Znova k moratóriu a parlamentným voľbám
Zmätenie jazykov prináša konflikt záujmov na osi voličstvo, pravda a čistota volieb verzus existenčná ochrana kšeftov agentúr a prostredie tretieho mimovládneho sektora pod záštitou liberálov a prezidentky.
Diablova prítomnosť spočíva vo výklade základného ľudského a občianskeho práva na informácie a „slobodnú“ politickú súťaž (manipulovanú prieskumami). Miešajú do toho „pre istotu“ aj „slobodu slova“. Viac o tom som v predošlých článkoch. Dnes pokračujem ďalej…
Ak vám prieskumy oznámia, že percentá „vašej“ strany klesajú, vhodíte za ňu do urny viac hlasov? Aby ste si presadili svoj voličský názor, pôjdete voliť aj vo viacerých volebných obvodoch? Požičiate si občianske preukazy a rodné čísla nevoličov? Vopred sa zaregistrujete tu i tam?
Ak vám prieskumy oznámia, že percentá stúpajú strane, ktorú voliť nechcete, nepôjdete ju voliť raz alebo koľko krát? Alebo nepôjdete voliť vôbec? Alebo ju „odvolíte“ vaším znehodnoteným volebným lístkom?
…
Vo volebných machináciách a fintách sa nevyznám, chodím alebo nechodím voliť ako slobodný občan so základnými ľudskými, občianskymi a politickými právami. S vedomím, že volebné právo je právo, nie povinnosť, ktorú nemožno nariadiť a prikázať totalitným proti ústavným zákonom.
Ak sa občan rozhodne dobrovoľne sa vzdať svojho aktívneho volebného práva voliť, má na to vlastné, aj dobré dôvody; nie sú to len tie, ktoré zaraďujem do kategórie správania pasívnych občanov, ľahostajných ignorantov, nevoličov.
Sú ale aj obyvatelia-voliči; nevedia koho, idú voliť ad hoc a skresľujú tak výsledky volieb. Ak sa aktívni a občiansky a politicky uvedomelí občania, voliči, rozhodnú ísť či neísť k urnám, tak preto, že volebná ponuka je-nie je v súlade s ich ľudskými, občianskymi a politickými potrebami a záujmami.
Neísť voliť môžu ale aj zjavne dobre časo-priestorovo, ľudsky, občiansky a politicky zorientovaní a znalí, vzdelaní, občiansky a politicky aktívni občania, lebo volebná ponuka im nevyhovuje. Nechcú voliť menšie zlo, lebo je prekliatím väčšiny. Väčšina nerovná sa pravda. Len politická sila a vládna moc. Patrím do kategórie občanov, ktorá odmieta každé štyri roky voliť menšie zlo.
V predošlých prezidentských voľbách som sa vzdal práva voliť v druhom kole voľby hlavy štátu. Ostatné prezidentské voľby mám za volebný podvod. Vždy som chcel hlavu štátu, ktorú si budem nielen ctiť ale aj vážiť. Hypotéza, že hlava štátu je hlavou všetkých občanov je lož. Prezidenta Schustera si k 101. výročiu českej štátnosti právom uctil a ocenil ho najvyšším štátnym vyznamenaním český prezident Miloš Zeman. Bol aj mojím prezidentom.
Slovenská prezidentka má „našliapnuté“ na nobelovku za mier a rozvoj demokracie; ako Obama. Vopred za nič. Úplne bude „stačiť“ ak sa bude riadiť politickými a politikárčiacimi mimovládkami, liberálmi, Demešom, tak, ako aj „tvorcom a výkonným riaditeľom“ slovenskej zahraničnej politiky, Lajčákom (minister v demisii sa odtŕha od Smeru a mieri kamsi, za svojimi osobnými záujmami kariérneho kariéristu).
K vymedzovaniu sa kto s kým, kto proti komu už pred voľbami je politicky a mentálne slaboduché a v rozpore s princípmi volebnej demokracie. O tom, kto s kým, podľa výsledkov volieb, rozhodne a má rozhodnúť, kontrolovať a dožadovať sa voličstvo. Nie vláda ale občania, voliči, sú primárnymi nositeľmi moci v štáte. Nie politické subjekty odtrhnuté z reťaze po voľbách; pre ich „Zvolili ste nás, už vás nepotrebujeme,“ mám židovské označenie „chucpe“ (drzá bezočivosť!).
Cirkusy pred kamerami politických strán na tému kto-s kým-proti komu, musia zastaviť prezidentka a to pod kontrolou občanov, voličov; zodpovedná prezidentka poverí zostavením vlády víťaza volieb. ON a ONA majú v možnosti neúspechu viac pokusov. Vládu s dôverou musí schváliť parlament a občania (!). Ak nebudú súhlasiť občania, prezidentka vyhlási nové voľby. To, čo na kameru vyvádzajú už pred voľbami, je dôkaz, že serú na vás už pred voľbami, a nejde im o vás, ale o ich moc. Posielajú vám ich rečičky. Na pokoru sa už ani nehrajú. Vy, občania, máte z ústavy právo zastaviť to.
Prezidentka porušuje ústavu tak, ako to robil jej predchodca Kiska, vymedzovaním sa voči riadne zvoleným politickým stranám. Nie je nadstraníckou prezidentkou všetkých občanov a voličov; zrejme v tom chce, bez ústavných a osobných konzekvencií, pokračovať aj po parlamentných voľbách 2020.
Pre Slovensko je príznačný deficit občianskej kontroly moci, ktorú si robia na ich obraz (!) len politické a politikárčiace „neziskovky“. Škrabkajú sa pod ich bradičkami a vstupujú do politiky ako „občiansky mimovládny sektor“. Majú už svoju prezidentku. Spolu s ňou a pod jej záštitou sa chystajú prevziať totálnu vládnu moc v štáte. Občania len sedia pri televízii a každý večer a ešte aj v nedeľu na obed si robia svoje orwelovské hodinky hnevu. Sloboda a demokracia jedna radosť!
Vládna moc si po voľbách, odhadzujúc po nich pokoru a sľuby robí čo chce. A v tom vidím deficit transformácie slovenskej spoločnosti po „nežnej“.
Občania im tolerujú aj zradu voličov, kĺzačky od strany k strane, z klubu do klubu. Voličský mandát má hodnotu deravej grešle.
Občania sa aktivujú spravidla až pred ďalšími voľbami. A tak to na Slovensku chodí každé štyri roky, od vyhlásenia slobodných a demokratických volieb…
Načo sú vám predvolebné prieskumy? Aby ste sa vzájomne „žrali“ už pred voľbami? Nestačí vám, že sa vzájomne budete „žrať“ aj po nich? Nevšimli ste si, že to robíte už dnes?
Kľúčom k volebným rozhodnutiam voličstva majú byť volebné programy, nie výsledky a stav predvolebných prieskumov. Konzumujete ich aj so štatistickými chybami a „chybami“.
To ste tak mentálne slaboduchí/é, že nechápete boj o zachovanie alebo zrušenie moratória ako zlo, ktoré škodí vám, nám a celej spoločnosti? Potrebujete sa nechať viesť za ručičky až k „ich“ urnám?
Občan pred voľbami má hodnotu 0. Pri volebnej urne 1 a po voľbách NULA. Neuráža to vaše egá? Neviete, nedokážate sa vzoprieť? Ste občania alebo len obyvatelia? Alebo ovce?
Oprávnené sú exitpolly, teda priebežné výsledky zberu a sčítavania hlasov po uzatvorení volebných miestností večer a v noci zo soboty na nedeľu.
Chcete čisté alebo zmanipulované výsledky volieb? Len voľby bez „orientačných“ predvolebných prieskumov prinesú reálny a čistý obraz stavu Slovenska. Predvolebné prieskumy ho skresľujú a manipulujú. Sú čertkus a zlé korenie volieb.
Toto všetko zakladajú všeobecné priame, slobodné, tajné demokratické voľby, oslavované ako výdobytky „Veľkého víťazného Novembra 1989“.
Paradoxy víťazstva slobody a demokracie nad totalitou sú
a/ totálna strata občianskych a sociálnych istôt,
b/ totálna strata predvídateľnosti výsledkov výkonu slobodného a demokratického volebného práva,
c/ totálna strata istôt a nedôvera na osi občan-politik-strana-občan v prostredí anonymných volieb.
Aj preto havlovské víťazstvo lásky a pravdy nad lžou a nenávisťou je lož v opore o nič, lebo tajné voľby nezakladajú lásku ale lož, volebný podvod, zlobu a nenávisť. Reálna demokracia je len vždy otvorená, priama, transparentná a čistá, od občana až po prezidentku.
Zverejňovanie výsledkov predvolebných prieskumov je aj rozpore s ústavou zaručenými tajnými voľbami. Voličstvo prichádza k urnám vopred „dobre informované“ a ešte lepšie zmanipulované.
Pozornosť občanov a voličstva treba zákonom odviesť od konzumácie lacných „instantných polievok“ predvolebných prieskumov k prehovorom a programom v parlamentných voľbách registrovaných politických subjektov, strán a hnutí…
Všetko ostatné a mimo, nie je kóšer.
Ak prezidentkino veto parlament neprelomí najmenej 76-timi potrebnými hlasmi, bude zle. Ak prelomí a moratórium pôjde na ústavný súd, potom očakávam jeho kvalifikovaný nález.
Som presvedčený, že politicky volená a prezidentkou vybraná personálna zostava ústavného súdu nedáva záruku jeho kvalifikovanosti, práve preto, že to bola politická a spolitizovaná voľba a výber.
Konanie o moratóriu bude testom ústavnosti ústavného súdu a jeho kvalifikovanosti a spôsobilosti konať a rozhodovať v sporoch vo veciach základných ľudských, občianskych, politických a ostatných práv a práv a slobôd.
Z menovania ústavných sudcov prezidentkou (Marián Leško je „talent“: Prechádza režimami ako maslom):
Prieskumné agentúry majú „živnosť“ („predmet podnikania!“). Zároveň sa správajú ako „neziskovky“. Nemôžu byť slobodné a nezávislé. Pracujú na objednávku a kšeft. Sú existenčne závislé, nie slobodné.
Pripúšťam kompromis pre vlkov aj ovce: Volebné prieskumy áno, ale len z dielne nezávislej štátnej agentúry; môže byť kreovaná na pôde slovenského štatistického úradu.
Prieskumné agentúry pod záštitou Slovenskej asociácie výskumných agentúr (SAVA) nedávajú záruku dôveryhodnosti, ani keby sa rozkrájali.
Význam konfliktu za a proti moratóriu, je súčasť zápasu o nutné systémové zmeny politickom a živote politických subjektov v komunikácii s občanmi, v boji proti vláde partokracie, ktorá sa zmenila na oligarchokraciu. Následky váhania vidíme dnes na stave spoločnosti, jej gorilizácie a kočnerizácie. Obom sa malo čeliť od prvých dní našej samostatnej a zvrchovanej štátnosti, slobody a demokracie. Na stole máme už len dôsledky a konzekvencie.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!