Publikované: 19.03.2014

Eva zažila štátnu úžeru. Preto v druhom kole volím Andreja Kisku!

Dostala som list od svojej pohoršenej a zároveň zúfalej kamarátky, ktorá má problémy so Sociálnou poisťovňou.  V období krízy bola Eva živnostníčkou. (Jej meno som pochopiteľne zmenila, bojí sa totiž o svoje pracovné miesto). Ako to už ale chodí, nemala peniaze na zaplatenie nehoráznych odvodov do Sociálnej poisťovne a tak jej vznikla dlžoba 1 900 €. Ako sama píše, nikdy dovtedy nebola poberateľkou dávky v nezamestnanosti, nebola ani PN, ani na materskej dovolenke, čiže štát nijakým spôsobom nezaťažovala. Sociálna poisťovňa jej pohľadávku rozdelila na dve…teda dvom exekútorom. „Veľactená“ pani exekútorka, ktorá jej za celé roky poslala jeden list, si nárokuje na odmenu vo výške 600 €, navyše je v súčasnosti  obvinená  v kauze košickej podnikateľky Nory M. …a takúto osobu poveruje štát, aby zdierala ľudí, ktorí sa ocitli v problémoch? Druhý exekútor si od Evy za tú istú pohľadávku pýta odmenu vo výške 200 €. Samozrejme, ak to zaplatí, Sociálna poisťovňa jej ešte dá penále z omeškania…Eva sa teda pýta, kto je tu väčší úžerník? Prečo si poisťovňa nemôže vymáhať svoje pohľadávky sama, aby ľudia nemuseli preplácať exekútorov? A argument o nepostačujúcich kapacitách nie je z pohľadu ľudí akceptovateľný. Odkaz pre ľudí, ktorí spravujú túto krajinu: Eve po zaplatení mesačných splátok ostane z výplaty 50 € na potraviny. Takto sa stará štát o ľudí, ktorí sa ocitli v núdzi?

Tá istá Eva je zhrozená aj zo súčasnej prezidentskej kampane…V roku 2005 si totiž kúpila cez toľko osočované Quatro (kandidáta Kisku) práčku za 500 € a jej celkové náklady na ňu aj s poplatkami pre spomínanú spoločnosť boli 550 €. Takže o akej úžere to pán premiér vlastne hovorí?

A pokiaľ ide o otázku viery…v našej demokratickej krajine nám predsa Ústava zaručuje slobodu vierovyznania…akú hrozbu, aké bezpečnostné riziko teda Andrej Kiska predstavuje? Celé to vyznieva, ako keď sa topiaci chytá slamky…takto si pán premiér predstavuje svoju kampaň? Eva ešte správne a vtipne poznamenala…Robert Fico sa mohol vo veci bezpečnostného rizika radšej  poradiť s prezidentom Obamom…ten sa totiž pozná s bývalým guvernérom Arnoldom Schwarzeneggerom, ktorý sa zase pozná s údajnými vyznávačmi scientologickej cirkvi Tomom Cruisom a Madonnou. Otázka by teda mohla byť, či ako skúsený politik tiež vníma kontakty na scientológov ako vážne bezpečnostné riziko pre krajinu?

Kampaň je úbohá a neponúka ľuďom nič, len zbytočne šíri nenávisť, ktorej je tu už aj tak viac než dosť. Obaja kandidáti by mali ponúknuť reálne riešenia pre ľudí, ktorí nevedia na Slovensku vyžiť z tých smiešnych dôchodkov…Nestačí pripraviť starým dámam na dôchodku kultúrny program, z neho sa nenajedia…

Robert Fico by mal od bežných ľudí a svojich voličov dostať priestor na dokončenie začatého diela…dostal predsa mandát na to, aby ako premiér riadil túto krajinu…tak mu v tom pomôžme, nech nám ukáže, že na to má…že chce pre krajinu a ľudí naozaj len to najlepšie. Nechajme ho teda sedieť v kresle premiéra počas zvyšnej časti volebného obdobia. Chcel nám zabezpečiť istoty, tak nech to aj urobí…

A pokiaľ ide o Andreja Kisku a Dobrého anjela…píše sa už aj o tom, že sa chcel len zviditeľniť…našla som jeden pravdivý citát od amerického filozofa a spisovateľa, ktorým tento blog aj ukončím.

„Jedným z najkrajších zadosťučinení tohto života je, že žiadny človek nemôže úprimne pomôcť druhému bez toho, žeby pritom nepomohol aj sám sebe.“ (Ralph Waldo Emerson)

  • SlabéVýborné (+108 skóre, 116 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?