Pravý sektor“ má byť  proti Donbasu použitý na vytvorenie nárazových oddielov, povedal 25. 1. pre RIA Novosti predstaviteľ Ľudových milícií samozvanej Doneckej ľudovej republiky. Už skôr oznámil príchod militantov organizácie na kontaktnú líniu. Tisíce ukrajinských civilistov sa prihlasujú do armády, tá ich cvičí a vyzbrojuje.

Spojené štáty uviedli do stavu najvyššej pohotovosti 8500 vojakov. Môžu byť premiestnené do Európy, uvádza zdroj Al Arabia: https://english.alarabiya.net/News/world/2022/01/25/US-puts-8-500-troops-on-heightened-alert-amid-Russia-Ukraine-heightened-tensions

V prípade vpádu Ruska na Ukrajinu USA Kremľu sľubujú neznesiteľné bezprecedentné sankcie, čo bude mať následok primeranej reakcie Moskvy.
Demonštrácia vojenských síl USA/NATO a Ruska prebieha formou posilňovania prítomnosti Američanov v krajinách NATO a na Ukrajine, jej vyzbrojovaním, vojenským výcvikom a cvičeniami oboch strán na pevnine aj na mori. Odvetou militantným Britom je prítomnosť Rusov v Írskom mori. Podľa Irish Examiner sa nácvik ostrej streľby, ktorý sa má uskutočniť začiatkom februára, uskutoční 150 míľ od juhozápadného pobrežia Írska. Táto oblasť sa nachádza v medzinárodných vodách, ale vo výhradnej ekonomickej zóne Írska. Írsko vyjadrilo znepokojenie voči Rusku v súvislosti s nácvikmi ostrej munície pri írskom pobreží. „Ruské námorné cvičenia sa majú uskutočniť približne 240 kilometrov od juhozápadného pobrežia a v rámci írskej výhradnej ekonomickej zóny (EEZ), ale nie v írskych teritoriálnych vodách,” uvádza sa vo vyhlásení. Podľa medzinárodného práva vrátane Dohovoru OSN o morskom práve (UNCLOS) sú štáty oprávnené vykonávať námorné cvičenia vo výhradnej hospodárskej zóne iného štátu. Rusko teda nič neporušuje. https://www.irishexaminer.com/news/arid-40791375.html

PARÍŽ, 25. januára. /TASS/. Francúzsky prezident Emmanuel Macron má v úmysle v najbližších dňoch uskutočniť telefonické rokovania o situácii okolo Ukrajiny s ruskými a ukrajinskými lídrami Vladimirom Putinom a Vladimirom Zelenským. https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/13513641

Ak USA a spojenci budú stupňovať napätie s Ruskom a Moskva ho vyhodnotí ako “prechod na červenú“, príde konečné Bum-Bum. Rusko sa ocitne v situácii, keď nebude mať iné riešenie. Všetky dohody o jadrových zbraniach sa na oboch stranách môžu stať zdrapom papiera. S touto eventualitou sa ráta aj v prípade využitia Kuchyne a Sliača.
USA s európskymi Angolosasmi nechcú mier s Ruskom, chcú ho zničiť. Preto vo vzťahu k Ukrajine, ktorú vlastne majú “na háku“ a na odpis, robia okolo Ukrajiny to, čo robia, lebo vedia, že je pre Rusko citlivým miestom.
Na mediálno-expertnej a politickej úrovni Kuciakov “slušák” Šeliga: „Každému je jasné, že Zmluvu s NATO potrebujeme.“https://www.aktuality.sk/clanok/jr7tbx9/juraj-seliga-kazdemu-je-jasne-ze-zmluvu-s-nato-potrebujeme/ 

Mne nie. USA na území Európy nemajú čo hľadať. Ide o formu vojenskej okupácie s významom predsunutých pozícií USA a ich „podhodenia“ Rusom, s úmyslom odviesť a rozdeliť pozornosť Ruska mimo územia North America. USA predhadzujú Európu a Slovensko Rusku. Hoops! Nejde o ZMLUVU S NATO ale ZMLUVU S USA nad a mimo rámec Zmluvy o NATO. Podobný prešľap Šeligu ako Šutaj Eštokova “interpelačnáinterpretačná doložkahttps://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14036/304049#2246 Juraj Krúpa za OĽaNO označil poznatky laureátky novinárskej Pulitzerovej ceny o spôsobe možného využitia základní-nezákladní USA na územiach členských štátov NATO za hoax: https://www.nytimes.com/2022/01/14/us/politics/russia-ukraine-biden-military.html

Názory na spôsob pričlenenia Krymu k Ruskej federácii sú dva: anexia a secesia. Ale nie v rovine politickej len v terminológii medzinároného práva. Podľa stanoviska slovenského ústavného súdu možnosť secesie Krymu narazila na dikciu Ústavy Ukrajiny. Tu neriešim. Iné názory majú akt referenda za súladný s medzinárodným právom. Anexiou bol “anschlus” Rakúska. Jedno je isté: Krym ostane ruský. Nie som nemecký admirál preto neodstúpim. Aktuálne ide o Donbas a dikciu Minských dohôd a konštruktívnych výstupov z Normandského formátu. Moskva nepotrebuje vztyčovať vlajku Ruska nad Kyjevom.

Otázka pre RTVS, TA3 a Markízu: Prečo vo vašich mentálne slabých nedeľných politických debatách k Zmluve nepozývate osoby, ktoré proti tomuto aktu artikulovali 70 pripomienok, z toho 35 od generálnej prokuratúry, ďalšie od Úradu jadrového dozoru a ďalších? Definujte pojem slobodná a demokratická diskusia. Tá skončí v parlamente schválením Zmluvy demokratickou väčšinou, zmluvu podpíše minister Naď, ratifikuje prezidentka a Slovensko bude “zachránené”.
Kam až povedie sankčná cesta a ako zareaguje Rusko? V marci sa už zrejme v kontexte so Zmluvou s USA na Slovensku uskutoční spoločné cvičenie s tromi tisíckami amerických vojakov.

EÚ potrebuje vlastnú vnútornú Zmluvu o obrannej spolupráci PESCO, ktorá by postupne oslabovala spoluprácu s USA a ich (!) NATO, čo Washingtonu ale „nechutí“ ako Nord Stream 2. Dvojstrannú Aaachenskú zmluvu majú Francúzsko a Nemecko.
Za daných okolností má parlamentná väčšina na Slovensku len moc, nie pravdu. Ak sa jej dožije v mieri, Slovensko potrebuje do vedenia a riadenia štátu reálnu intelektuálnu, duchovnú a eticky nepriestrelnú elitu. A s ňou novú druhú ústavu.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+5 skóre, 5 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?