Putin podpísal dekrét o jarných odvodoch
Prezident Ruskej federácie Vladimir Putin podpísal dekrét o jarnom odvode do armády. Dokument bol zverejnený 30. marca na oficiálnom internetovom portáli právnych informácií. „Od 1. apríla do 15. júla vykonať 2023 odvod občanov Ruskej federácie vo veku 18 až 27 rokov, ktorí nie sú v zálohe a podliehajú odvodu na vojenskú službu, vo výške 147 tisíc ľudí,“ hovorí text vyhlášky. Na jeseň roku 2022 bolo povolaných na vojenskú službu 120 tisíc a na jar minulého roka 134,5 tisíc mužov. Informačný zdroj.
Andrej Kartapolov , predseda obranného výboru Štátnej dumy povedal, že Rusi povolaní na vojenskú službu v ruskej armáde nebudú poslaní slúžiť do Doneckej a Luganskej ľudovej republiky, ani do Záporožskej a Chersonskej oblasti. Poznamenal tiež, že v nových subjektoch federácie jarné odvody.
Ministerstvo priemyslu a obchodu Ruska zaslalo 15. marca ruskému ministerstvu obrany zoznam požadovaných pracovníkov vojensko-priemyselného komplexu (DIC) vo vojenskom veku, aby odložili jarný návrh.
Ruský minister obrany Sergej Šojgu 21. decembra minulého roku počas rozšíreného zasadnutia správnej rady ministerstva obrany navrhol postupne zvyšovať vek pre odvod Rusov z 18 na 21 rokov a zvýšiť hranicu na 30 rokov.
Ide o cyklickú každoročnú odvodovú agendu. Odvedenci prejdú štandardnou vojenskou prípravou.
Výňatky z postoja Číny. Putinov posledný rozkaz odhalil problém v ruskej armáde. Rusko v súčasnosti skutočne čelí veľkému tlaku na bojisku. Tento tlak neprichádza z Ukrajiny, ale zo strany NATO, uvádza Sohu. Počas konfliktu Spojené štáty a Západ poskytli Ukrajine nespočetné množstvo zbraní a vybavenia. Nie je to tak dávno, čo ukrajinský minister obrany povedal, že keď budú západné tanky a zbrane na mieste, Ukrajina môže v apríli alebo máji začať generálnu ofenzívu. Čína je ochotná pokračovať v posilňovaní strategickej komunikácie s ruskou armádou a pravidelne vykonávať spoločné cvičenia a výcvik. V kritickom momente Čína vydala správu o posilňovaní čínsko-ruského spojenectva. Rusko vojensky mobilizuje a delí svoje sily aj pre postavenie sa na stranu Číny. USA už zvažujú svoje zisky a straty, lebo vidia, že ich militantnými politikami ženú Čínu a Rusko do objatia strategického globálneho ekonomického a strategického vojenského spojenectva. Peking vyzval Spojené štáty a NATO aby prevzali zodpovednosť za krízu na Ukrajine. Čím silnejší tlak bude na Rusko a čínu vyvíjať Stoltenberg, tým tesnejšie bude spojenie Číny a Ruska.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!