Výzbroj Ukrajiny, Ruska, život v Chersone, terorizmus, reakcia Moskvy na cenový strop ropy
Rusi vraj majú rakety ešte asi na 5 rozsiahlych náletov. Ukrajincom zasa dochádzajú zbrane zo sovietskej éry. V nedeľu šéf EÚ pre zahraničné veci Josep Borrell povedal, že vojenská pomoc EÚ Kyjevu vyčerpala zásoby. Zdá sa, že Spojené štáty čelia rovnakým problémom, pričom CNN minulý mesiac informovala, že ministerstvu obrany USA dochádzajú niektoré pokročilé zbraňové systémy a munícia, ktoré by mohlo poskytnúť Kyjevu.
Moskva opakovane varovala Západ, že dodávky zbraní na Ukrajinu by konflikt len predĺžili. Minulý týždeň ruský prezident Vladimir Putin povedal, že Západ premenil Ukrajinu na de facto „kolóniu“ a používa Ukrajincov ako „potravu pre delá“ a baranov proti Rusku, pričom zásobuje Kyjev zbraňami.
Ukrajina môže čoskoro čeliť „zásadnému nedostatku munície“, preto musí byť zásobovaná modernými západnými zbraňami.
Litovský minister zahraničných vecí Gabrielius Landsbergis vyzval západných partnerov, aby Ukrajine dodali moderné zbrane. spomenul nemecké tanky Leopard a vysvetlil, že je oveľa jednoduchšie a rýchlejšie nájsť pre ne náboje.
Správa z 11-teho decembra: Americké tanky smerujú k maďarsko-ukrajinským hraniciam: https://www.youtube.com/watch?v=W-b0zFOjW4A
USA Ukrajine prisľúbili protivzdušné Patrioty. Od Slovenska dostane Boženy. V ukrajinských formáciách je už katastrofálny nedostatok tankov a bojových obrnených vozidiel (bojových vozidiel pechoty a obrnených transportérov), čo sa neustále prehlbuje. Len v novembri prišli o 149 tankov a 300 obrnených bojových vozidiel pri neúspešných pokusoch o prechod do ofenzívy. Je jasné, že ani členské štáty NATO, ktoré majú sami vážne problémy s obrnenou technikou, také straty nahradiť nedokážu. Zelenský je najnovšie pripravený s Rusmi rokovať len ak sa do Vianoc stiahnu z celej pôvodnej Ukrajiny. Ruská armáda je vybavená najmodernejšími zbraňami a napriek tendenčným propagandistickým správam Západu nie je ani zďaleka demoralizovaná. Ukrajina na druhej strane vyčerpala svoj arzenál, a je už úplne závislá na vojenskej podpore Západu, tvrdia oslovení vojenskí analytici.
K tomu musíme pripísať stupňujúce sa neprekonateľné problémy logistiky, opravárenských zariadení a ďalších aspektov kyjevskej armády, ktoré sa stávajú fatálnymi v dôsledku systematických raketových útokov na energetický systém. A to ešte neprišli ruské útoky na ukrajinskú palivovú infraštruktúru.)
https://asd.news/articles/voyna/poydut-li-vsu-v-nastuplenie/
Americký ústav pre výskum vojny nie je relevantný zdroj; kŕmi polopravdami a dezinformáciami EÚ…
Propagandistické médiá skresľujú údaje o pôvodcoch ostreľovania a počtoch mŕtvych a zranených; ukrajinské straty zamlčiavajú alebo znižujú, ruské zveličujú; mediálne údaje z oboch strán nie sú spravidla overené…
Sky News urobila reportáž z ukrajinskej časti Cherson, v ktorej chcela ukázať, že pod ukrajinskou kontrolou je teraz všetko oveľa lepšie. Miestni to popreli. Život v Chersone sa zhoršil, odkedy sa mesto dostalo pod kontrolu ukrajinských jednotiek, uviedli miestni pre televízny kanál. Správa hovorí, že nič nenasvedčuje radostnej oslave spred niekoľkých týždňov, keď do mesta dorazili ukrajinskí vojaci. „Horšie, horšie: pomáhajú, ale nie každému,“ odpovedala žena v ruštine na otázku, či sa podmienky obyvateľov mesta zlepšili.
https://oroszhirek.hu/lejarato-riportot-akart-kesziteni-az-oroszokrol-a-brit-teve-herszonban-de-pofara-esett/
https://news.sky.com/story/ukraine-war-freedom-comes-at-a-price-as-russia-switches-from-occupier-to-attacker-of-kherson-12767063
Angela Merkel vedela už v roku 2015, že Minské dohody nie sú zo strany Kyjeva myslené vážne, a že boli podpísané Kyjevom len preto, aby Ukrajina získala čas na vyzbrojenie a potom aby mohla zaútočiť na Krym a na Donbas.A Európska únia to vedela tiež, že Kyjev tie protokoly podpísal len na získanie času. Tým sa Brusel stal spolupáchateľom vojny na Ukrajine. Je to potvrdenie toho, že keby Rusko nezaútočilo prvé, zaútočil by Kyjev. A keď vojna vypukla, čo teraz vidíme? Neustály vreskot politikov v EÚ, že je potrebné Ukrajincom posielať viac zbraní, viac rakiet, viac tankov. Reakcia Vladimíra Putina:
Prejdite si článok, nájdete tam reakciu Putina… a ja tiež, blbec, kol-dokola, točil som Minské dohody… robili sme to všetci. Ak sa nechal oklamať Putin, čo a kto som ja?
Pravdu o Minských dohodách potvrdil aj Petro Porošenko, po kyjevskom štátnom prevrate nástupca Janukovyča: Podozrivé a nápadné bolo a je, že Kolektívny Western na Kyjev, aby plnil Minské dohody, vôbec netlačí, a zrazu „vyštartoval“ proti Rusku ako „agresorovi“ za jeho inváziu na Ukrajinu 24. februára… a cesty k rokovaniam s Moskvou marí, naopak, štve Zelenského proti Rusku…
Porošenko: https://www.youtube.com/watch?v=H0TtZZLJCV8
Putinova reakcia (k obrázku vyššie):
https://www.facebook.com/Spacek.republika/videos/679843993530107
http://blogovisko.abcbrand.sk/priznanie-angely-merkelovej-voci-minskym-dohodam.html
Stav bojov na Ukrajine podľa mediálneho zdroja z večera 13. decembra 2022:
Rusko je štát podporujúci terorizmus? Ruské bezpečnostné služby zadržali v roku 2022 na hraniciach viac ako štyristo ukrajinských nacionalistov a vojnových zločincov, oznámil Alexander Bortnikov, riaditeľ ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) na spoločnom stretnutí Národného výboru pre boj proti terorizmu. Federálny operačný kmeň v Moskve v utorok. Povedal, že v priebehu roka bolo zabránené vstupu do Ruska 1026 osobám zapojeným do teroristických aktivít. Informoval, že v pohraničných oblastiach krajiny sa výrazne zvýšil počet „teroristických prejavov“, čo súvisí jednak s podvratnými aktivitami ukrajinských špeciálnych služieb a jednak s pokusmi o vytvorenie tajných buniek medzinárodných teroristických organizácií…
Médiá: „Správy nie je možné overiť z nezávislých zdrojov“ lebo také dnes neexistujú…
Cenový strop na ruskú ropu zaviedli EÚ, krajiny G7 a Austrália 5. decembra. Mechanizmus zakazuje západným spoločnostiam poskytovať lodné, poistné a iné služby tankerom prepravujúcim ruskú ropu, pokiaľ náklad nie je nakúpený za alebo pod limitnú cenu.
Podľa správy s odvolaním sa na vládne zdroje Moskva zakáže predaj ropy na základe zmlúv vyžadujúcich cenové stropy. Okrem toho bude zakázaný aj vývoz do krajín, ktoré požadujú cenový strop ako podmienku vo svojich dodávateľských zmluvách, alebo ak je ich referenčná komodita stanovená na cenovej úrovni stropu 60 USD za barel. Dekrét popisujúci mechanizmus v súčasnosti dokončuje prezidentská administratíva, uviedli zdroje. Vyhláška nadobudne účinnosť ihneď po jej vydaní a bude platiť do 1. júla 2023 s možnosťou predĺženia. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov v pondelok uviedol, že vyhláška bude oznámená „v najbližších dňoch“. Dokument bude údajne obsahovať aj klauzulu umožňujúcu kupujúcim obísť obmedzenia, ak ho schváli vláda. Opatrenia sa nebudú vzťahovať na zmluvy uzatvorené pred nadobudnutím účinnosti cenového stropu 5. decembra. Podľa jedného zdroja môže konečný návrh vyhlášky obsahovať ustanovenie o zľave z ceny ruskej ropy v porovnaní s medzinárodnými kvalitami.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!