Totálny volebný krach národno-kresťanskej anti koalície
Róbert Švec sa vyjadril. Presne tak. Národno-kresťanský prúd táral a zvolával k zjednoteniu, ale urobil opak. Roztrieštil sa do skupiniek okolo Harabina, Mikloška, Harabin verzus Kotleba a naopak. A na stred a chvost kandidátskeho pelotónu…
https://www.hlavnespravy.sk/svec-adresoval-harabinovi-kotlebovi-tvrde-slova-vas-egoizmus-zvitazil-nad-zaujmami-naroda-aj-preto-caputova-vyhrala/1714547
To, čo vyjadril Róbert Švec, mám ako poznatky zo správania celého toho politického a mediálneho spektra národniarov, kresťanov, cirkví, od začiatku prípravy volieb a konštitúcie volebnej kandidátky, podobnej tri štvrte metrovému volebnému lístku na Ukrajine. V debate pod zdieľaným článkom súm kecy. Lebo ako vždy, nik nenesie spoluvinu.
Švecovo vyjadrenie rozširujem na všetkých prezidentských kandidátov strednej a chvostovej časti kandidátskeho peletónu, ktorí, vediac, že nemajú šancu, nekonali minimálne ako Róbert Mistrík…
Výsledok – liberálno-demokratická „sladká“ prezidentka „všetkých“…
Vaše egá sú silnejšie, než by sami, pustili ste ich spod kontroly. A ste proti prirodzenej logike volieb, ktorá ponúka možnosti redukcie kandidátky a spájania hlasov…
K tomu pridajte totálny rozvrat slovenskej kresťanskej demokracie, ktorej dá poslednú ranu z milosti nová „kresťanská“ strana Progresívni veriaci; to si zasa jej voličstvo a členstvo „neprečíta“ volebný program politického subjektu „novej progresívnej kresťanskej ľavice“ takzvaných „kresťanských“ neomarxistov, spájajúcich a zjednocujúcich nespojiteľné a nezjednotiteľné…
Ajhľa, úplne stačilo „otočiť“: po verejnej mediálnej informačnej a prieskumnej príprave ten, kto neočakávaným skokom poslal do prezidentského kresla Zuzanu Čaputovú, bol „super kandidát“ Róbert Mistrík. Ostatok urobili liberálno-demoktaické médiá, liberálno-demokratická propaganda, a voličská obec sa v prvom kole, omámená balíkom s ružovou mašľou, a v druhom kole voličská obec neprišla k urnám (najnižšia volebná účasť). Kedy je príliš pekne alebo škaredo, aby sa šlo-nešlo k voľbám..? A či rezignácia z drvivého výsledku prvého kola? Ale toto robíte od volieb k voľbám. Aj „voliči“. Väčšina z voličov sú obyvateľmi Slovenska, ktorí sa stávajú na chvíľu občanmi, spravidla len pri voľbách; ostatní sú chronickí, ľahostajní ignoranti.
Áno, naša prezidentka je príjemná, vzhľadná, sympatická, hovorí, čo sa chce počuť, na liberálnu pílu netlačí, správa sa štandardne, systémovo, nekonfliktne a kiskoidne.
Platí aj, ak sa žena rozhodne, hoc aj matka dvoch dcér, dnes v už takmer dospelom veku, existenčne zaistených, môže sa postaviť zoči-voči mužskej konkurencii a rozbíjať „rodové stereotypy“. Ale platí, že len ak ona chce! Lebo: „Kam vôľa, tam i cesta“. Ani tam nemajú miesto kvóty.
Platí-neplatí, že „kam nemôže čert, pošle ženu“? Áno, v kultúre politiky a spôsobe myslenia Slovensko potrebuje ženský element. Ako ale ten dopadol aj s Radičovou, vieme tiež…
Zuzana Čaputová je v profesijnej, právnickej, občianskej aj politickej oblasti fakticky a reálne lepšie vybavená a skúsenejšia, než „dobrý nepolitický anjel“. Kto ju chcel poznať a sledoval jej cestu, vie, a so mnou súhlasí… (…ani s tou jazykovou výbavou a odkazom na tlmočníka to nebude až také zlé, ako mienil silný a skúsený politik a diplomat, podpredseda EK M. Šefčovič. Mal sa rozhodnúť skôr).
Aby bolo spravodlivo všade: To, že pani Zuzanu Čaputovú spoznalo množstvo voličov aj ľudí v politike a okolo nej až mesiac pred voľbami, nie je vinou tej dámy, ale… a to je úplne príznačné pre syndróm znalostného deficitu a na kvalifikované voľby akéhokoľvek typu nespôsobilej voličskej väčšiny…
Dali ste sebe a Slovensku riadne facky. Ale natárali ste toho až hanba. No, ale aj o tom je dynamika ľudského faktora. Vinie sa dejinami. S generálmi po bitke nemám o čom.
Dámy a páni, za dnešný stav Slovenska nesieme zdieľanú zodpovednosť dovŕšením veku dospelosti, spôsobilosti na právne úkony, ako subjekty ľudských, občianskych a politických práv a ako osoby s aktívnym volebným právom. Nie, neobzerajte sa, koho som tým myslel, áno, myslím tým aj vás!
Vždy som chcel hlavu štátu, ktorú by som si mohol nielen ctiť ale aj vážiť. Povedal som to osobne v čase jej prezidentskej kandidatúry Ivete Radičovej. Odpovedala: „Pán Režo, vaše slová si budem dobre pamätať.“ Dnes ich odkazujem prezidentke Zuzane Čaputovej. Bude aj mojou prezidentkou?
Zápas o charakter Slovenska a jeho hodnotovú orientáciu a pozíciu v európskom priestore nekončí ale začína. Lebo živá dynamika dejín našej krajiny.
Mefistofeles vraví Faustovi (Johann Wolfgang Goethe): „Grau, teurer Freund, ist alle Theorie und grün des Lebens goldner Baum.“ Preklad: „Šedivá, drahý priateľ, je všetka teória, a zelený je zlatý strom života.“
Zrejme všetko ide ako má ísť. A mohlo by. Bez nenávisti sa zloby.
T.G. Masaryk: „Demokraciu už máme, chcelo by to ešte demokratov.“
A k tomu (tiež Masarykovo): „Nebát se a nekrást“.
Aj v demokracii treba vedieť „chodiť“. Za jej hranou striehne a čaká totalita. Ako za Čaputovou na obrázku hore: Zľava jej ochrankár, Martin Poliačik Progresívne Slovensko a „naša“ prezidentka…
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan
…
Na adresu Zem a Vek:
https://zemavek.sk/hlas-ludu-nehlasovalo-5821-volicov/
Za legitimitu volieb je vždy zodpovedná oprávnená voličská obec a ÚVK. Prípadne Ústavný súd. Za výsledok volieb je zodpovedná voličská obec, ku dňu volieb oprávnená voliť s aktívnym volebným právom. Obvyklé kecy generálov po bitke. Toto sa opakuje kol-dokola každé štyri-päť rokov. Čo a kto sa chce ospravedlniť a z čoho vyviniť? Je po prezidentských voľbách, zvyknime si. Na stole máme euro voľby. A po nich parlamentné voľby. Nič ste sa nenaučili ani nezabudli. Možno ste začali dobre. Ale nepokračovali do konca. Vyflákli ste sa na svoje vlastné dívadelné ale najmä exhibicionistické predsavzatia a predstavenia. Toto si ešte pamätáte? Čo ste pre to urobili potom? Ako ste oslovovali a komunikovali s potenciálnymi partnermi? Pripomeňte si a už prezidentské voľby nezmieňujte (skúste to znova nabudúce):
https://zemavek.sk/narodna-konferencia-predstavila-manifest-slovenska-a-zvolila-narodneho-kandidata-na-prezidenta/
Iná je otázka legitimity priamo občanmi zvolenej prezidentky Zuzany Čaputovej. 42-percentná voličská účasť ju oslabuje.
Legitimitu výsledku priamej voľby prezidenta občanmi znečisťuje, zneisťuje a znehodnocuje zázemie účasti politických strán, čo legitimizuje otázku: Išlo o nominácie občianskych alebo straníckych kandidátov? Ale, toto je ústavná parketa občanov, či politické nominácie prezidentských kandidátov umožnia alebo nie.
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!