Registrácia
Prihlásenie
  • Úvod
  • Podnikanie
  • Zdravie a krása
  • Cestovanie
  • Právo
  • Šport
  • História
  • Veda a Technika
  • Ekonomika
  • Rôzne
  • Prihlásenie
  • Registrácia
  • Menu Menu

Pár slov pre anti-ľavicu v anti-Smere píšúcu anti-blogy

Politika
Počet zobrazení: 33

Po anti-blogu Milana Krajniaka [1] sa strhla obrovská verejná diskusia aj s odozvami v médiách a blogoch. Z nich sa mi určite najviac páčil ten Bránikov [2] ,  za ktorého sviežu kritiku (aj) anti-Smeru ďakujem.

Pár slov pre Milana Krajniaka

Pán Krajniak by rád na troskách starej pravice chcel založiť Nový anti-Smer. Je to ten istý človek, o ktorom napísal a ktorého slová citoval takto Týždeň:

„Milan Krajniak je bývalý dlhoročný člen KDH, ktorý bol v minulosti súčasťou strategických porád v hnutí. … V kaviarni začne rezolútne: „… pravica aj ľavica, ako sme ju poznali, skončila. Delenie na proreformnú a proeurópsku pravicu na jednej strane a protireformné sily vedené Mečiarom alebo Ficom, to dnes skončilo.“ … V opozícii sa podľa Krajniaka odohráva zrážka dvoch stratégií, ako reštartovať pravicu. „Tou prvou je integrácia, tou druhou sú nové myšlienky. Integrácia je v skutočnosti potvrdením malosti, ide v nej o zachovanie pravice v tom hroznom stave, v akom sa nachádza,“ dodáva.“ [3] .

No a Krajniak si v rámci „reštartu pravice“ prisudzuje práve tie „nové myšlienky“. Hoci politická skutočnosť v prípade jeho strany je práve o účelových spojenectvách, čiže o „integrácii“ zvyškov pravice „v tom hroznom stave“ (Nova-Lido). A myšlienkové súboje s výnimkou plytkých zrážok napríklad so S. Marcom, nehrozia. Čo je, ako hovorí sám Krajniak v cit. článku v Týždni, „potvrdením (ich) malosti“.

Aj preto treba šíriť osvetu a na Krajniakove nové (otvorený list Marecovi), ale aj staršie myšlienky (Palkov milión) upozorňovať, nech o nich pravicový volič vie čo najviac, resp. nech sa na ne nezabudne. Netreba ich komentovať, komentujú sa samé. Veď rozumnému občanovi, čo sa nedá opiť rožkom, stačí pozorne počúvať, či čítať. Tento stratég totiž politikom radí „úspešne“ už roky, takže s hrozným stavom pravice nemá naozaj nič spoločné! A súťaž o pravicovú tupinu roka už raz vyhral, napr. v roku 2007 [4] .

Krajniak upozorňuje v Týždni aj na iné: klasické delenie na ľavých a pravých končí. Áno, pokiaľ tým myslí mesiášov z oboch táborov. Veď pravicoví spasitelia si môžu ruku podať s oficiálnymi ideológmi červených: hľadajú vinu všade inde, len nie u seba. Viď: [5] . Tu tiež S. Marec schytal. Vidno že v Nove žáner otvorených listov Samovi, raz menovanému raz nemenovanému, pestujú už dávnejšie. Nová väčšina si tak zrejme vybavuje účty s pravicovými menševikmi. Alebo len nemajú dostatok tém na premýšľanie …

Mafstory – Milanko sa hnevá

Toto je čistá fikcia, ko(i)nšpirovaná výmenou názorov dvoch blogerov. Dúfam, že sa Milánko, Samuel ani iní nebudú hnevať.  Moja bodka za pravicovým spasiteľom:

Milánko,

ja viem, že máš trápenie. Samo nie a nie poslúchať. Píše si, čo sa mu zachce. Už minule, keď si mu cez suseda Gábora poslal tento odkaz [5] , sa mal poučiť, zraziť opätky a nešíriť blbú náladu. Gábor to dobre napísal, takmer, ako keby ťa citoval.

No medzitým neprešlo ani polroka, takže Samo je očividne stále na stáži v tom Ficovom PR tíme. A furt píše také veci, ktoré síce môžu pohľadiť dušu kaviarenského intelektuála, čo si nevie ani šnúrky zaviazať, hoci má prečítanú prílohu SME Fórum. Ale majiteľa kaviarne – statočného drobného podnikateľa – môžu iba rozčúliť.

Milánko, čo nevieš, že z Marca nikdy žiadny slovenský orol nebude? [6]   Nestojí ti za to, ten bloger jeden nemenovaný akýsi! Najbližšie, keď príde k tebe do kaviarne, naúčtuj mu to, čo platia za kávu partajní sponzori. Uvidíš, stratí reč aspoň na mesiac; z toho sa nevybloguje, beťár idealistický!

Milánko, a píš! Píš veľa, no nie tete Márgit do domova dôchodcov, ale na blog. Vieš, my patafyzici sme priaznivci dobrého politického humoru, najmä keď je myslený smrteľne, priam križiacky vážne. Napíš o Rómoch v armáde, plnej zamestnanosti, národovectve. Nech ťa národ spozná, zaslúžite si to obaja. Ale prosím, nepíš viac ako dvakrát mesačne, lebo inak predávkujem a natrhnem bránicu.

Milánko, viem, že veľa pracuješ a aj práca účtovníka unaví. Najmä keď ho nikto, ani klient ani sponzor neocení. Ešte že má rodinka Molnárovcov účty v poriadku [7] . Normálne ťa Alimu závidím (viac ako Pipinu).

A vieš, Milánko, možno by si mohol Marca zobrať na milosť. On má čítanosť, ty zase vieš ako na človekopotkany [8]. Drvivá väčšina by sa Vám poďakovala, keby ste nám ten Veľký Meder spolu pekne krásne vyderatizovali. Ty budeš klásť otrávené nástrahy, v tom si fakt dobrý [9] . A on urobí potrebnú osvetu.

Milánko, záverom môjho listu ťa ešte raz srdečne pozdravujem a pozdravuje ťa aj náš spoločný kamarát Ignác. Ignác rád číta tvoje blogy o samurajoch, ale ohľadom toho posledného že ti chce poradiť toto:

Daj si, chlapče, hodne segedínu od tety Márgit, pomáha to. A potom prosím dvakrát rozmysli, ako skanalizuješ neposedné mentorské myšlienky. Blog nie je to pravé, Márgitin segedín ukazuje cestu. Rýchly beh na krátku trať (jedáleň – WC) to istí.

Veľa drobnej radosti (a Molnárovcom pevnú ruku, nech najbližšie v politickom revíri neprestrelia) ti prajú

Ignác Vlado Mihál a Juraj Tóno Drobný

 

[1] http://krajniak.blog.sme.sk/c/331321/Otvoreny-list-nemenovanemu-znamemu-blogerovi.html
[2] http://branik.blog.sme.sk/c/331398/Najhorsia-dobra-sprava-pre-pravicu.html
[3] http://www.tyzden.sk/casopis/2012/38/zrodi-sa-nova-pravica.html
[4] http://ekonomika.sme.sk/c/3160714/palko-navrhuje-rodicovsky-bonus-1-milion-sk-k-dochodku.html
[5] http://gaborgrendel.blog.sme.sk/c/325303/List-Samovi-Tajomstvo-Ficovej-PR.html
[6] http://www.artforum.sk/catalog/krajniak-milan:doktrina-statu-narod-orlov-alebo-narod-sluhov/?mod=catalog&detail=53054
[7] https://www.blogovisko.sk/otazky-financovania-strany-nova-novado.html
[8] https://www.facebook.com/permalink.php?id=263891667069643&story_fbid=266936226765187
[9] http://krajniak.blog.sme.sk/c/321151/Alfa-samec-Radoslav-Prochazka.html

24. júna 2013/0 Komentáre
https://www.blogovisko.sk/wp-content/uploads/2023/12/fallback-scaled-1.jpg 1965 2560 Peter Slamka https://www.blogovisko.sk/wp-content/uploads/2023/12/logo.svg Peter Slamka2013-06-24 00:00:002013-06-24 00:00:00Pár slov pre anti-ľavicu v anti-Smere píšúcu anti-blogy
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár Zrušiť odpoveď

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.

O autorovi

  • O autorovi:
  • Posledné články
Peter Slamka

Právnik komentuje kauzy okolo nás

  • Look Bad, Feel Good. Po... lícia?
  • O domácej politike ako poučenie zo zahraničia
  • Pár slov pre anti-ľavicu v anti-Smere píšúcu anti-blogy
Obľúbené
  • Aký zmysel má zápis do zoznamu hospodárskych subjektov...16. októbra 2023 - 0:00
  • Ako získať verejné zákazky?27. novembra 2023 - 0:00
  • Obamov boj s časom o záchranu amerického dolára17. januára 2010 - 0:00
  • Ako vybrať zhotoviteľa nábytku na mieru: na čo si dať...25. júna 2026 - 20:40
Nedávne
  • Ako vybrať zhotoviteľa nábytku na mieru: na čo si dať...25. júna 2026 - 20:40
  • Nábytok na mieru: proces, cena a kedy sa oplatí17. júna 2026 - 11:27
  • Opuch líca od zuba: kedy ide o urgentný stav?28. mája 2026 - 6:32
  • Aký je rozdiel medzi dentálnou hygienou a bielením?21. mája 2026 - 6:39
Závlaha

Ďalšie články autora: Peter Slamka

Look Bad, Feel Good. Po… lícia?

Look Bad, Feel Good. Po… lícia?

Politika 28. júna 2013
O domácej politike ako poučenie zo zahraničia

O domácej politike ako poučenie zo zahraničia

Politika 25. júna 2013
Fejtón o usilovnom investigatívcovi

Fejtón o usilovnom investigatívcovi

Rôzne 23. júna 2013

Kontakt Pravidlá používania Reklama Cookies Ochrana osobných údajov Reklamácie a žiadosti

Zrolovať na začiatok
Spravujte súhlas so súbormi cookie
Na poskytovanie tých najlepších skúseností používame technológie, ako sú súbory cookie na ukladanie a/alebo prístup k informáciám o zariadení. Súhlas s týmito technológiami nám umožní spracovávať údaje, ako je správanie pri prehliadaní alebo jedinečné ID na tejto stránke. Nesúhlas alebo odvolanie súhlasu môže nepriaznivo ovplyvniť určité vlastnosti a funkcie.
Funkčné Vždy aktívny
Technické uloženie alebo prístup sú nevyhnutne potrebné na legitímny účel umožnenia použitia konkrétnej služby, ktorú si účastník alebo používateľ výslovne vyžiadal, alebo na jediný účel vykonania prenosu komunikácie cez elektronickú komunikačnú sieť.
Preferences
The technical storage or access is necessary for the legitimate purpose of storing preferences that are not requested by the subscriber or user.
Štatistiky
The technical storage or access that is used exclusively for statistical purposes. Technické úložisko alebo prístup, ktorý sa používa výlučne na anonymné štatistické účely. Bez predvolania, dobrovoľného plnenia zo strany vášho poskytovateľa internetových služieb alebo dodatočných záznamov od tretej strany, informácie uložené alebo získané len na tento účel sa zvyčajne nedajú použiť na vašu identifikáciu.
Marketing
Technické úložisko alebo prístup sú potrebné na vytvorenie používateľských profilov na odosielanie reklamy alebo sledovanie používateľa na webovej stránke alebo na viacerých webových stránkach na podobné marketingové účely.
Spravovať možnosti Správa služieb Spravovať {vendor_count} dodávateľov Prečítajte si viac o týchto účeloch
Zobraziť predvoľby
{title} {title} {title}