Ako a eko ďalej s Afganistanom a islamizmom
Sovietska intervencia skončila v roku 1989 po neúspešných desiatich rokoch. Intervencia USA je reakciou na útok Talibanu proti Twins s príslušenstvom a bez úspechu len ako striedavo zadržiavacia, nie však bilančne úspešná akcia trvá od 7. októbra 2001 a dnes je v defenzíve.
Otvorenou otázkou s nejednoznačnou odpoveďou je, či v Afganistane zotrvať a posilniť tam vojenské misie proti Talibanu dnes v ofenzíve, je problém. Názor EÚ sa nemusí zhodovať s názormi tých, ktorí sa v ňom zjednocujú s vyhlásením českého prezidenta Zemana a jeho: „Z boje se zbaběle neutíká, jinak jsou lidské oběti marné…“. Vyhlásil na margo ostatných štyroch českých vojakov, padlých rukou Talibanu a islamistov.
Vyhlásenie s odporúčaním exministra zahraničia Lubomíra Zaorálka (ČSSD) pre stiahnutie vojenskej misie z Afganistanu bolo odsúdené straníkmi ČSSD, premiérom Babišom aj generálom Petrom Pavlom…
Hlavným dôvodom zotrvania a prípadného posilnenia misie je, že po jej stiahnutí a ústupe by došlo k presunu islamistického terorizmu do Európy.
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/573259/stahnout-vojaky-z-afghanistanu-zrada-zaoralek-to-schytal-z-cssd-i-od-generala-pavla.html
Naopak, ak by som mal za seba, Zaorálka, ktorého si vážim, by som až tak príkro neodsudzoval. Je to generálny a vlečúci sa problém, nielen Česka, Slovenska, V-4 ale aj EÚ, USA a Ruska…
(…a Zaorálek položil len dobrú a správnu otázku).
Od začiatku spojeneckej invázie do Afganistanu v roku 2001 v tejto islamskej krajine ale položilo život viac ako tri a pol tisíca vojakov, z toho najviac z Američanov. Českých vojakov zomrelo v Afganistane doposiaľ trinásť.
Slovenskí vojaci v Afganistane majú parlamentný mandát v počte 66 vojakov. Zatiaľ bez úmrtí. Práve pribudol v poradí ôsmy, v tomto roku zabitý americký vojak.
https://prima.iprima.cz/zpravodajstvi/v-afghanistanu-jiz-zemrelo-pres-tri-a-pul-tisice-spojeneckych-vojaku
Všeobecne sa vie, že Taliban má bohaté finančné krytie najvyššou produkciou ópia na svete. Pravdou je aj, že s teroristami sa nevyjednáva.
A práve o to sa pokúšajú USA, Rusko a Čína. Akési mierové dohody by mali byť uzavreté do apríla budúceho roka. Aké konzekvencie prinesú, netuším. Ak ale ich výsledkom má byť prístup k nerastnému a surovinovému bohatstvu Afganistanu, sú na nesprávnej ceste.
Veliteľ amerických jednotiek v Afganistane, generál Austin Miller, vyhlásil, že “toto sa vojensky vyhrať jednoducho nedá“.
Nechápem, na čom sa Kremeľ s afganskými teroristami dohodli v Moskve, tobôž o čom má byť aprílová dohoda…
Pripomínam len, že 1. mája 2011 oznámil americký prezident Barack Obama v priamom prenose televíznej stanice CNN, že Usáma bin Ládin bol zabitý tímom Navy SEALS pri cielenej operácii vo svojom sídle v pakistanskom Abbottábáde. Otázkou je zmysel misie, čí záujem a výsledok.
Viac ako 50 mŕtvych a cez 80 zranených si vyžiadal nedávny samovražedný útok islamistov na pokojné moslimské zhromaždenie v relatívne pokojnom Kábule, v relatívne pokojnom hlavnom meste Afganistanu. Moslimovia sa tam modlili a oslavovali sviatok narodenín ich proroka Mohameda. Islamisti zaútočili na spriaznencov afganskej vlády.
Spojenecká misia v Afganistane referenčne pripomína vietnamskú, ktorá skončila tak, ako skončila: Ústupom USA a vietnamským post traumatickým syndrómom.
To, že môj názor je blízky Zemanovmu ale neznamená, že je blízky pravde. Pravdou je ale islam s jeho ideológiou a charakter najmä radikálnych vetiev sunnitského islamu, islamský džihád a šariánske právo. A práve toho si je plne vedomý aj prezident Zeman. Takže neviem…
Z pohľadu OSN uctievaných základných ľudských práv a európskeho práva, je to právo na náboženskú slobodu, ktoré pre projekt multikultúrnej Európy prináša tieto konzekvencie: Postupnú politizáciu a radikalizáciu islamu v EÚ, ktorý jednak nenávidí západnú civilizáciu, a zároveň nepozná pojem sekulárny štát a ústup základným ľudským, občianskym, politickým a náboženským právam imigrantov islamského pôvodu v Európe, na úkor neutrálnych sekularistov a mierumilovných kresťanov, chystajúcich sa na oslavu aj ich Vianoc, sviatkov mieru, lásky, porozumenia a pokoja. Dokedy a až kam?
Máme sa na čo „tešiť“. Na vianočných trhoch sa stavajú ich ochranné zátarasy.
Pekne pozdravujem. 🙂
Juraj Režo alias notorickybcan.
P.S. Pár chvíľ som koketoval aj s myšlienkou, že ak Brexitánia odmietla poskytnúť azyl pre pakistanskú kresťanku Asiu Bibi, aby neznepokojila „svojich“ moslimov, a keďže Asia, matka piatich detí, je kresťanka, tak azyl by jej mohlo a malo ponúknuť práve „kresťanské“ Slovensko.
Ibaže, neupútalo by takéto udelenie azylu pozornosť šariánskych moslimských pakistanských islamistov a nezavliekla by sem islamský terorizmus, namierený nielen proti nej, ale aj z pohľadu ich islamu, nevereckému a tiež rúhačskému Slovensku?
Výsledkom môjho nápadu je, že som ho pustil z hlavy.
…
Skôr než som dopísal tento článok, prišla najnovšia správa: Najmenej 26 moslimov zahynulo v mešite pri modlitbe na vojenskej základni vo východnom Afganistane. Ďalších päťdesiat ich utrpelo zranenia. V susednom Pakistane zároveň zomrelo po atentáte na trhovisku najmenej 35 osôb. Zdroj: ČT24
Uvedomme si, všetci, čo máme ešte kus súdnosti, že v arabskom moslimskom svete sa všade mydlia medzi sebou samotní moslimovia, sunniti so šiitmi. Ide o apokalyptický spor vo vnútri islamu. Zúri všade; v Iraku, Sýrii, Pakistane, Afganistane, v Turecku, Egypte, Tunise, Líbyi, Jemene, Palestíne, Izraeli, v Afrike…
Aj toto potrebujeme preniesť do Európy? Toto sú akože tie úžasné európske mierové politiky? Globálne kompakty o legalizovanej vražednej migrácii ako všeobecné globálne základné ľudské právo?
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!