Publikované: 17.11.2013

Škoda, že pred 17 novembrom v 1989 roku sme o Havlovi nevedeli aj toto. . . !

My starší, (čiže skôr narodení) čo sme ten 89 rok zažili, dajme si ruku na srdce: Vedeli sme o Vaclavovi Havlovi aj toto???

Teraz, keď sa blíži výročie tzv. Nežnej revolúcie, niektoré mienkotvorné média nás kŕmia správami ako napr. tá, že Havel chodil na orgie a jeho žena to vedela! Pokiaľ by sa čitateľ o tej Havlovej úchylke chcel dozvedieť viac, tu je článok: http://www.topky.sk/cl/11/1367998/Sexualne-tajomstva-komunistickej-ery–Havel-chodil-na-orgie-a-jeho-zena-to-vedela-

Nad Havlovou „úchylkou“ o ktorej v článku rozpráva Český režisér Vít Olmer, sa v danej chvíli príliš nepozastavujem, ale skutočne bol som prekvapený, keď som sa dočítal, že počas natáčania filmu Bony a klid bol režisérovým hosťom na týchto orgiách aj Václav Havel – režiser však tvrdí, že „všetko sa dialo so súhlasom jeho vtedajšej manželky Olgy.“

– No v udalostiach, ktoré o živote Václava Havla šírili média ešte pred 17. Novembrom 89 som sa aspoň ja nikde ani slovka o tej jeho úchylke nedozvedel! A to som v tých časoch naozaj poriadne  sledoval, čo a ako nám média osobnosť pána Havla prezentujú. (Jednoducho, chcel som sa o ňom dozvedieť viac, lebo od samého začiatku, keď sa na každom kroku Vaclav Havel prezentoval, tak sa mi nepozdávalo to jeho náhle objavenie sa na politickej scéne a najmä v čase, keď státisícové masy obyvateľstva po celom Československu pokrikovali: Havel na hrad…..).

Jestvujú však aj ďalšie zdroje: http://www.parlamentnilisty.cz/http://panobcan.sk/havel-bol-len-poslusna-babka-november-89-bol-pripraveny-hovori-diplomat-a-rozviedcik-polreich/ v ktorých bývalý zpravodajec a diplomat Miroslav Polreich tvrdí, že Václav Havel bol iba manipulovateľná bábka, preto ani nebol prekvapený tým, že tie udalosti, ktoré sa v novembri 1989 odohrávali, že to bola vopred pripravená akcia a aj preto nakoniec režim nijako výraznejšie nezakročil.

V pomerne dlhom rozhovore s redaktorom to ešte spresnil týmito slovami: „Keď sa už komunizmus chýlil ku koncu, niektorí ako Petr Pithart po novembrových udalostiach povedali, že to prišlo ako z neba. Nič ale neprišlo z neba, revolúcia bola pripravovaná. Ešte v marci 1989 som bol v Miloviciach rokovať s velením sovietskej armády v podstate ako rozviedčik. Nakoniec už česká strana bola tvrdo protiruskou.

Na rokovaní v Miloviciach sme požadovali, či dôjde v republike k nejakým treniciam, aby sa sovietska armáda postavila na stranu disentu. Oni boli na našej strane. Báť sme sa mohli len československej armády a ten prejav o možnom tiahnutí na Prahu poznáme.“

V závere rozhovoru sa ho redaktor spýtal, či to je tak správne, že takmer kdekoľvek sa novembrové udalosti roku 1989 automaticky spájajú s Václavom Havlom?

Bývalý zpravodajec mu odpovedal: „Havel ako politik bol bábka. Bol istým spôsobom vygenerovaný. Po novembri držala moc v krajine predovšetkým skupina ľudí na Hrade okolo Václava Havla, ktorý bol poslušný a manipulovateľný človek. Dnes to prechádza až do smiešnosti, tí ľudia, čo sa okolo neho pohybovali, idú stále v tej línii. Trebárs ten nápad s premenovaním ruzyňského letiska. Alebo jeho pohreb. Z toho si snáď už robili srandu. Oni sa namažú a potom si z toho robia srandu, to mi vadí.“

Nedá mi, aby som nepoukázal aj na tých, ktorým Havlov systém až príliš vyhovoval a pri jeho nečinnosti si žili ako prasce v žite!

Ako príklad môže poslúžiť aj tento článok: http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/299424-joan-baezova-tu-je-havel-a-tiez-velmi-vela-policajtov/ v ňom americká speváčka Joan Baezová poskytla rozhovor v ktorom „ospevuje“ ako jej v júly 1989 na Bratislavskej lýre Václav Havel nosil gitaru a ako chceli spôsobiť čo najviac problémov, a že tak to aj urobili.

O novembrových udalostiach však prehovoril aj bývalý eštébák Ludvík Zifčák, ktorý sa preslávil úlohou „mŕtveho študenta“, teraz tvrdí, že žiadna porážka komunizmu sa nekonala, ale išlo len o premenu na kapitalistický komunizmus pod dohľadom tých najvyšších.

V závere rozhovoru nezabudol dodať, že „cieľom revolúcie nebolo zmeniť socialistický režim na kapitalistický, ale iba urobiť zmeny, ktoré by zabezpečili prosperitu vtedajšieho režimu,“ a že „bez ŠtB by sa v tomto štáte nič nezmenilo.“

Viac tu: http://www.cas.sk/clanok/265353/byvaly-estebak-prehovoril-o-novembri-89-revolucia-bola-pripravena.html

Takto verejne sa pýtam: celé toto divadlo bol iba zámer, a koho, že nás o tých jeho úchylkách a zverstvách vtedy nikto neinformoval?! (Pokiaľ by chcel niekto oponovať, aké zverstva mám na mysli, rád odpoviem).

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 9 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?