Publikované: 24.11.2014

USA, Kanada a Ukrajina odmietli odsúdiť heroizáciu nacizmu

Často sa ľudi sporia o to, či je režim na Ukrajine nacistický, alebo nie. Osobne som pevne presvedčený, že aj keď Porošenko nevyšiel s pravdou von, nesalutuje nacistickým pozdravom vyhlasujúc, “som nacista”, všetko nasvedčuje tomu, že režim v Kyjeve má svoje ideologické korene v nacistickej minulosti. Posledným príkladom tohto “dedičstva”, bolo možné nájsť v skutočne neuveriteľnej udalosti minulého týždňa: iba tri krajiny – USA, Kanada a Ukrajina hlasovali proti rezolúcii OSN odsudzujúcu heroizáciu nacizmu. Európska Únia nebola o moc lepšia: štáty EU sa len zdržali hlasovania. Tento vývoj je tak neuveriteľný, tak šialený, že je dôležité si preštudovať pôvodný dokument, o ktorom sa hlasovalo.

Tu je plné znenie uznesenia:
http://daccess-dds-ny.un.org/doc/UNDOC/GEN/N14/604/26/PDF/N1460426.pdf

Môžete ho tiež získať tu:
http://www.mediafire.com/view/94n40m3x00dr355/N1460426.pdf

Tu je oficiálny výsledok hlasovania:
http://www.un.org/en/ga/third/69/docs/voting_sheets/L56.Rev1.pdf

Pre mňa to je nechutné až na neuverenie. Máme tu dve krajiny, ktoré vystupujú ako najviac proizraelské na planéte (USA a Kanada) a EÚ, v ktorej dokonca nielen platia zákony o nezákonnosti nacistickej propagandy, ale podľa ktorých je možne uväzniť tých, ktorí by sa odvážili spochybňovať genocídu Židov nacistami (tzv “holokaust”). A napriek tomu tieto naoko antinacistické a “demokratické” krajiny dnes odmietajú odsúdiť heroizáciu nacizmu ani nie z lásky k nacistom, ale preto, že chcú “chrániť” ukrajinský režim. Čo sa týka samotných Ukrajincov, utrpeli viac od nacistov, ako ktorákoľvek iná krajina, alebo etnická skupina a napriek tomu tiež odmietli odsúdiť heroizáciu nacizmu. To je výsmech nielen všetkých takzvaných zásad a hodnôt, ale tiež je to akt obscénnej neúcty za milióny nacistami zavraždených Ukrajincov. Pri tom všetkom je tu len jedna dobrá vec: ukazuje jasne a jednoznačne, ako veľmi a autenticky západné elity nenávidia Rusko a že táto nenávisť jasne prebíja všetky ostatné úvahy alebo hodnoty.

Ruské znechutenie

Za posledných niekoľko dní alebo týždňov som skutočne videl stále viac a viac príznakov celkového ruského znechutenia zo Západu. Ak sa v minulosti ruskí diplomati a politici väčšinou snažili, aby vystupovali zdvorilo, teraz vyjadrujú otvorene svoj odpor. Napríklad, dnes otvorene hovoria, že Európa nemá zahraničnú politiku alebo názor, že Európa je len servilnou kolóniou USA. Pokiaľ ide o USA, Rusi teraz otvorene hovoria, že celá táto ukrajinská kríza bola len zámienka a že v skutočnosti je prítomnosť USA v regióne snahou o podmanenie si Ruska. Putin minulý týždeň otvorene povedal, že v minulosti sa nikomu nepodarilo podmaniť si Rusko a nepodarí sa to ani USA. Pokiaľ ide o činy idúce ďalej než slová, Rusko už oznámilo, že sa chystá bojkotovať summit 2016 o jadrovej bezpečnosti. Toto vyšlo najavo, keď ruské zdroje  informovali ostatných členov tohto summitu, že Rusko sa nebude podieľať na prípravných prácach.

Sergej Lavrov mal v sobotu taktiež pozoruhodný prejav, ale na internetových stránkach ruského ministerstva zahraničných vecí sa už ani neobťažovali poskytovať preklad do angličtiny v rovnaký deň, budeme musieť počkať

Saker

zdroj :
http://vineyardsaker.blogspot.sk/2014/11/the-us-canada-and-ukraine-refuse-to.html

  • SlabéVýborné (+6 skóre, 6 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Zdenek Janecek

    a co to je heroizace fasizmu ?? vy to nekde vidite, ze by to nekdo delal ?? A jeste, kteri exoti se sporia, ci je Ukrajina fasisticka ??

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?