Nikdy nebudem vo vláde s Kotlebom
Peter Pellegrini odmietol akúkoľvek spoluprácu s kotlebovcami. „Nikdy v živote nebudem vo vládnej koalícii, ktorej súčasťou by mal byť Marian Kotleba,“ povedal Pellegrini na TA3 s tým, že nebude ani v koalícii, ktorú by kotlebovci ticho podporovali. „Demokracia nemôže visieť na šnúrke Kotlebových gatí.“
Vyjadrenie predsedu vlády prezentoval Denník Nenávisť: https://dennikn.sk/minuta/1577466/
Osobná poznámka autora článku: Bude musieť. Viac v mojom článku:
Ďalší pelíškovský „nešvar“ vo forme „Prcat!“. Alebo, čo všetko by mali vedieť slovenskí občania a voliči. V dnešnom článku budem vychádzať z aktuálnych výsledkov prieskumov agentúry AKO a Ústavy SR:
https://dennikn.sk/1616860/prieskum-ako-kiskova-strana-za-ludi-dobieha-ps-spolu-na-hranici-12-percent-smer-vedie/
https://spravy.pravda.sk/volby-2020/clanok/529154-prieskum-agentury-ako-pre-stranu-za-ludi-prvy-smer-20-1-percenta-kiskovci-stvrty-so-ziskom-12-percent/
Nehmotné jadro ústavy znamená „ústavné zvyklosti“ mimo rámec verbálnej dikcie ústavy.
Teoreticky, výsledky prieskumu ukazujú na súčasnú mieru a obsah názorového rozkolu spoločnosti vo vzťahu k predvolebnej politickej ponuke.
Samotné politické subjekty vznikajú mimo potreby a vôľu občanov a spoločnosti, takúto viazanosť len hrajú.
Otázkou je aj spoločenská potreba a požiadavka na daný počet rozličných nejednotných politických subjektov z aspektu územnej a početnej veľkosti Slovenska a ich neprehľadná diverzita.
Na stole je aj otázka ekonomického, politického a spoločenského zmyslu a významu pluralitnej demokracie a spoločnosti; preklad: Komu a čomu to prospieva?
Nad otázkami visí pojem „liberálna demokracia“ a liberalizmus (individuácia a individualizácia slobôd a práv) vo vzťahu k reálnym potrebám spoločnosti, ktorej záujem je nadradený záujmu jednotlivcov.
S liberalizmom v politike (politické strany, parlament) súvisí aj „právo“ na „kĺzačku“ poslancov v rámci parlamentných klubov a prestupov do iných politických strán mimo volebný mandát od voličov…
Liberalizmus znamená výlučná svojvôľa a osobné záujmy poslancov mimo vôľu ich voličov, potvrdené rámcom štvorročného volebného obdobia, po dobu ktorého sú voliči odstavení úplne mimo volebné urny.
Ešte raz: Komu to prospieva? Čej a akej demokracii?
Skrátený voľný výťažok Ústavy SR: Hlava štátu berie na vedomie výsledky parlamentných volieb, vymenúva a odvoláva predsedu (…) vlády Slovenskej republiky.
Ústava nedefinuje spôsob kreovania vlády. Vládu zostavuje víťaz volieb. Ústava presne nedefinuje spôsob kreovania vlády, že vládu zostavuje víťaz volieb, čo výslovne neuvádza…
Ústava nedáva povinnosť hlave štátu poveriť zostavou vlády víťaza volieb. Ide o voľnú ústavnú zvyklosť mimo hmotné jadro ústavy.
Slovo „nikdy“ nepatrí do slovníka politiky. Patrí tam slovo „vždy“. Preložené do občianskej a politickej človečiny: Hlavou štátu poverený víťaz volieb kreuje vládu vždy v poradí (odkaz na aktuálne výsledky) Smer, PS/SPOLU, ĽSNS…
V možnosti je aj „pohodlná vláda jednej strany“ ak to výsledky parlamentných volieb, prepočítané na hlasy v parlamente umožnia…
Demokratické je prijatie povolebnej spolupráce víťaza volieb s najbližšími v závese; zakladá vnútornú demokraciu vo vzťahu k rozdielnostiam programov partnerov vo vláde a koalícii.
Poznámka: Ústava nepozná ani pojem vládna koalícia ani koaličná zmluva, detto rokovací poriadok národnej rady;
Ak sú programové prieniky partnerov zostavy vlády nezlučiteľné s programom víťaza, je povinný rokovať a hlavou štátu poverený strany (Fico) zostaviť vládu víťazov (Smer, PS/Spolu/ĽSNS) lebo tak si to priali voliči.
Do vašej pozornosti dávam demokraticky nepriestrelné:
1. Nedemokratické je odmietnuť predvolebnú spoluprácu ešte pred voľbami;
2. Demokratické je, prijať spoluprácu po voľbách.
3. Slovo nikdy je nedemokratické pred voľbami aj po nich. V politike vždy.
4. Demokracia znamená rokovanie „na život a na smrť“.
5. Demokracia znamená dohodu a vôľu voličov.
6. Za predčasné voľby v prípade povolebnej ne-dohody, politickej a mentálnej neschopnosti zostaviť vládu, je zodpovedný neúspešný víťaz, voličmi a hlavou štátu poverený politický subjekt. Nimi samými sú ich zlyhania vnímané ako ich zásadovosť a nekompromisnosť; ibaže ide o negatívum akejkoľvek parlamentnej demokracie a demokratického parlamentarizmu.
7. Ak poverený politik nevie vyjednávať, má byť nahradený schopnejším; ide o poruchu schopnosti vyjednávať, ako základnú vlastnosť a súčasť mentálnej výbavy politikov…
8. Jednou z funkcií verejnej politiky je sociálna, socializačná, socializujúca a spoločnosť zjednocujúca funkcia, nie opak, ktorým je jatrenie spoločenského konfliktu a napätí v spoločnosti na všetkých domácich a zahraničných politických frontoch…
…ostatok sú domáce a zahraničné politické kecy.
9. Politická svojvôľa politikov pred a po voľbách dokonca až mimo rámec nehmotného jadra ústavy, je čierna diera v demokracii, ktorá
a/ pohlcuje výsledky parlamentných volieb,
b/ bezprostredne po nich ignoruje a odmieta vôľu voličov,
c/ voliči sú odsunutí mimo volebné urny,
d/ na dobu štyroch rokov.
10. Nič lepšie ako parlamentnú väčšinovú demokraciu (vláda väčšiny nad menšinami) nik nevymyslel.
Samotná vláda väčšiny smrdí totalitou. Ešte väčšou páchne vláda menšín. Väčšina nemá objektívnu pravdu. Väčšina má v slobodnej demokratickej spoločnosti len moc. Nie pravdu.
Voliči varia z volebnej ponuky. Víťazi volieb z výsledkov volieb. Ak sa hlavou štátu poverenému víťazovi nepodarí zostaviť vládu, prezidentka zostavou vlády poverí druhého, tretieho v poradí získaných počtov hlasov v parlamentných voľbách.
Brífingové šaškárne politických subjektov a skupiniek na kameru, čo sa deje dnes, o zakladaní nových klubov, straničiek, sú úplne mimo „slušnú“ a demokratickú občiansku spoločnosť. Hnutie Za slušné Slovensko je občiansky a politický humbug.
Vyhlásenia Pellegriniho a nielen, jeho a ich „nikdy“ sú arogancia a predvolebné obštrukcie v priamom prenose. A priamom antagonistickom rozpore a konflikte s esenciálnymi princípmi parlamentnej demokracie.
Ústava SR Čl. 1 (1) „Slovenská republika je zvrchovaný, demokratický a právny štát.“ Je alebo nie je? Odpoveď je, ak sa nedá inak, na vás, áno, neobzerajte sa okolo seba, ako zvyčajne, na vás…
Ak sa nedá inak, ste-nie ste občania a občianky? Neobzerajte sa okolo seba, vy…
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan
P.S. Pellegriniho vyhlásenie nemá oporu o rozsudok Najvyššieho a najnovšie ani o rozsudok Krajského správneho súdu: 17.10. (streda) sa v Trenčíne uskutoční riadne ohlásený predvolebný míting parlamentnej politickej strany ĽSNS…
Navzdor „nikdy!“.
Politický názor autora tohto článku na existenciu ĽSNS nie je relevantný.
Pelíškovské „prcat!“ spustil Kiska (odignoroval 200 tisíc voličov ĽSNS), pokračuje Čaputová a ich neprípustnú rétoriku si „osvojili“ všetky ostatné, najmä „liberálno-demokratické“ (hrozba totality zľava) politické subjekty.
…
Ak „antifašisti“ („lepšoľudia“) ktorí na vedľajšom námestí približne v tom istom čase 17.10. organizovali protest proti demonštrácii Kotlebovcov v Trenčíne, protestovali proti slobode zhromažďovania určitej skupiny ľudí, s cieľom obmedziť ľudské, občianske a politické práva inej skupiny ľudí, mali by byť trestne stíhaní podľa zásady rovnosti slobôd a práv ľudí a zásady rovnakého zaobchádzania.
OČTK sú ako „na gombík (dvojitý): „Stlačíš ich ale oni idú len vtedy, ak čosi „stvárajú“ takzvaní „pravicoví“ radikáli.
Nie som proti právam jedných ani druhých, som za slobodu, demokraciu a právny štát.
To je asi tak všetko.
https://www.hlavnespravy.sk/pronarodnu-aktivistku-liviu-opat-napadli-takzvani-antifasisti/1924699
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!