Interrupčný zákon
Sloboda ženy končí tam, kde začína počatý ľudský život. Platný zákon má „čiernu dieru“. Je ňou prvý trimester. Vlastníctvom tela ženy je len jej prázdna maternica. Ľudský život je hodný ochrany od počatia po prirodzenú smrť.
https://www.zakonypreludi.sk/zz/1986-73
Toto základné ľudské právo môže obmedziť len ohrozenie zdravia tehotnej ženy stavom jej zdravia ohrozujúcim ženu alebo plod, ohrozujúci zdravie a život tehotnej ženy.
Ostatok sú veci etiky a svedomia (znásilnenie, incest, maloletosť tehotnej „ženy“ a tehotenstvo ako následok pohlavného zneužitia dieťaťa) a okolnosti, o ktorých by mohol rozhodnúť zákonný zástupca dieťaťa, prípadne súd a pod. teda v prípadoch, hodných osobitného zreteľa a spoločenského záujmu.
Ešte raz – tehotná žena nemá absolútne právo slobodne naložiť so živým obsahom svojej maternice, rozumej, počatým ľudským plodom…
Súčasný platný zákon je v rozpore s Ústavou SR. Platný nález ústavného súdu je proti ústavný. Zakladá konflikt práva ľudského plodu verzus práva tehotnej ženy. Slobody a práva proti slobodám a právam.
S ľudským životom a právom na život počatého ľudského plodu sa politicky nekšeftuje. JBM aj taký parlament. https://www.hlavnespravy.sk/vasecka-naznacil-ze-interupcny-zakon-sa-ma-menit-aj-preto-aby-ho-po-volbach-kdh-nemohlo-vykseftovat-za-registrovane-partnerstva-chmelar-zmeny-v-potratoch-odmieta-podla-neho-ide-o-kravinu/1832439
Poznámka: Názor autora článku nemá nič spoločné s akýmkoľvek náboženstvom, a ak je blízky kresťanskému učeniu, podobnosť je daná tým, že kresťanská etika sa stretáva so svetskou etikou. Ak narazíte na jednu, stretnete sa s druhou. Ak utečiete od jednej, chytí si vás druhá…
Liberálna etika nerovná sa antropologická etika ľudskej bytosti ako objektu aj subjektu biohumánnej etiky k sebe a od seba. Etika an sich (sama o sebe) neexistuje. Vždy sa vzťahuje k konkrétnej ľudskej bytosti.
Súčasťou povinnej školskej etiky by nemala byť sexuálna ale výchova k zodpovedne plánovanému rodičovstvu.
Hippokratova prísaha prikazuje liečiť, nie zabíjať. Tobôž zakladať potratársky biznis. Bezdôvodné zabitie ľudského plodu je blízke vražde človeka.
Ak bola sloboda potratov v USA vzorom pre ľudsko-právne zákonodarstvo v EÚ, v dôsledku série sprísnených zákonov vo viacerých štátoch severo americkej Únie, už vzorom nie je…
Toľko aj na margo justičného trendizmu v transatlantickom ľudsko-právnom priestore. To je jasný signál aj pre slovenské zákonodarstvo, ústavné právo a právo.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!