Brusel podmieňuje peniaze EÚ ideologickými a politickými podmienkami
Európska únia proti Maďarsku a Poľsku postupne ustupuje od svojich zásad jednomyseľnosti hlasovania zakotvených v Lisabonskej zmluve o spôsobe fungovania EÚ.
Diskusia o právnom štáte, ktorá je na stole v priestore EÚ by nevytvorila vládu zákona ale vládu väčšiny, a keďže Maďarsko má s ostatnými členskými štátmi EÚ niekoľko zásadných problémov, najmä suverenitu a zvrchovanosť, migráciu, a rovnosť pohlaví.
Hlasovanie jednoduchou väčšinou by nevytvorilo vládu zákona, bolo by pozitivistické; nastolilo by vládu až diktatúru väčšiny a vytvorilo prirodzený oprávnený rámec pre autonomizáciu porazenej menšiny, ktorá sa môže rozvinúť do jej separatizmu.
Aj v jednoduchej demokracii treba zo strany EÚ zachovať princíp vyváženosti, primeranosti, miery vecí a prirodzeného, nie pozitívneho tobôž arbitrárneho práva (vydieranie fondom obnovy a rozvoja).
Jednoduchá väčšina si vynúti pozície v krajine, ktoré maďarský ľud nemôže prijať, vysvetlil Viktor Orbán a zdôraznil, že práve preto musí využiť veto.
Mimochodom k Poľsku:
1. Nesúhlasím s nálezom ústavného súdu s následkom ďalšieho obmedzenia potratov, je nad rámec únosnosti a katolicisticko-fundamentalistický;
2. Zóny bez LGBTIQ sú nezmysel a „na hlavu“.
Ak neomarxisti v európskom parlamente jednoduchou väčšinou zrušia princíp jednomyseľného konsenzu a veto, otvoria brány exitu ďalším po brexite diktatúrou väčšiny dotknutým štátom.
Demokracia nie je diktát väčšiny a nemá nič spoločné ani s liberálnou demokraciou, je proti nej.
Tomuto by mala porozumieť aj liberálka Čaputová ako naša hlava štátu.
Európsky fond obnovy a rozvoja nie je vhodný nástroj na vydieranie „neposlušných“. Spájanie ideológie a politiky s otázkami krízového riadenia a rýchlej pomoci je neprípustné. O to viac, že sa na ňom podieľajú aj europoslanci zo slovenského „liberálneho a liberálno-demokratického“ spektra.
Navrhovaný súbor podmienok nie je v súlade so zmluvami EÚ, obsahuje rozsiahle a vágne definície právneho štátu bez jasných kritérií a procesných záruk.
Problém nie je na strane Maďarska a Poľska (cíti to tak prinajmenej aj Slovinsko) ale Európskej únie a jej totalitných chúťok. To nie wyjdzie dobrze. Ez nem lesz jó.
Covidu to je jedno.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan
Spoločné vyhlásenie premiérov Maďarska a Poľska zo štvrtka 26.11.2020:
https://www.magyarhirlap.hu/kulfold/20201126-orban-viktor-a-lengyel-kormanyfovel-targyal
V záujme ďalšej existencie a spôsobu fungovania EÚ odporúčam Bruselu stiahnuť sa späť do rámca Lisabonskej zmluvy s príslušenstvom. Brusel nie je bývalý Kremeľ. Či? Nástupník pop Moskve?
Zatiaľ platí, že v hodnotových, kultúrnych a etických otázkach platí vnútorné právo členských štátov EÚ. Či?Vzťahové pomery v EÚ sa od vstupu Slovenska (2004) progresivisticky menia. EÚ už niie je tou, za akú sa vydávala a akou sa deklarovala.
Ak Maďarsku a Polšku Brusel vytýka deficity právneho štátu, má ich sama (na pomedzí dobrovoľného spoločenstva a na ceste k centristickému európskemu federálnemu multikulti a multigender superštátu podľa vzoru USA dnes v hlbokej vnútornej systémovej a medzinárodnej vzťahovej kríze).
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!